Στίβος: Πρώτος ο Νίκος Λαμπρινός στη συνάντηση Ελλάδας – Κύπρου. Φετινοί του αγώνες (φωτογραφία)

0
128

η φωτογραφία από την απονομή στο συγκεκριμένο αγώνα

 

 

Για 28η χρονιά διεξήχθη στην Λάρισα (5-6 Αυγούστου) η συνάντηση στίβου μεταξύ των ομάδων Ελλάδας και Κύπρου στις κατηγορίες παίδων και κορασίδων (-18 εών) η οποία ξεκίνησε το 1987. 
Ο Λάκωνας Νίκος Λαμπρινός (γεννημένος το 1998) τερμάτισε πρώτος στα 800 μέτρα με χρόνο 2,04,59 στην συγκεκριμένη διοργάνωση εκπροσωπώντας την χώρα.
Αυτός ήταν ο τελευταίος του αγώνας για φέτος και την επόμενη χρονιά θα ξεκινήσει με αγώνα κλειστού στο ΣΕΦ. Oι πιο σημαντικοί φετινοί αγώνες του ήταν το πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα όπου πήρε την 2η θέση στα 1500 μέτρα, το πανελλήνιο παίδων όπου πήρε την 6η θέση στα 1500 και την 2η θέση στα 800 με με ατομικό ρεκορ 1.56.
Ο αθλητής αγωνίζεται στον Φιλαθλητικό και προπονητής του είναι ο Μιχάλης Καλομοίρης.

 

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

 

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΠΑΙΔΩΝ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΧΩΡΑΕΠΙΔΟΣΗ

1

ΓΕΝΕΘΛΗ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣΚΥΠΡΟΣ

58,26

2

ΚΟΝΙΑΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣΚΥΠΡΟΣ

50,15

3

ΓΕΝΝΙΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΗΛΙΑΣΕΛΛΑΣ

47,88

4

ΠΕΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΕΛΛΑΣ

46,00

Εκτός συναγωνισμού
ΕΣΖΑΡΚΑΔΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣΕΛΛΑΣ

47,33

ΕΣΚΥΡΙΑΚΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣΚΥΠΡΟΣ

53,05

400Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1

ΣΤΑΥΡΟΥ ΚΑΛΥΨΩΚΥΠΡΟΣ

62,12

2

ΛΑΖΑΡΟΥ ΧΡΥΣΤΑΛΛΑΚΥΠΡΟΣ

64,61

3

ΜΥΛΩΝΑ ΜΥΡΙΝΑ-ΒΑΣΙΛΙΚΗΕΛΛΑΣ

65,39

4

ΜΠΑΡΔΑ ΘΕΟΔΩΡΑΕΛΛΑΣ

69,61

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1

ΚΑΙΣΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑΕΛΛΑΣ

39,95

2

ΦΕΛΛΑ ΓΑΒΡΙΕΛΛΑΚΥΠΡΟΣ

39,28

3

ΚΟΡΩΝΑΙΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑΕΛΛΑΣ

38,30

4

ΣΑΒΒΙΔΗ ΧΡΥΣΤΑΛΛΑΚΥΠΡΟΣ

37,12

Εκτός συναγωνισμού
ΕΣΓΙΑΝΤΣΙΔΗ ΚΥΡΙΑΚΗΕΛΛΑΣ

33,06

ΕΣΜΑΝΟΥΚΗ ΒΙΚΤΩΡΙΑΕΛΛΑΣ

34,67

ΜΗΚΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1

ΣΑΡΛΑΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΕΛΛΑΣ

5,63

άνεμος0,60

2

ΜΠΑΛΑΜΟΥΤΗ ΖΩΗΕΛΛΑΣ

5,60

άνεμος0,23

3

ΜΑΝΩΛΗ ΘΕΟΔΩΡΑΚΥΠΡΟΣ

5,20

άνεμος0,60

4

ΜΑΡΤΙΔΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗΚΥΠΡΟΣ

4,80

άνεμος0,08
400Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΑΙΔΩΝ

1

ΑΞΑΡΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛΕΛΛΑΣ53.92

2

ΔΡΙΤΣΑΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣΕΛΛΑΣ56.62

3

ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΚΥΠΡΟΣ58.23

4

ΧΑΡΙΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΣΚΥΠΡΟΣ58.84
Εκτός συναγωνισμού
ΕΣΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣΕΛΛΑΣ58.84
ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΠΑΙΔΩΝ

