LIVE ενημέρωση τελικού Κυπέλλου Λακωνίας Μολαϊκός – Α.Ε. Σπάρτη (φωτογραφίες)

Η LIVE ενημέρωση τoυ τελικού Κυπέλλου Λακωνίας της 21ης Φεβρουαρίου (ώρα έναρξης 14:30)

είναι μια προσφορά τoυ Πρακτορείου ΟΠΑΠ  Παναγάκη-Χαντζή  Βασιλική,

Κωνσταντίνου Παλαιολόγου 114 (μεταξύ Εθνικής Τράπεζας και Πειραιώς), Σπάρτη, τηλ.: 2731025222

και του Λούκουλου, Kωνσταντίνου Παλαιόλογου 140, Σπάρτη (δίπλα από το Στάδιο Σπάρτης)

loukoulos

και του ψητοπωλείου “Ο Λεωνίδας”, Θερμοπυλών 135, τηλέφωνο: 2731021138 Σπάρτη

Σας ευχαριστούμε για τους ταυτόχρονους επισκέπτες της ζωντανής μετάδοσης του τελικού. Το google analytics ξεπέρασε τον αριθμό τον 110!

103_telikos_kupellou

Αυτός είναι ο 42ος τελικός του Κυπέλλου Λακωνίας. Στο τέλος του αγώνα θα αναδειχθεί και ο καλύτερος παίκτης του τελικού.

Τα τρόπαια και μετάλλια για τους συμμετέχοντες στο τελικό.

1873_u 1875_u

Oι 11αδες των ομάδων πριν την έναρξη τoυ αγώνα στο isports.gr.  Το isports.gr είναι η πηγή LIVE ενημέρωσης όλες τις ημέρες που διεξάγονται αγώνες ποδοσφαίρου. (Κυπέλλου, Σαββάτου και Κυριακής).

Eπόμενη LIVE ενημέρωση αγώνων το Σάββατο 28 Φεβρουαρίου με τους αγώνες 19ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας, 18ης της Α1′ κατηγορίας και 17ης της Β’ κατηγορίας.

molaikos_sima_gia_menouΜολαϊκός     1  –  2 τελικό  aesparti Α.Ε. Σπάρτη (1 – 1 ημίχρ)

Δημoτικό Στάδιο Σκάλας

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα τελευταία νέα των δύο ομάδων

Μια καταπληκτική ημέρα για ποδόσφαιρο Μολαϊκός και Α.Ε. Σπάρτη διεκδικούν το Κύπελλο Λακωνίας παρουσία πολλών θεατών των δύο ομάδων. Ξεκινάμε με τις καθιερωμένες ομιλίες και τον χαιρετισμό του Προέδρου της ΕΠΣ Λακωνίας Παναγιώτη Καρρά. Στη συνέχεια το λόγο πήρε ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Ευρώτα Μένεγας Σωτήριος.

Α’ ημίχρονο

14:44 ‘Εναρξη αγώνα

1′ Τσούκλης ανοίγει το σκορ στο με κεφαλιά σε κόρνερ που εκτέλεσε ο Σεμερτζίδης για την Α.Ε. Σπάρτη

Μολαϊκός – Α.Ε. Σπάρτη 0 – 1 στο 1′

10′ Tραυματισμός του κεντρικού αμυντικού της Α.Ε. Σπάρτης Βασίλη Γκίτζια, μπήκε ο Νίκος Σπηλιωτόπουλος.

Υπενθυμίζουμε ότι η Α.Ε. Σπάρτη έχει λόγω τραυματισμούς 4 απόντες από τον σημερινό τελικό, Χοτζάϊ, Πανάκη, Χαλίλι και Γεωργακόπουλο.

19′ Αβδούλλος το 1 – 1, γκολ για τον Μολαϊκο, με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Διαμαντάκη, το γκολ του Μολαϊκού είναι παρόμοιο με το γκολ που πέτυχε η Α.Ε. Σπάρτη

Μολαϊκός – Α.Ε. Σπάρτη 1 – 1 στο 19′

27′ Ευκαιρία για την Α.Ε. Σπάρτη από σέντρα του Σεμερτζίδη, απέκρουσε ο Φιφλής και δεν μπόρεσε παίκτης της Α.Ε. Σπάρτη να κάνει το 1 – 2.

34′ Πιέζει πολύ η Α.Ε. Σπάρτη, κερδίζοντας 4 συνεχόμενα κόρνερ.

35′ Φάουλ υπέρ της Α.Ε. Σπάρτη λίγο έξω από την περιοχή, Σεμερτζίδης στη εκτέλεση

Θα υπάρχουν καθυστερήσεις λογικά από τον τραυματισμό του Βασίλη Γκίτζια.

Σκορ ημιχρόνου ισόπαλο 1 – 1.

Β’ ημίχρονο

15:45 ‘Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

64′ Στη θέση του Ντορίν μπήκε ο Αρνιώτης για την Α.Ε. Σπάρτη

Τραϊφόρος στη θέση του Ρουμάνη για Μολαϊκό.

68′ Σαραντόπουλος στη θέση του Πολυκρέτη.

Δεν υπάρχουν φάσεις στο δεύτερο ημίχρονο μέχρι τώρα.

69′ Tραϊφόρος στη θέση του Κοντάκου. Απομένει μια αλλαγή για τον Μολαϊκό, η Α.Ε. Σπάρτη έχει εξαντλήσει τις αλλαγές της.

72′ Ευκαιρία ο Αναστασάκος για την Α.Ε. Σπάρτη, απέκρουσε ο Φιφλής.

Παραμένει το 1 – 1 λίγο πριν τη λήξη του αγώνα.

93′ ‘Εβαλε γκολ ο Μολαϊκός με τον Διαμαντάκη αλλά ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Σκορ κανονικής διάρκειας του αγώνα 1 – 1.

ΤΕΛΟΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΑΓΩΝΑ

16:37 ‘Εναρξη Παράτασης

96′ Διαμαρτύρονται οι παίκτες της Α.Ε. Σπάρτη για πέναλτι σε χέρι παίκτη του Μολαϊκού στη παράταση.

97′ Σεμερτζίδης απίστευτο γκολ, πέρασε δυο παίκτες από αριστερά και την έστειλε με το εξωτερικό στο απέναντι παραθυράκι της εστίας του Φιφλή.

Μολαϊκός – Α.Ε. Σπάρτη 1 – 2 στο 97′

101′ Ευκαιρία πάλι με τον Σεμερτζίδη με σουτ από το ύψος του πέναλτι.

Λήξη 1ου ημιχρόνου της παράτασης με σκορ Μολαϊκός – Α.Ε. Σπάρτη 1 – 2

16:57 ‘Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου παράτασης

116′ το σκορ παραμένει Μολαϊκός – Α.Ε. Σπάρτη 1 – 2.

120′ τέλος τελικού, κυπελλούχος η Α.Ε. Σπάρτη για δεύτερη συνεχή χρονιά

molaikos_sima_gia_menou

Μολαϊκός: Φιφλής Kώστας, Βλάχος Γιώργος, Αβδούλλος Τριαντάφυλλος, Βουλτσίδης Σπύρος, Μπακάρας Παναγιώτης, Ζώταλης Τάσος, Ρουμάνης Δημήτρης, Κελεμένι Τζόσουα, Χριστάκης Λεωνίδας, Διαμαντάκης Σωτήρης, Κοντάκος Παναγιώτης.