Απόλλων Ξηροκαμπίου: Ανανέωσε ο Χατζηπετράκος. Στην Α’ κατηγορία η ομάδα την περίοδο 2015-16 (φωτο, βίντεο)

O Γιώργος Χατζηπετράκος εκτελεί πέναλτι στον εκτός έδρας αγώνα με την Α.Ε. Δήμου Πελλάνας. Η ομάδα του Ξηροκαμπίου πήρε την εκτός έδρας νίκη με 2-1 στον συγκεκριμένο αγώνα την αγωνιστική περίοδο 2013-2014

Ο Απόλλων Ξηροκαμπίου θα συμμετέχει κανονικά στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας Λακωνίας και την περίοδο 2015-2016.

O Γιώργος Χατζηπετράκος ανανέωσε στην ομάδα και θα υπερασπίζεται την εστία της ομάδα και τη νέα περίοδο.

Ο αρχηγός του Ξηροκαμπίου ο οποίος αγωνίζεται για 5η συνεχή χρονιά στο Ξηροκάμπι θα υπερασπίζεται την εστία της ομάδας και τη νέα χρονιά.

Σταθερός με σωστές τοποθετήσεις και καλά ρεφλέξ προσέφερε σιγουριά στους αμυντικούς και την ομάδα του. Επίσης πολύ καλός με την μπάλα στα πόδια, έχει την δυνατότητα να ξεκινά επιθέσεις σαν λίμπερο.

Η προσφορά του Γιώργου στο Λακωνικό ποδόσφαιρο μοναδική όχι μόνο για τις αγωνιστικές του επιδόσεις αλλά και για το ήθος και τις αξίες που διαθέτει, αυτές ενός μεγάλου τερματοφύλακα, αθλητή και ανθρώπου.