ΠΣΔΚ 87 αθλητικές μεταδόσεις. Καλό χειμώνα!

0
117

Συνολικά 87 live μεταδόσεις από ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βόλεϊ, χάντμπολ, τένις, στίβο και μηχανοκίνητο αθλητισμό συμπεριλαμβάνει το πρόγραμμα από σήμερα, Παρασκευή ως και Δευτέρα!

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
SSuper League
ΣΣάββατο 22/8
19:15 ΑΕΛ Καλλονής – Ηρακλής, Novasports 2 σε περιγραφή Δημήτρη Κανελλάκη
19:15 Πανθρακικός – Αστέρας Τρίπολης, Novasports 1 σε περιγραφή Γιώργου Λιώρη
21:30 ΑΕΚ – Πλατανιάς, Novasports 1 σε περιγραφή Ισίδωρου Πρίντεζη
Κυριακή 23/8
19:15 ΠΑΟΚ – Skoda Ξάνθη, Novasports 2 σε περιγραφή Γιάννη Πάγκου
19:15 Ατρόμητος – Λεβαδειακός, Novasports 4 σε περιγραφή Ηλία Βλάχου
19:15 Βέροια – ΠΑΣ Γιάννινα, Novasports 7 σε περιγραφή Άγγελου Στυλιάδη
21:30 Ολυμπιακός – Πανιώνιος, Novasports 1 σε περιγραφή Γιώργου Λυκουρόπουλου
Δευτέρα 24/8
21:30 Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός, Novasports 1 σε περιγραφή Γρηγόρη Παπαβασιλείου
Primera Division
Παρασκευή 21/8
21:30 Μάλαγα – Σεβίλλη, OTE Sport 2 σε περιγραφή Τάσου Κολλίντζα
Σάββατο 22/8
19:30 Λα Κορούνια – Ρεάλ Σοσιεδάδ, OTE Sport 2 σε περιγραφή Πέτρου Δριτσάκου
19:30 Εσπανιόλ – Χετάφε, OTE Sport 8 σε περιγραφή Δημήτρη Ξαρλή
21:30 Ατλέτικο Μαδρίτης – Λας Πάλμας, OTE Sport 2 σε περιγραφή Τάσου Κολλίντζα
23:30 Ράγιο Βαγεκάνο – Βαλένθια, OTE Sport 2 σε περιγραφή Στέφανου Αβραμίδη
Κυριακή 23/8
19:30 Μπιλμπάο – Μπαρτσελόνα, OTE Sport 2 σε περιγραφή Τάσου Κολλίντζα
21:30 Σπόρτινγκ Χιχόν – Ρεάλ Μαδρίτης, OTE Sport 2 σε περιγραφή Αλέξη Σπυρόπουλου
23:30 Μπέτις – Βιγιαρεάλ, OTE Sport 2 σε περιγραφή Δημήτρη Ξαρλή
Δευτέρα 24/8
21:30 Γρανάδα – Εϊμπαρ, OTE Sport 2 σε περιγραφή Αποστόλη Πάνου
Premier league
Σάββατο 22/8
14:45 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Νιουκάστλ, OTE Sport 1 σε περιγραφή Μιχάλη Τσόχου
17:00 Λέστερ – Τότεναμ, OTE Sport 1 σε περιγραφή Δημήτρη Τσακίρη
Κυριακή 23/8
15:30 Γουέστ Μπρομ – Τσέλσι, OTE Sport 1 σε περιγραφή Σωτήρη Κωσταβάρα
18:00 Εβερτον – Μάντσεστερ Σίτι, OTE Sport 1 σε περιγραφή Δημήτρη Τσακίρη
18:00 Γουότφορντ – Σαουθάμπτον, OTE Sport 6 σε περιγραφή Πέτρου Δριτσάκου
Δευτέρα 24/8
22:00 Αρσεναλ – Λίβερπουλ, OTE Sport 1 σε περιγραφή Χρήστου Σωτηρακόπουλου
Bundesliga
Παρασκευή 21/8
21:30 Χέρτα – Βέρντερ Βρέμης, OTE Sport 1 σε περιγραφή Αλκη Τσαβδαρά
Σάββατο 22/8
16:30 Χόφενχαϊμ – Μπάγερν Μονάχου, OTE Sport 2 σε περιγραφή Σωτήρη Κωσταβάρα
16:30 Κολωνία – Βόλφσμπουργκ, OTE Sport 3 σε περιγραφή Γιώργου Θαναηλάκη
16:30 Ανόβερο – Λεβερκούζεν, OTE Sport 4 σε περιγραφή Πάνου Βόγλη
16:30 Σάλκε – Ντάρμσταντ, OTE Sport 5 σε περιγραφή Αποστόλη Πάνου
16:30 Αϊντραχτ Φρανκφούρτης – Αουγκσμπουργκ, OTE Sport 7 σε περιγραφή Τόλη Χριστοφοράκη
19:30 Αμβούργο – Στουτγάρδη, OTE Sport 3 σε περιγραφή Αλκη Τσαβδαρά
Κυριακή 23/8
16:30 Ινγκολσταντ – Ντόρτμουντ, OTE Sport 3 σε περιγραφή Αλκη Τσαβδαρά
18:30 Γκλάντμπαχ – Μαϊντς, OTE Sport 3 σε περιγραφή Στέφανου Αβραμίδη
Zweite Liga Γερμανίας
Παρασκευή 21/8
19:30 Αρμίνια Μπίλεφελντ – Μπραουνσβάιγκ, OTE Sport 3 σε περιγραφή Πέτρου Δριτσάκου
Σάββατο 22/8
14:00 Φορτούνα Ντίσελντορφ – Φράιμπουργκ, OTE Sport 3 σε περιγραφή Γιώργου Μπιτσικώκου
Κυριακή 23/8