1

ΙΩΑΝΝΟΥ ΔΑΝΙΗΛΚΥΠΡΟΣ

4,20

2

ΜΗΤΑΚΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣΕΛΛΑΣ

4,00

3

ΤΑΜΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣΚΥΠΡΟΣ

3,60

ΝΕΡΑΝΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣΕΛΛΑΣάκυρος
800Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1

ΠΕΤΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΥΠΡΟΣ2,15,65

2

ΚΑΚΟΥΡΗ ΝΕΦΕΛΗΕΛΛΑΣ2,16,59

3

ΛΙΑΚΟΥ ΔΑΝΑΗΕΛΛΑΣ2,18,15

4

ΜΑΛΑ ΦΟΙΒΗΚΥΠΡΟΣ2,23,41
Εκτός συναγωνισμού
ΕΣΑΝΔΡΕΟΥ ΡΕΒΕΚΑ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑΚΥΠΡΟΣ2,25,94
ΕΣΒΛΑΧΟΒΑ ΜΑΡΙΑΚΥΠΡΟΣ2,25,72
ΕΣΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΑΓΝΗΚΥΠΡΟΣ2,34,37
800Μ. ΠΑΙΔΩΝ

1

ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣΕΛΛΑΣ2,04,59

2

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΜΑΡΙΟΣΕΛΛΑΣ2,04,89

3

ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΟΣΚΥΠΡΟΣ2,05,77

4

ΣΠΥΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣΚΥΠΡΟΣ2,07,33
ΥΨΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΥΠΡΟΣ

1,72

2

ΔΟΣΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΕΛΛΑΣ

1,64

2

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΣΕΡΓΙΕΛΕΝΑΚΥΠΡΟΣ

1,64

4

ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗΕΛΛΑΣ

1,55

Εκτός συναγωνισμού
ΕΣΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΕΛΛΑΣ

1,50

ΕΣΑΝΤΩΝΟΥΛΗ ΕΛΕΝΗΕΛΛΑΣ

1,40

ΕΣΚΟΥΤΣΟΥΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΕΛΛΑΣ

1,74

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΠΑΙΔΩΝ

1

ΙΓΚΛΙΣ ΛΟΡΕΝΤΖΟ ΘΕΟΔΩΡΟΣΚΥΠΡΟΣ

69,28

2

ΘΕΡΙΟΥΔΑΚΗΣ ΦΑΝΟΥΡΙΟΣΕΛΛΑΣ

61,78

3

ΦΕΖΓΚΑ ΚΡΙΣΤΙΑΝΟΕΛΛΑΣ

61,44

4

ΑΝΤΡΕΟΥ ΚΥΠΡΙΑΝΟΣΚΥΠΡΟΣ

56,74

Εκτός συναγωνισμού
ΕΣΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ ΑΡΗΣΕΛΛΑΣ

62,92

200Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ(άνεμος -0,1)

1

ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΕΛΕΑΝΑΚΥΠΡΟΣ

25,90

2

ΚΑΛΟΓΡΙΑΝΙΤΗ ΝΙΚΗ ΗΛΕΑΝΑΕΛΛΑΣ

25,91

3

ΔΑΜΠΛΙΑ ΒΑΓΙΑΕΛΛΑΣ

26,53

4

COLOMEITEVA  SANTAΚΥΠΡΟΣ

27,27

Εκτός συναγωνισμού
ΕΣΤΑΧΤΑΡΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗΕΛΛΑΣ

