Φιλικό Τέλος Άγρας – Α.Ο. Κυπαρισσίας 0 – 5

0
65

Το πρώτο του φιλικό έδωσε ο Α.Ο. Κυπαρισσίας επί του Τέλου Άγρας.

Ο ΑΟΚ παρατάχθηκε με τους Αθανασόπουλο, Ζαφείρη, Γαργαρώνη, Ντιόπ, Ανδρουτσή, Αργυρόπουλο, Δημητρουλόπουλο, Μιλοσέφσκι, Καμποσιώρη, Κόλλια και Παναγόπουλο. Πριν συμπληρωθούν 5′ στο ματς, ο ΑΟΚ ήταν ήδη στο 0-2 με γκολ του Παναγόπουλου και του Μιλοσέφσκι που εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι. Μέχρι να βγει το ημίχρονο, ο ΑΟΚ είχε καθολική υπεροχή, με κράτημα της μπάλας και έξυπνες μεταβιβάσεις στην επίθεση, ενώ αμυντικά δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου αφού τα αμυντικά χαφ δεν άφησαν να περάσει τίποτα προς την άμυνα μας. Είναι χαρακτηριστικό πως ο Αθανασόπουλος έπιασε μιά φορά την μπάλα από άουτ στο 40′.

Στο 2ο ημίχρονο μπήκαν οι Αντωνόπουλος, που ντεμπουτάρισε κάτω από τα γκολπόστ και οι Κωνσταντόπουλος και Μανδραπήλιας και το πάρτυ συνεχίστηκε. Άπιαστο σουτ του Παναγόπουλου για το 0-3, γκολ που χειροκροτήθηκε και από τους φιλάθλους του Άγρα. Πριν περάσουν λίγα λεπτά, 0-4 με τον Παναγόπουλο να κάνει χατ-τρικ και λίγο πριν την λήξη το σκορ έκλεισε ο Μανδραπήλιας πετυχαίνοντας το πέμπτο γκολ του ΑΟΚ.

Δεν έπαιξαν οι Ντουγέρογλου, Γιαννόπουλος, Γιωργιόπουλος, Μιτρόφ και Παπαγεωργίου