Ζωντανή ενημέρωση Παναρκαδικός – Α.Ε. Σπάρτη 1 – 0 τελικό (βίντεο)

0
66

panarkadikos_19aug

To βίντεο από το arcadiaportal.gr

Την Τετάρτη 19 Αυγούστου διεξήχθη στην Τρίπολη ένα σημαντικό φιλικό προετοιμασίας που προσέλκυσε πολλούς φιλάθλους και βρήκε νικητή τον Παναρκαδικό με 1 – 0 επί της Α.Ε. Σπάρτη.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν 1 – 0 με πολύ ωραίο γκολ του Χρήστου μόλις στο 15′. Ένα λεπτό μετά είχαν μεγάλη ευκαιρία με τον Μέλο για το 2 – 0.

Η Σπάρτη μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου είχε ισορρόπησε και βρέθηκε κοντά στο 1 – 1 με τον Χαλίλι μετά από μπαλιά του Ηλία Αναστασάκου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Λάκωνες ανέβασαν απόδοση και με τον Ραχίμ είχαν δοκάρι στην καλύτερη στιγμή του ημιχρόνου.

Οι προπονητές όπως ήταν φυσικό χρησιμοποίησαν πολλούς παίκτες και βρισκόμαστε πολύ νωρίς στην σεζόν για τα οποιαδήποτε συμπεράσματα.  Οι γηπεδούχοι από τους οποίους έλειπαν 4-5 παίκτες φάνηκαν μια καλή ομάδα που μπορεί να βρίσκεται στις πρώτες θέσεις του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Η ομάδα της Σπάρτης η όποια και αυτή δεν έχει ολοκληρώσει το ρόστερ της, δείχνει ακόμη να ψάχνεται κάτι λογικό αφού πάρα πολλοί νέοι παίκτες έχουν έρθει στην ομάδα και ο προπονητής προσπαθεί να τους δέσει.  Εξάλλου είμαστε ακόμη στο πρώτο στάδιο της προετοιμασίας. Δείχνει πάντως ότι επιθετικά έχει πολλές δυνατότητες με τον Καλογέρη να ξεχωρίζει. Αμυντικά χρειάζεται βελτίωση, αξιοσημείωτο ότι ο μοναδικός παίκτης ο οποίος αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο ήταν ο Γκαλίτσιος, ένας παίκτης που προορίζεται από τον Αντωνίου για το κέντρο της άμυνας των Σπαρτιατών!

Για τα τελευταία νέα του Παναρκαδικού πατήστε εδώ και της Α.Ε. Σπάρτη πατήστε εδώ.

PanarkadikosΠαναρκαδικός 1 – 0 τελικό   aesparti Α.Ε. Σπάρτη (1 – 0)

Δημοτικό Γήπεδο Παναρκαδικού, έναρξη 18:15

Γκολ: Χρήστου στο 15′ το 1 – 0 .

A’ ημίχρονο

4′  Πρώτο κορνερ απο δεξιά για Παναρκαδικό, περνά ανεκμετάλλευτο

9′ δευτερο κορνερ αποαριστερά για τους γηπεδούχους

14′ πρώτη φάση για την Σπάρτη, πολύ πάνω από το οριζόντιο του Ψυχογιού

15′ Τρομερό γκολ για τον Παναρκαδικό με τον Χρήστου 1 – 0 από τη γωνία της περιοχής από αριστερά

16′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναρκαδικό με τον Μέλο από μπαλία του Χρήστου από αριστερά

Εμφανώς καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο πρώτο 15′ λεπτο του αγώνα

21′ Πρώτο κορνερ από δεξιά για Σπάρτη

26′ Μέλος από δεξιά το τρίτο κορνερ για γηπεδούχους, μπλοκάρει ο Τσέλιος

33′ Χαλίλι μεγάλη ευκαιρία από μπαλιά του Αναστασάκου, αποκρούει ο Ψυχογιός

34′ Δύο συνεχόμενα κορνερ για Σπάρτη από αριστερά με Καλογέρη

35′ Τρεις αλλαγές για Παναρκαδικό, Καδάς, Μπεντεβής και Αρώνης μπαίνουν στις θέσεις των Χρήστου, Κυριακόπουλου, Αρδάμη

36′ Ωραία ενέργεια από Καλογέρη ο οποίος έχει καλή παρουσία για τους φιλοξενούμενους

37′ Λιονάκης από δεξιά, δεύτερο κορνερ από αριστερά με Καλογέρη

Έχει ανέβει η Σπάρτη, αλλαγή βγαίνει ο Ψυχογιός, τον αντικαθιστά ο Μανέλης

19:03 λήξη ημιχρόνου

B’ ημίχρονο

46′ Τρεις αλλαγές για Σπάρτη, Ηλιόπουλος, Ραχίμ και Μπιταξής, Δημολιός, Σπηλιωτόπουλος και Λάϊος έξω

46′ Από δεξιά κόρνερ για Παναρκαδικό, μπλοκάρει ο Ψυχογιός

55′ Κόρνερ από δεξιά για Σπάρτη με Ραχίμ, κεφαλιά ο Ηλιόπουλος, περνά έξω.

56′ Μπακιρτζίδης στη θέση του Λιονάκη

57′ Τριπλή αλλαγή για Παναρκαδικό

Καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο η Σπάρτη

65′ Καλογέρης ο κορυφαίος σουτάρει, λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι

67′ Καλό σουτ από τον Παναρκαδικό

68′ Γιώργος Αναστασάκος στη θέση του Χαλίλι

69′ Γκαλίτσιος προλαβαίνει τον επιθετικό και διώχνει σε κόρνερ, που έβγαινε τετ α τετ

70′ Ηλίας Αναστσάκος έξω, Μπεγλετζής μέσα

71′ Μάνος στη θέση του Μανέλη, αλλαγή τερματοφύλακα για Παναρκαδικό

73′ Μπουτσικάρης αντί για Κατσίκη, Τρακάκης αντί για Τσέλιο

75′ Πετρόπουλος στη θέση του Καλογέρη

82′ Ραχίμ τρομερό σουτ στο δοκάρι του Μάνου

87′ Ραχίμ καλό σουτ για τους φιλοξενούμενους