Α.Ε. Σπάρτη – Μολαϊκός. Τελευταία νέα.

0
91

molaikos_flebaris_2015

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να ενημερωθείτε LIVE για την αναμέτρηση (ώρα έναρξης 16:00 με τις 11αδες)

Σήμερα στις 16:30 στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του Α’ κατηγορίας Λακωνίας η νταμπλούχος Α.Ε. Σπάρτη υποδέχεται τον Μολαϊκό.

Είναι η 3η φορά που οι δύο ομάδες τίθενται αντίπαλοι τη φετινή περίοδο μετά το 3 – 0 υπέρ της Α.Ε. Σπάρτη στο 1ο γύρο του πρωταθλήματος και την επικράτηση 2 – 1 της Α.Ε. Σπάρτη στο τελικό του Κυπέλλου στη παράταση.

telos_24is_vath_A

Α.Ε. Σπάρτη

H A.E. Σπάρτη ετοιμάζεται για τους αγώνες μπαράζ και ο σημερινός αγώνας απέναντι σε ένα υπολογίσιμο αντίπαλο όπως ο Μολαϊκός αποτελεί ένα καλό τεστ ενόψει των κρίσιμων αγώνων του Μαϊου. Η Α.Ε. Σπάρτη έχει την καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος με 78 γκολ και την καλύτερη άμυνα με 11 γκολ.

Ο Αργύρης Κατσίχτης δεν έχει στη διάθεσή τους Χαλίλι, Ρουσιαμάνη, Κορώνη και ενδέχεται να προφυλαχθεί ο Ντορίν.

Μολαϊκός

Ο Μολαϊκός βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας με 42 βαθμούς.

Ο Γιώργος Αναγνωστόπουλος δεν έχει στη διάθεσή του για το σημερινό αγώνα τους Φιφλή, Τραϊφόρο Νίκο και Γιάννη και τον τιμωρημένο Γιάννη Χριστάκη.

Διαιτητές της αναμέτρησης οι ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΑΤΣΑΒΕΣ Α., ΚΟΡΩΝΙΟΣ Κ.