Πρωτάθλημα Πρωταθλητριών ΕΠΣ: Βαθμολογίες ομίλων, αποτελέσματα 5ης αγ. Ομάδες που ανέβηκαν στη Γ’

0
86

Στο τέλος της 5ης αγωνιστικής εξασφάλισαν τη συμμετοχή τους στην Γ” Εθνική οι Φαρκαδόνα (ΕΠΣ Τρικάλων), Πύδνα Κίτρους (ΕΠΣ Πιερίας), Αχέρων Καναλακίου (ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας) και Ερμής Ζωνιανών (ΕΠΣ Ρεθύμνου).

Το Ηράκλειο (ΕΠΣ Αθηνών) έχει πάρει το βαθμολογικό προβιβασμό, αλλά εκκρεμεί η ένσταση του Αιγάλεω.

 

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Αβάτου – ΑΕ Διδυμοτείχου 4-0

Δόξα Προσκυνητών – Νέστος Χρυσούπολης 2-2

Βαθμολογία (5η αγων.)

Β. Γκολ

1.Νέστος Χρυσούπολης 11 9-4

—————————————————

2.Άρης Αβάτου 10 11-3

3.Δόξα Προκυνητών 3 5-11

4.ΑΕ Διδυμοτείχου 2 5-9

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)

Δόξα Προσκυνητών – Άρης Αβάτου

Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Διδυμότειχου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Παραλιμνίου – Γ.Σ. Προσοτσάνης 2-1

ΑΠΕ Λαγκαδά – Κεραυνός Αγγελοχωρίου 6-0

Βαθμολογία (5η αγων.)

Β. Γκολ

1.ΑΠΕ Λαγκαδά 8 10-4

2. Κεραυνός Αγγελοχωρίου 7 2-7

—————————————————-

3. Απόλλων Παραλιμνίου 7 3-4

4.Γ.Σ. Προσοτσάνης 5 5-5

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)

ΑΠΕ Λαγκαδά – Απόλλων Παραλιμνίου

Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Γ.Σ. Προσοτσάνης

3ος ΟΜΙΛΟΣ:

ΠΟ Μουδανιών – ΑΣ Ειρηνούπολης 2-1

Κιλκισιακός – Απόλλων Κρ. Βρύσης 3-1

Βαθμολογία (5η αγων.)

Β. Γκολ

1.Απόλλων Κρ. Βρύσης 12 9-4

————————————————–

2.Κιλκισιακός 10 12-8

3.ΠΟ Μουδανιών 7 5-8

4.ΑΣ Ειρηνούπολης 0 4-10

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)

Κιλκισιακός – ΠΟ Μουδανιών

Απόλλων Κρ. Βρύσης – ΑΣ Ειρηνούπολης

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Φλώρινα-ΑΕ Ποντίων 2-1

Παναργειακός Ορεστικού-Εορδαϊκός 1-1

Βαθμολογία (5 αγων.)

Β. Γκολ

1.Εορδαϊκός 9 7-2

————————————————–

2.Παναργειακός Ορεστικού 7 5-4

3.Φλώρινα 6 4-8

4.ΑΕ Ποντίων 3 4-6

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)

Παναργειακός Ορεστικού-Φλώρινα

Εορδαϊκός-ΑΕ Ποντίων

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Φαρκαδόνα-ΑΟ Βελισσαρίου 1-0

Θύαμις Καστρίου-ΑΟ Σιναράδων 1-2

Βαθμολογία (5 αγων.)

Β. Γκολ

1.Φαρκαδόνα 11 6-0

——————————————-

2.ΑΟ Βελισσαρίου 8 8-2

3.ΑΟ Σιναράδων 8 6-3

4.Θύαμις Καστρίου 0 1-16

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)

Θύαμις Καστρίου-Φαρκαδόνα

ΑΟ Σιναράδων-ΑΟ Βελισσαρίου

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Πύδνα Κίτρους-Αλμυρός 3-1

Ατρόμητος Παλαμά-Αμπελωνιακός 3-0

Βαθμολογία (5 αγων.)

Β. Γκολ

1.Πύδνα Κίτρους 13 8-3

——————————————

2.Ατρόμητος Παλαμά 8 6-2

3.Αμπελωνιακός 5 3-5

4.Αλμυρός 1 3-10

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)

Ατρόμητος Παλαμά-Πύδνα Κίτρους

Αμπελωνιακός-Αλμυρός

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Μαλεσίνα-Θήβα 2-3

ΑΟ Χαλκίδας-Αίολος 4-0

Βαθμολογία (5 αγων.)

