Α.Ε. Σπάρτη – Α.Ο. Γλυφάδας 1 – 3 (βίντεο)

0
92

ΠΗΓΗ βίντεο: report24.gr, για φωτογραφίες του αγώνα ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

Τη Μεγάλη Τετάρτη 8 Απριλίου η Α.Ε. Σπάρτη υποδέχτηκε τον Α.Ο. Γλυφάδας. Οι δύο προπονητές Κατσίχτης και Τσίρκοβιτς είχαν την ευκαιρία να κάνουν δοκιμές πριν τις κρίσιμες εμφανίσεις.

Η Α.Ε. Σπάρτη προηγήθηκε 1 – 0 με την απευθείας εκτέλεση του Γεωργακόπουλου στο 16′.  Μετά το γκολ η Α.Ε. Σπάρτη έπιασε καλή απόδοση απειλώντας σε αρκετές φάσεις να κάνει το 2 – 0. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές, στάθηκαν και τυχεροί και πέτυχαν 3 γκολ.

Η LIVE ενημέρωση του φιλικού αγώνα (ώρα έναρξη 16:00)

είναι μια προσφορά τoυ Πρακτορείου ΟΠΑΠ  Παναγάκη-Χαντζή  Βασιλική Σπάρτη,

Κωνσταντίνου Παλαιολόγου 114 (μεταξύ Εθνική Τράπεζα και Πειραιώς), τηλέφωνο: 2731025222

και του Remo Pizza, πατήστε στη παρακάτω εικόνα για περισσότερες πληροφορίες

silk

LIVE περιγραφή αγώνα

aesparti Α.Ε. Σπάρτη 1 – 3 τελικό  paok_glyfadas_shma  Α.Ο. Γλυφάδας
 (1 – 2 ημίχρ)

Α.Ε. Σπάρτη: Γαρόζης, Πετρόπουλος, Πρασσάς, Γκίτζιας,Κόπελας, Γεωργακόπουλος, Τσούκλης, Σπηλιωτόπουλος, Πολυκρέτης, Αναστασάκος, Γκολέμης.

Στον πάγκο: Πανάκης, Αϊβαλιώτης, Πετράκος, Κλουκίνας, Τσούβαλης

Μικρή η προσέλευση του κόσμου λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών, με πολλές απουσίες οι γηπεδούχοι, δεν βρίσκονται στην αποστολή Σεμερτζίδης, Χοτζάϊ, Χαλίλι, Ντορίν, Κορώνης.

Α’ ημίχρονο

16:07 Δεν έχει ξεκινήσει ο αγώνας.

16:11 ‘Εναρξη αγώνα, Γκίτζιας, Κόπελας στο κέντρο της άμυνας, αριστερά ο Πρασσάς, μπροστά του ο Πολυκρέτης, δεξιά ο Πετρόπουλος, μπροστά του ο Γεωργακόπουλος. Τσούκλης, Σπηλιωτόπουλος στο κέντρο. Γκολέμης, Αναστασάκος στην επίθεση.

2′ Σουτ από τους φιλοξενούμενους από μακριά, η μπάλα αρκετά έξω από την εστία του Γαρόζη.

5′ Από δεξιά η Γλυφάδα, απομακρύνει ο Κόπελας.

7′ Πρώτο κόρνερ από αριστερά για τη Γλυφάδα, μεγάλη χαμένη ευκαιρία για το 0 – 1, μόνος με τον τερματοφύλακα αστόχησε.

10′ Γεωργακόπουλος σεντράρει από δεξιά απομακρύνει αμυντικός.

12′ Δεύτερη καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, που καταλήγει σε οφ σαιντ.

13′ Πετρόπουλος από δεξιά κάνει την ενέργεια από πάσα του Σπηλιωτόπουλου, αλλά δεν σεντράρει σωστά.

14′ Σπηλιωτόπουλος προσπάθησε να βρει τον Αναστασάκο αλλά πρόλαβε τη μπάλα ο τερματοφύλακας.

15′ Πρώτη κίτρινη για αμυντικό της Γλυφάδας. Ο Αναστασάκος πολύ καλή ενέργεια, πέρασε παίκτες και τον σταμάτησε με φάουλ αμυντικός των φιλοξενουμένων.

16′ Εκτελεί ο Γεωργακόπουλος το φάουλ στο ύψος της μικρής περιοχής και το 1 – 0 για την Α.Ε. Σπάρτη.

17′ Σπηλιωτόπουλος σουτάρει η μπάλα στους αμυντικούς.

18′ Προλαβαίνει ο αμυντικός των Αναστασάκο. Ανέβηκε η Α.Ε. Σπάρτη μετά το γκολ, είναι εμφανώς καλύτερη.

21′ Πρασσάς σεντράρει από αριστερά, πριν η μπάλα φτάσει στο Γκολέμη απομακρύνει αμυντικός.

24′ η πρώτη αλλαγή για τον Α.Ο. Γλυφάδας.

25′ Πολυκρέτης τη σέντρα από αριστερά, Γκολέμης κεφαλιά, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

29′ Πρασσάς ωραία ενέργεια από αριστερά, Γκολέμης πασάρει στον Αναστασάκο ο οποίος κάνοντας ωραία κίνηση σουτάρει και η μπάλα βρίσκει σε αμυντικό για το πρώτο κόρνερ της Α.Ε.Σ. από δεξιά. Μια ωραία φάση από τους γηπεδούχους.

