Πανθυρεατικός – Α.Ε. Σπάρτη 0 – 2 (βίντεο, φωτογραφίες)

0
101

Στο παραπάνω βίντεο ολόκληρος ο αγώνας ενώ στο ακόλουθο τα στιγμιότυπα του αγώνα και δηλώσεις των προπονητών

Και τα δύο βίντεο από το report24.gr

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να δείτε τη βαθμολογία του ομίλου, τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και τους σκόρερ

Οι πρωταθλητές Λακωνίας πέτυχαν άλλη μια εύκολη νίκη στον 13ο όμιλο του Πρωταθλήματος Πρωταθλητριών ΕΠΣ, αυτή τη φορά με 2 – 0 επί του Πανθυρεατικού στο ‘Αστρος.

Αυτή ήταν η 4η συνεχόμενη νίκη για την Α.Ε. Σπάρτη και η τρίτη με διαφορά 2 τερμάτων, στον 13ο όμιλο που τη διατηρεί στη 1η θέση σε ισοβαθμία με τον Α.Ο.Κυπαρισσίας. Οι δύο ομάδες έχουν πετύχει και τον ίδιο αριθμό τερμάτων, εννέα σε 5 αγώνες.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο με τον Ανδρέα Γεωργακόπουλο στο πρώτο και με το Παναγιώτη Τσούκλη που ήταν ένας από τους κορυφαίους της αναμέτρησης.

Ο Αργύρης Κατσίχτης ξεκίνησε τον Ντορίν με τον Χαλίλι να είναι εκτός 18αδας και να προφυλάσσεται.

Οι γηπεδούχοι του Πανθυρεατικού παρουσίασαν ένα αξιόμαχο σύνολο και στους δύο φετινούς αγώνες με την Α.Ε. Σπάρτη και δείχνουν ότι μπορούν να δυσκολέψουν τον Α.Ο. Κυπαρισσίας την επόμενη Κυριακή στο Άστρος.

Για άλλο ένα εκτός έδρας αγώνα στα φετινά μπαράζ οι πιστοί φίλαθλοι της Α.Ε. Σπάρτη ήταν περισσότεροι από τους γηπεδούχους όπως θα δείτε και από τις φωτογραφίες!

Την επόμενη αγωνιστική, τη Κυριακή 31 Μαϊου στις 17:00 ο Πανθυρεατικός υποδέχεται τον Α.Ο.Κυπαρισσίας ενώ η Α.Ε. Σπάρτη τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου.

Το λογικό σενάριο είναι οι δύο πρωτοπόροι της βαθμολογίας να νικήσουν και να λύσουν τις διαφορές τους σε ΜΟΝΟ αγώνα μπαράζ αλλά επειδή στο ποδόσφαιρο έχουν δει πολλά τα μάτια μας θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

telos_5is_mparaz_vath

ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ Πανθυρεατικός 0 – 2 τελικό   aesparti Α.Ε. Σπάρτη (0 – 1 ημίχρ)

Γήπεδο Άστρους

Γκολ: Γεωργακόπουλος το 0 – 1 στο 21′, Τσούκλης το 0 – 2  στο 85′.

Α’ ημίχρονο

17:00 ‘Εναρξη αγώνα

9′ Γεωργακόπουλος μπαίνει στη περιοχή αλλά δεν μπορεί να βρει κάποιον παίκτη

12′ Πρώτο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους με τον Σεμερτζίδη από αριστερά

14′ Δεύτερο κόρνερ από δεξιά, Πανάκης δεν πιάνει καλά τη κεφαλιά

16′ Δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ για τους γηπεδούχους

21′ Γεωργακόπουλος το 0 – 1 μετά από ασθενή απόκρουση του Σούρσου, το πρώτο σουτ ο Σεμερτζίδης

27′ Σεμερτζίδης καλή ευκαιρία από κοντά δεν μπορεί να κάνει το 0 – 2

35′ Φάουλ σε καλή θέση, κόρνερ για την Α.Ε. Σπάρτη από δεξιά

45′ Λάθος στην άμυνα της Α.Ε. Σπάρτη, καταλήγει σε κίτρινη κάρτα παίκτη των γηπεδούχων

45+1′ Κόρνερ για τους γηπεδούχους

B’ ημίχρονο

Πετρόπουλος στη θέση του Πρασσά

18:01

58′ Tσούκλης κίτρινη

85′ Τσούκλης το 0 – 2 στο 85′ μετά από εκτέλεση φάουλ του Σεμερτζίδη

90+2′ Πολυκρέτης κίτρινη

Πανθυρεατικός: Σούρσος, Μπάρλας Β. Μπάρλας Γ., Σακελλαράκης, Αρφάνης, Σαμαρτζής, Χαρμπαλής, Αδάμης Ι., Μπάρλας Κ., Δημάκος Δ., Αγγελόπουλος Γ.

A.E. Σπάρτη: Γαρόζης, Πρασσάς, Πανάκης, Σπηλιωτόπουλος, Κόπελας, Τσούκλης, Χοτζάϊ, Σεμερτζίδης, Ντορίν, Γεωργακόπουλος, Αναστασάκος.

CIMG1986 CIMG1990 CIMG1991 CIMG1995 CIMG1997 CIMG1998 CIMG1999 CIMG2000 CIMG2001 CIMG2002 CIMG2006 CIMG2008 CIMG2020 CIMG2021 CIMG2023 CIMG2026 CIMG2034 CIMG2042 CIMG2045