Β. Γκολ

1.ΑΟ Χαλκίδας 9 9-4

——————————————

2.Θήβα 8 9-5

3.Μαλεσίνα 8 9-7

4.Αίολος 1 2-12

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)

ΑΟ Χαλκίδας-Μαλεσίνα

Αίολος-Θήβα

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Ευπαλίου-ΑΕ Μεσολογγίου 1-0

Σκουφάς Κομποτίου-Αχέρων Καναλακίου 0-2

Βαθμολογία (5 αγων.)

Β. Γκολ

1.Αχέρων Καναλακίου 13 8-0

—————————————————

2.ΑΕ Μεσολογγίου 8 4-3

3.Σκουφάς Κομποτίου 4 3-6

4.Απόλλων Ευπαλίου 3 5-11

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)

Σκουφάς Κομποτίου-Απόλλων Ευπαλίου

Αχέρων Καναλακίου-ΑΕ Μεσολογγίου

9ος ΟΜΙΛΟΣ

Ίκαρος Καλλ.-Ηράκλειο 0-3

Αιγάλεω-Κερατσίνι 2-1

Βαθμολογία (5 αγων.)

Β. Γκολ

1.Ηράκλειο 15 9-1

—————————————–

2.Αιγάλεω 6 4-5

3.Κερατσίνι 6 3-5

4.Ίκαρος Καλλ. 3 1-6

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)

Αιγάλεω-Ίκαρος Καλλ.

Κερατσίνι-Ηράκλειο

 

10ος ΟΜΙΛΟΣ

Κανάρης Νενήτων-Πανναξιακός (25/5, 17.30)

Διαγόρας Αγ. Παρ.-Πυθαγόρας Σάμου 3-2

 

Βαθμολογία (5 αγων.)

Β. Γκολ

1.Πανναξιακός 8 7-3

——————————————

2.Κανάρης Νενήτων 8 5-1

3.Διαγόρας Αγ. Παρ. 8 8-6

4.Πυθαγόρας Σάμου 0 3-13

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)

Διαγόρας Αγ. Παρ.-Κανάρης Νενήτων

Πυθαγόρας Σάμου-Πανναξιακός

 

11ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Ζευγολατιού-Θύελλα Ραφήνας 0-1

Ακράτητος-Ιάλυσος 0-2

Βαθμολογία (5 αγων.)

Β. Γκολ

1.Ιάλυσος 13 11-2

——————————————

2.Θύελλα Ραφήνας 11 9-2

3.ΑΟ Ζευγολατίου 3 4-8

4.Ακράτητος 1 1-13

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)

Ακράτητος-ΑΟ Ζευγολατιού

Ιάλυσος-Θύελλα Ραφήνας

 

12ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕ Κεφαλονιάς-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 1-0

ΑΟ Λεβάντε-Αστέρας Αμαλιάδας 4-0

Βαθμολογία (5 αγων.)

Β. Γκολ

1.ΑΟ Λεβάντε 9 9-4

————————————————–

2.ΑΕ Κεφαλονιάς 8 6-4

3.Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 7 10-7

4.Αστέρας Αμαλιάδας 2 3-13

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)

ΑΟ Λεβάντε-ΑΟ Κεφαλονιάς

Αστέρας Αμαλιάδας-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου

 

13ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Κυπαρισσίας-ΠΑΟ Κουτσοποδίου 1-0

Πανθυρεατικός-Σπάρτη 0-2

Βαθμολογία (5 αγων.)

Β. Γκολ

1.ΑΟ Κυπαρισσίας 12 9-2

————————————————–

2.Σπάρτη 12 9-3

3.Πανθυρεατικός 4 3-10

4.ΠΑΟ Κουτσοποδίου 1 3-9

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)

Πανθυρεατικός-ΑΟ Κυπαρισσίας

Σπάρτη-ΠΑΟ Κουτσοποδίου

 

14ος ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Σούδας-Ρούβας 2-4

ΟΦ Ιεράπετρας-Ερμής Ζωνιανών 1-2

Βαθμολογία (5 αγων.)

Β. Γκολ

1.Ερμής Ζωνιανών 13 9-3

——————————————

2.Ρούβας 8 9-3

3.ΟΦ Ιεράπετρας 5 5-4

4.Άρης Σούδας 1 3-16

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 31/5)

ΟΦ Ιεράπετρας-Άρης Σούδας

Ερμής Ζωνιανών-Ρούβας