Η φάση με το γκολ του Μολαϊκού που ακυρώθηκε στο 93′ του τελικού με την Α.Ε. Σπάρτη (βίντεο)

0
70

Στο 93′ του τελικού Κυπέλλου μεταξύ Μολαϊκού και Α.Ε. Σπάρτης με το σκορ να είναι 1 – 1, ακυρώθηκε γκολ του Μολαϊκού ως οφσάιντ. Διαιτητής του τελικού ο Σπύρος Σελίμος, βοηθοί οι Καρβούνης και Παλαμίδας. Παρατηρητής διαιτησίας Γιώργος Δογαντζής.

Ο διαιτητής μετά από υπόδειξη του επόπτη ακύρωσε το γκολ ως οφσάιντ. Ο αγώνας έληξε 1 – 1 στη κανονική διάρκειά του και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν σε ημίωρη παράταση. Με γκολ του Σεμερτζίδη το Κύπελλο κατέκτησε η Α.Ε. Σπάρτη για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά.

Αν ο διαιτητής μετρούσε το γκολ ο Μολαϊκός θα έκανε το 2 – 1 και θα ήταν Κυπελλούχος Λακωνίας για το 2015, κάτι το οποίο θα συνέβαινε για δεύτερη φορά στην ιστορία του και πρώτη μετά το 1989. Και αυτό θα συνέβαινε γιατί η φάση έγινε κυριολεκτικά στο τελευταίο λεπτό, η τελευταία φάση του αγώνα, αμέσως μετά δόθηκε το τελικό σφύριγμα για την κανονική διάρκεια του αγώνα.

Σας παραθέτουμε δύο βίντεο για την καλύτερη ενημέρωση σας.