31′ Πετρόπουλος κλέβει τη μπάλα, σουτάρει η μπάλα περνά πάνω από την εστία.

34′ 1 – 1 ισοφαρίζει ο Α.Ο. Γλυφάδας με τον Πετούση.

35′ Πολυκρέτης μπαίνει στη περιοχή, τον κόβει αμυντικός.

36′  Σουτ για τον Α.Ο. Γλυφάδας, ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους.

37′ Δεύτερο κόρνερ από δεξιά για την Α.Ε.Σ, περνά ανεκμετάλλευτο.

39′ Κόρνερ από δεξιά και το 1 – 2 με τον Βαρδακώστα για τους φιλοξενούμενους, με την άμυνα της Α.Ε.Σ. να μην μπορεί να απομακρύνει.

45′ Γεωργακόπουλος καλό σουτ έξω από την περιοχή, περνά λίγο αριστερά από το κάθετο δοκάρι.

16:56 Λήξη ημιχρόνου

Β’ ημίχρονο

17:11 ‘Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου, σταμάτησε η βροχή.

46′ Προσπάθεια από δεξιά για τον Α.Ο. Γλυφάδας καταλήγει σε επιθετικό φάουλ.

52′ πρώτη κίτρινη για την Α.Ε. Σπάρτη στο Γκίτζια.

53′ Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι γηπεδούχοι σε μαρκάρισμα στον Τσούκλη.

56′ Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, πρώτη για την Α.Ε. Σπάρτη ο Πανάκης στη θέση του Πολυκρέτη, ανέβηκε ο Κόπελας στα χαφ.

58′ Φάουλ από αριστερά στο ύψος της περιοχής για τους γηπεδούχους, Γεωργακόπουλος εκτελεί, κόρνερ από δεξιά.

60′ Αλλαγή τερματοφύλακα, η 3η αλλαγή του Α.Ο. Γλυφάδας.

63′ Από το κέντρο ξεκινά παίκτης του Α.Ο. Γλυφάδας και o Kαραγιάννης διαμορφώνει το 1 – 3 με πολύ ωραίο τελείωμα.

64′ Και άλλη αλλαγή για τον Α.Ο. Γλυφάδας, ο Πετράκος στη θέση του Τσούκλη, στα χαφ, δίπλα στο Σπηλιωτόπουλο.

66′ Αναστασάκος και Γκολέμης δεν μπορούν να νικήσουν το τερματοφύλακα σε καλή στιγμή για την Α.Ε. Σπάρτη.

69′ Κόρνερ από δεξιά τον Α.Ο. Γλυφάδας

70′ Αϊβαλιώτης στη θέση του Πρασσά, Τσούβακης στη θέση του Γαρόζη, μια αλλαγή για Γλυφάδα.

71′ Ωραία απόκρουση ο Τσούβαλης, αποσοβεί το 1 – 4.

73′ Ανάποδο ψαλίδι ο Γκολέμης, πλοκάρει ο τερματοφύλακας, ανέβηκε η Α.Ε. Σπάρτη.

76′ Κλουκίνας στη θέση του Πετρόπουλου.

80′  Από αριστερά κίνηση των φιλοξενουμένων, δεν μπόρεσε να σεντράρει.

84′ Γεωργακόπουλος εκτελεί φάουλ από αριστερά, λίγο έξω από την εστία.

89′ ‘Εχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα.

90′ Λήξη αγώνα,τελικό σκορ 1 – 3.

Eπόμενη LIVE ενημέρωση αγώνων τo Σάββατο 18 Απριλίου με τους αγώνες της 24ης αγωνιστικής στην Α’ κατηγορίας, και της 22ης αγωνιστικής στην Β’ κατηγορία.

Τη Μεγάλη Τετάρτη 8 Απριλίου η Α.Ε. Σπάρτη θα αντιμετωπίσει την Γλυφάδα σε φιλικό αγώνα στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης στις 16:00.

Είναι το πρώτο φιλικό που θα δώσει η Α.Ε. Σπάρτη ενόψει της προετοιμασίας της για τα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική που ξεκινούν τη Κυριακή 10 Μαϊου εκτός με τον Α.Ο. Κυπαρισσίας.

Στην ομάδα της Γλυφάδας προπονητής είναι ο Μίκι Τσίρκοβιτς ο οποίος είχε ξεκινήσει ως προπονητής της Α.Ε. Σπάρτη τη φετινή χρονιά.

Η Γλυφάδα βρίσκεται στην 11η θέση 4ο όμιλο της Γ’ Εθνική, έχει 25 βαθμούς, σήμερα Κυριακή 5 Απριλίου επικράτησε 2 – 0 της Κηφισιάς.

‘Ενα ενδιαφέρον στοιχείο για την ομάδα της Γλυφάδας βρίσκουμε τη περίοδο 2010 -2011 όταν ο ΠΑΟΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ πήρε το πρωτάθλημα στον 8ο όμιλο της Δ’ Εθνικής και ανέβηκε στη Γ’ Εθνική. Την ίδια χρονιά πήρε και το κύπελλο της ΕΠΣ Αθηνών, κερδίζοντας στο τελικό τον Ιάσονα. Παίκτης της ομάδας εκείνη την περίοδο ήταν ο Τασος Τρακάκης.