27,16

ΜΗΚΟΣ ΠΑΙΔΩΝ

1

ΓΚΑΡΑΓΚΑΝΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣΕΛΛΑΣ

6,84

άνεμος0,08

2

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣΕΛΛΑΣ

6,78

άνεμος0,13

3

ΜΙΧΑΗΛ ΓΙΩΡΓΟΣΚΥΠΡΟΣ

6,55

άνεμος0,11

4

ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣΚΥΠΡΟΣ

6,52

άνεμος0,14
Εκτός συναγωνισμού
ΕΣΦΛΩΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣΕΛΛΑΣ

6,85

άνεμος0,08
200Μ. ΠΑΙΔΩΝ(άνεμος -0,7)

1

ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣΚΥΠΡΟΣ

21,92

2

ΒΛΑΧΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣΕΛΛΑΣ

22,41

3

ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣΚΥΠΡΟΣ

22,68

4

ΜΑΓΡΙΠΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣΕΛΛΑΣ

22,76

Εκτός συναγωνισμού
ΕΣΕΥΤΑΞΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΚΥΠΡΟΣ

23,02

3000Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1

ΤΖΟΒΑΡΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΕΛΛΑΣ11,04,10

2

ΔΗΜΗΤΡΟΒΑ ΒΕΝΤΣΙΣΛΑΒΑΚΥΠΡΟΣ11,28,39

3

ΦΙΑΣΚΑ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ ΜΙΧΑΕΕΛΛΑΣ11,41,01

4

ΠΕΤΡΟΥ ΙΩΑΝΝΑΚΥΠΡΟΣ12,06,61
ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1

ΡΟΥΣΗ ΜΑΡΙΕΛΛΕΚΥΠΡΟΣ

45,86

2

ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗΕΛΛΑΣ

42,84

3

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΛΟΥΚΙΑΚΥΠΡΟΣ

41,84

4

ΤΑΓΑΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΕΛΛΑΣ

40,80

Εκτός συναγωνισμού
ΕΣΓΙΑΝΝΟΥΚΟΥ ΠΑΝΤΕΛΙΤΣΑΚΥΠΡΟΣ

38,10

3000Μ. ΠΑΙΔΩΝ

1

ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣΕΛΛΑΣ9,10,23

2

ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣΕΛΛΑΣ9,16,48

3

ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΣΤΕΛΙΟΣΚΥΠΡΟΣ10,06,21

4

ΣΙΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΚΥΠΡΟΣ10,08,75
4Χ400Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1

ΣΤΑΥΡΟΥ ΚΑΛΥΨΩΚΥΠΡΟΣ3,55,16

1

ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΕΛΕΑΝΑΚΥΠΡΟΣ

1

ΑΝΑΞΑΓΟΡΟΥ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑΚΥΠΡΟΣ

1

ΛΑΖΑΡΟΥ ΧΡΥΣΤΑΛΛΑΚΥΠΡΟΣ

2

ΤΣΙΩΠΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑΕΛΛΑΣ3,58,96

2

ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗΕΛΛΑΣ

2

ΜΥΛΩΝΑ ΜΥΡΙΝΑ-ΒΑΣΙΛΙΚΗΕΛΛΑΣ

2

ΜΠΑΡΔΑ ΘΕΟΔΩΡΑΕΛΛΑΣ
4Χ400Μ. ΠΑΙΔΩΝ

1

ΔΡΙΤΣΑΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣΕΛΛΑΣ3,27,67

1

ΣΓΟΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣΕΛΛΑΣ

1

ΑΞΑΡΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛΕΛΛΑΣ

1

ΕΥΤΑΞΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΕΛΛΑΣ

2

ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣΚΥΠΡΟΣ3,28,10

2

ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΚΥΠΡΟΣ

2

ΙΩΑΝΝΟΥ ΣΟΛΩΜΗΣΚΥΠΡΟΣ

2

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΟΣΚΥΠΡΟΣ