84

sparti_sto_teliko

telos_21is_analitiki

Αύριο Σάββατο στο γήπεδο Γλυκόβρυσης ο Λεωνίδας υποδέχεται την Α.Ε. Σπάρτη.

Ο Λεωνίδας Γλυκόβρυσης βρίσκεται στην 7η θέση με 26 βαθμούς. Εντός έχει 4 νίκες, 4 ισοπαλίες και 1 ήττα.

Tην προηγούμενη αγωνιστική ο Λεωνίδας Γλυκόβρυσης αναδείχτηκε ισόπαλος 0 – 0 εκτός έδρας με το Κάστρο Μονεμβάσιας.

Ο Κώστας Οικονόμου έχει όλους τους παίκτες στη διάθεσή του ενόψει του αυριανού αγώνα.

Την 23η αγωνιστική υπόδεχεται εντός τον Πανγυθεατικό.

Η Α.Ε. Σπάρτη την προηγούμενη αγωνιστική είχε ρεπό.  Η Α.Ε. Σπάρτη έχει κατακτήσει ουσιαστικά το φετινό τίτλο του Πρωταθλητή Λακωνίας και ετοιμάζεται για τα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική.

Ο Αργύρης Κατσίχτης θα αφήσει εκτός αποστολής τους Χοτζάϊ, Πανάκη. Ο Χαλίλι είναι διαθέσιμος για τον αυριανό αγώνα μετά το τραυματισμό του.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα της Σπάρτης υποδέχεται τον Α.Ο. Λογγάστρας.

Προϊστορία

Πέρυσι η Α.Ε. Σπάρτη είχε επικρατήσει 1 – 0, την περίοδο 2012-2013 οι γηπεδούχοι είχαν νικήσει 3 – 0, την περίοδο 2011-2012 ο Λεωνίδας Γλυκόβρυσης είχε επικρατήσει 2 – 1.

Διαιτητής: ΑΓΡΑΝΙΩΤΗΣ Α., Βοηθοί: ΜΠΟΥΤΣΑΛΗΣ Δ., ΜΑΝΩΛΑΚΑΚΗ Ε.