Ελεύθερος ο Ντορίν.

0
92

Ένας γνωστός ποδοσφαιριστής στα Λακωνικά γήπεδα, ο Σπιροπάλι Ντορίν (1987, πατήστε εδώ) αποτελεί παρελθόν για την Α.Ε. Σπάρτη και αναζητά την επόμενη ομάδα της ποδοσφαιρικής καριέρας του.

Ο Ντορίν ήταν ο 4ος σκόρερ της Α.Ε. Σπάρτη την περίοδο 2013-2014 σκοράροντας 15 γκολ σε 1471 λεπτά συμμετοχής. Στους αγώνες μπαράζ της ίδιας χρονιάς είχε σκοράρει απέναντι στον Πανθυρεατικό.

Το πρώτο μισό της περιόδου 14-15 αγωνίστηκε στην Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου και κατά την μεταγραφική του Ιανουαρίου επέστρεψε στην Α.Ε. Σπάρτη. Στα φετινά μπαράζ είχε μια ασσίστ στον Αναστασάκο με Πανθυρεατικό.

Εκτός της Α.Ε. Σπάρτη και της Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου έχει αγωνιστεί σε Ένωση Βοτανικού και στο Γαλάτσι. Στην Σπάρτη είχε αγωνιστεί και την περίοδο 2009-2010.