η φωτογραφία του Πανγυθεατικού από το githio-click

vlaxioti_genaris_15

mesi_18is_analitiki

14_feb_githeio_vlaxiotioι κάρτες και αλλαγές, 18αδες από την ΕΠΣ Λακωνίας

pangitheatikos2 Πανγυθεατικός  2  –  2  τελικό  asteras_vlaxiotis_1958Αστέρας Βλαχιώτη  (1 – 1 ημίχρονο)

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα τελευταία νέα των ομάδων πριν την έναρξη του αγώνα

Δημοτικό Στάδιο Γυθείου – Χ. Βασιλάκος

Γκολ: Κούρταλης το 1 – 0 στο 10′, Κρισάφι το 1 – 1, Μάντης το 1 – 2 στο 68′,

Χαρίλης Τζανετάκος το 2 – 2 στο 85′.

Στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής ο Πανγυθεατικός υποδέχτηκε τον Αστέρα Βλαχιώτη. Ο αγώνας έληξε 2 – 2 και ήταν άλλη μια ισοπαλία στο κάτω μισό της βαθμολογίες της τελευταίες αγωνιστικές.

Με αυτό το βαθμό ο Πανγυθεατικός έφτασε τους 16 βαθμούς και βρίσκεται μόνος του στην 9η θέση του πρωταθλήματος.

Ο Αστέρας Βλαχιώτη έφτασε στους 11 βαθμούς και την 10η θέση τον Α.Ο. Λογγάστρας.

Προηγήθηκε ο Πανγυθεατικός με τον Κούρταλη στο 10′ αλλά πριν τη λήξη του ημιχρόνου ισοφάρισε ο Κρισάφι ο οποίος σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Αστέρα Βλαχιώτη.

Στη συνέχεια πήραν το προβάδισμα οι φιλοξενούμενοι και ο Χαρίλης Τζανετάκος διαμόρφωσε το τελικό 2 – 2.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τον Πανγυθεατικό την Κυριακή 1η Μαρτίου στο γήπεδο Συκέας απέναντι στον Ατρόμητο.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τον Αστέρα Βλαχιώτη την Κυριακή 1η Μαρτίου εντός με τον Απόλλων Ξηροκαμπίου.

Α’ ημίχρονο

Κούρταλης το 1 – 0 στο 10′, Κρισάφι το 1 – 1 το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Αστέρα,