Κ15 Aτρόμητος-Αστέρας 3-1, Κ17 ΟΦΗ-Αστέρας 1-2, Κ20 ΠΑΟΚ-Αστέρας 4-3 (βίντεο)

0
22

ΠΗΓΗ βίντεο: PAOKtv

Για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, η Κ20 του Αστέρα έχασε στη Νέα Μεσήμβρια από την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ με 4-3. Το παιχνίδι είχε συγκλονιστική εξέλιξη, με τον Αστέρα να ισοφαρίζει τρεις φορές, αλλά να χάνει τον βαθμό στο 92′.

Ο Δικέφαλος στο 16ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Δεληγιαννίδη. Προηγήθηκε σουτ του Πόζογλου απόκρουση του τερματοφύλακα και ο επερχόμενος Δεληγιαννίδης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ! Οι φιλοξενούμενοι σταδιακά ανέβασαν την απόδοσή τους και έφτασαν στο 1-1 στο 39′ με κεφαλιά Συρεγγέλας, μετά από εκτέλεση φάουλ!

Στο 49’ και πάλι ο Δεληγιαννίδης, έδωσε νέο προβάδισμα για τον ΠΑΟΚ. Προηγήθηκε πάσα του Κούστα και καλό τελείωμα από τον σκόρερ. Ο Αστέρας απάντησε άμεσα στο επόμενο λεπτό…  Αντεπίθεση, παράλληλη σέντρα, κοντινή προβολή και 2-2 από τον Κονίδα!

Στο 53ο λεπτό, αυστηρό πέναλτι κέρδισε ο Πόζογλου, το εκτέλεσε ο ίδιος και 3-2 παρά την προσπάθεια του τερματοφύλακα που βρήκε την μπάλα… Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν εκ νέου στο  63ο λεπτό με κεφαλιά του Παπαπέτρου!

Το γκολ που έδωσε τη νίκη στον ΠΑΟΚ το σημείωσε στο 92′ ο Τσιαμπάζης με σουτ, μετά από παράλλη σέντρα του Πόζογλου.

Η διαιτησία έπαιξε φουλ έδρα, όμως το παιχνίδι έδωσε πλούσιες συγκινήσεις.

ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Τοπαλίδης, Τσελεπίδης, Τσιαμπάζης, Αναστασίου, Πατράλης (46′ Παναγιωτίδης), Τουμανίδης (77′ Χατζηδίμπας), Πούφλης (58′ Κτιστόπουλος), Πόζογλου, Κούστα, Δεληγιαννίδης.

Αστέρας: Παπουρτζής, Γογωνάς, Καστριτσέας, Μάνος, Βαζούκης, Βελισσάρης, Κυριακόπουλος, Παπαπέτρου, Γκρόσιος, Συρεγγέλας, Τσόφλιος

Επαιξαν και οι: Κονίδας, Γαρυφαλλόπουλος, Χάδιαρης

k15_asteras

Κ15 Aτρόμητος-Αστέρας 3-1

Την ήττα γνώρισε με 3-1 η Κ15 εκτός έδρας από την ομάδα του Ατρόμητου. Το παιχνίδι έγινε σε ένα άθλιο γήπεδο, που υπήρχε πέτρα με ανώμαλο αγωνιστικό χώρο. Αυτό δυσκόλεψε πάρα πολύ την ανάπτυξη των νεαρών παικτών της ομάδας της Τρίπολης  και είχε συνέπεια την  μέτρια απόδοση τους.

Ανεξάρτητα βέβαια την εικόνα του αγωνιστικού χώρου και η απόδοση των παικτών ήταν κατώτερη των  δυνατοτήτων τους , σε σύγκριση  με  προηγούμενα παιχνίδια. Ο Ατρόμητος ήταν πολύ δυνατός και μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις αδυναμίες των παικτών της ομάδας της Τρίπολης.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν, γκολ που ισοφάρισε ο Χριστόπουλος με προβολή στο πρώτο  ημίχρονο και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ 1-1.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι κατάφεραν να εκμεταλλευτούν το κακό γήπεδο και πέτυχαν άλλα δύο γκολ. Το δεύτερο γκολ σημειώθηκε τρία λεπτά πριν τελειώσει ο αγώνας.

Αστέρας: Καρακίτσος, Μπικάκου, Καφεντζής, Χριστόπουλος, Αντζουλάς, Γλέζος, Κανελλόπουλος,  Μανωλάκος, Τερεζίου, Ρούνης, Μπασιώτης.

Έπαιξαν και οι Κούβαλης, Πολυμενάκος, Αλιμήσης, Τσέκος και Παρασκευόπουλος.

k17_asteras

Κ17 ΟΦΗ-Αστέρας 1-2

Σπουδαίο διπλό για την Κ17 του Αστέρα στην Κρήτη με τους Αρκάδες να επιστρέφουν με τρεις βαθμούς καθώς επικράτησαν του ΟΦΗ με 2-1. Το ατυχές αυτογκόλ του Γκίτση βρήκε τις απαντήσεις από τον Τσιώλη και τον Γεωργόπουλο.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Αστέρας βρέθηκε να κυνηγά στο σκορ μιας και ο Γκίτσης στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, όμως αυτό πείσμωσε ακόμη περισσότερο την ομάδα της Τρίπολης που βρήκε τους τρόπους για να πάρει το τρίποντο.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 58′, ο Τσιώλης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-1 για να έρθει ο Γεωργόπουλος (Μάριος) με κοντινό πλασέ να πετύχει την ανατροπή και να στείλει τον Αστέρα στους πανηγυρισμούς της νίκης.

Αστέρας: Καπετάνος, Τσέκος (85’ Παπαγιαννέας), Γ. Ζήσης (87’ Φούφας), Ι. Παπαγεωργίου, Γκίτσης, Κοντογιαννόπουλος (45’ Μπαλάσης), Κουσιάς (45’ Θεοδωράκης), Νάτσης, Καραμήτος, Τσιώλης, Κυριακόπουλος (65’ Μ. Γεωργόπουλος).

ΠΗΓΗ: arcadiasports.gr