Κάστρο Μονεμβασιάς: MΠΑΜ με Κυριάκο Λυμπερόπουλο. (βίντεο, φωτογραφίες)

Ο Κυριάκος Λυμπερόπουλος επιστρέφει στα Λακωνικά γήπεδα μετά το σύντομο πέρασμά του από τον Α.Ο. Λογγάστρας.

Το Κάστρο Μονεμβασιάς συμφώνησε με τον Μεσσήνιο μέσο, μια μεταγραφή που αναμένεται να βοηθήσει σημαντικά την ομάδα της Μονεμβάσιας.

Ο Λυμπερόπουλος κατά την περυσινή αγωνιστική περίοδο πέτυχε 5 γκολ σε 642′ λεπτά συμμετοχής με τον Α.Ο. Λογγάστρας σκοράροντας απέναντι σε Α.Ε. Σπάρτη και Ολυμπιακό Γυθείου όπως βλέπετε στα βίντεο που ακολουθούν.

Το δεύτερο μισό της περυσινής περιόδου αγωνίστηκε στην ΕΠΣ Αθηνών με τον Γ.Σ. Καισαριανής.

Το γκολ που σκόραρε στον εκτός έδρας αγώνα της 3ης φάσης με την Α.Ε. Σπάρτη ισοφαρίζοντας 1-1.

πηγή βίντεο: report24.gr

To γκολ που έδωσε το προβάδισμα στον Α.Ο. Λογγάστρας απέναντι στον Ολυμπιακό Γυθείου μετά από πάσα του Τσάκωνα στη ματσάρα 4-4 της 1ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας Λακωνίας 2014-2015.

πηγή βίντεο: flynews.gr

Στατιστικά στα τοπικά πρωταθλήματα Μεσσηνίας

Τα στατιστικά του στην Α’ κατηγορία Μεσσηνίας.   Εχει αγωνιστεί στην Δ’ Εθνική με την Εράνη Φιλιατρών για δύο χρόνια.  Σημειώνουμε ότι στην Α’ κατηγορία Μεσσηνίας πέτυχε 18 γκολ αγωνιζόμενος στο κέντρο του Α.Ο. Μεθώνης από τα 42 που είχε πετύχει συνολικά μια ομάδα που τερμάτισε στην 12η θέση. Ο 13ος Α.Ο. Ασπροχώμα είχε υποβιβαστεί εκείνη την χρονιά. Την περίοδο 2009-2010 η ομάδα του, ο Α.Ο. Μιλτιάδης είχε επίθεση με 62 τέρματα από τα οποία ο εν λόγω μέσος πέτυχε τα 22.

Πόδι: αριστερό

Ημερ. γέννησης: 28/5/1983