Α.Ε. Σπάρτη – Πανθυρεατικός 3 – 0. (βίντεο)

0
69

Θυμηθείτε τη περυσινή νίκη της Α.Ε. Σπάρτη επί του Πανθυρεατικού με 3 – 0 από το βίντεο του report24.gr

Την πρεμιέρα του πρωταθλήματος πρωταθλήτριων ΕΠΣ, στις 11 Μαϊου 2014 η Α.Ε. Σπάρτη είχε επικρατήσει 3 – 0 του Πανθυρεατικού με γκολ των Τσούκλη, Γκέρτσου και Ντορίν.  Στο γήπεδο ήταν ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος.

Το σκορ άνοιξε στο 38ο λεπτό ο Γκέρτσος με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα, πέναλτι που κέρδισε από τον Πολυμενάκο.

Και πριν καλά καλά σταματήσουν οι πανηγυρισμοί για το 1-0, η Σπάρτη «καθάρισε» το ματς, φτάνοντας στο δεύτερο γκολ, με τον διαιτητή να καταλογίζει πέναλτι σε ανατροπή του Αράπογλου από τον Μπάρλα, τον Τσούκλη να εκτελεί και με δεύτερη προσπάθεια μετά την επέμβαση του Σούρσου να γράφει το 2-0.

Ο χορός των γκολ συνεχίστηκε πάντως στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς με το καλημέρα η Σπάρτη έφτασε στο 3 – 0 με σκόρερ τον Ντορίν, ο οποίος μόνος απέναντι στον Σούρσο δεν δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Α.Ε. Σπάρτης: Γαρόζης , Πετρόπουλος, Αδαμόπουλος, Μοσχογιάννης, Λάππας, Πρασσάς , Χοτζάι, Τσούκλης, Γκέρτζος, Αράπογλου, Σπιροπάλι.

Πανθυρεατικός: Σιούρσος, Πολυμενάκος, Μπάρλας, Αρφάνης, Αδάμης, Καπράλος, Ιατρίδης, Αδάμης, Αγγελόπουλος, Κανάτας, Λάλος.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAΓια περισσότερες φωτογραφίες από τον περυσινό αγώνα ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