14:30 Λειψία – Σαν Πάουλι, OTE Sport 3 σε περιγραφή Τόλη Χριστοφοράκη
Δευτέρα 24/8
21:15 Καϊζερσλάουτερν – Πάντερμπορν, OTE Sport 7 σε περιγραφή Δημήτρη Σπηλιόπουλου
Championnat
Παρασκευή 21/8
21:30 Μονπελιέ – Παρί Σεν Ζερμέν, Novasports 2 σε περιγραφή Γιαννίκου Δούσκα
Σάββατο 22/8
18:00 Λυών – Ρεν, Novasports 4 σε περιγραφή Αγγελου Στυλιάδη
Κυριακή 23/8
15:00 Λιλ – Μπορντό, Novasports 2 σε περιγραφή Γιώργου Λιώρη
22:00 Μαρσέιγ – Τρουά, Novasports 2 σε περιγραφή Ισίδωρου Πρίντεζη
Serie A
Σάββατο 22/8
19:00, Βερόνα – Ρόμα, OTE Sport 1 σε περιγραφή Μάνου Σπανόπουλου
21:45 Λάτσιο – Μπολόνια, OTE Sport 1 σε περιγραφή Αντρέα Παλομπαρίνι
Κυριακή 23/8
19:00 Γιουβέντους – Ουντινέζε, OTE Sport 4 σε περιγραφή Μάνου Σπανόπουλου
21:45 Ιντερ – Αταλάντα, OTE Sport 4 σε περιγραφή Πέτρου Δριτσάκου
21:45 Σασουόλο – Νάπολι, OTE Sport 5 σε περιγραφή Μάνου Σπανόπουλου
21:45 Σαμπντόρια – Κάρπι, OTE Sport 7 σε περιγραφή Δημήτρη Σπηλιόπουλου
21:45 Παλέρμο – Τζένοα, OTE Sport 8 σε περιγραφή Λάμπρου Μπαλάφα
Primeira Liga
Παρασκευή 21/8
22:30 Ρίο Αβε – Μπράγκα, Novasports 1 σε περιγραφή Γιώργου Λυκουρόπουλου
22:45 Μαρίτιμο – Πόρτο, Novasports 3 σε περιγραφή Τάσου Μπαϊρακτάρη
Κυριακή 23/8
21:15 Αρούκα – Μπενφίκα, Novasports 4 σε περιγραφή Νίκου Καπίρη
Premier Liha Ρωσίας
Σάββατο 22/8
18:00 ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ροστόφ, Novasports 7 σε περιγραφή Γιαννίκου Δούσκα
Κυριακή 23/8
13:30 Ρουμπίν – Ζενίτ, Novasports 1 σε περιγραφή Ακη Κουζούλη
Eredivisie Ολλανδίας
Σάββατο 22/8
20:45 Χέρενφεεν – PSV Αϊντχόφεν, Novasports 4 σε περιγραφή Γιώργου Λυκουρόπουλου
21:45 Ναϊμέγκεν – Αγιαξ, Novasports 2 σε περιγραφή Βασίλη Κωνσταντόπουλου
Κυριακή 23/8
17:45 Φέγενορντ – Φίτεσε, Novasports 6 σε περιγραφή Χρήστου Καούρη
Major League Soccer
Σάββατο 22/8
23:00 Τορόντο – Ορλάντο Σίτι, Eurosport 2 σε περιγραφή Γιώργου Πολύζου
Κυριακή 23/8
22:00 Λος Αντζελες Γκάλαξι – Νιου Γιορκ Σίτι, Eurosport σε περιγραφή Γιώργου Πολύζου
ΜΠΑΣΚΕΤ
Τουρνουά μπάσκετ Ξάνθης
Παρασκευή 21/8
19:00: Βοσνία – Ρωσία, ΕΡΤ2*
21:15: Ελλάδα – Τσεχία, ΕΡΤ2*
Σάββατο 22/8
21:15 Βοσνία – Ελλάδα, ΕΡΤ2*
Κυριακή 23/8
19:00 Τσεχία – Βοσνία, ΕΡΤ3*
21:15 Ελλάδα – Ρωσία, ΕΡΤ3*
* Ολα σε περιγραφή Γιώργου Τραπεζανίδη
ΣΤΙΒΟΣ
Παγκόσμιο Στίβου
Σάββατο 21/8
13:30 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Πεκίνο ΕΡΤ2*
Κυριακή 22/8
02:30 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Πεκίνο ΕΡΤ2*
13:30 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Πεκίνο ΕΡΤ2*
Δευτέρα 23/8
04:30 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Πεκίνο ΕΡΤ2*
14:00 Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Πεκίνο ΕΡΤ2*
* Σχολιασμό από το στούντιο οι Μιχάλης Μανουηλίδης, Γρηγόρης Τάτσης, Νίκος Τσώνης και Δημήτρης Χατζηγεωργίου.
ΒΟΛΕΪ
European League Γυναικών
Σάββατο 21/8
18:00 Ελλάδα – Γεωργία (γυναίκες), ΕΡΤ2
ΠΟΛΟ
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νεανίδων
Παρασκευή 21/8
16:00 Ουγγαρία – Ισπανία Novasports 3*
17:20 Ιταλία – Ρωσία, Novasports 3*
18:40 ΗΠΑ-Βραζιλία, Novasports 3*
20:00 Ελλάδα -Καναδάς, Novasports 3*
Σάββατο 22/8
18:40 Α’ ημιτελικός, Novasports 3*
20:00 Β’ ημιτελικός, Novasports 3*
Κυριακή 23/8
18:30 Μικρός τελικός, Novasports 3*
20:00 Τελικός, Novasports 3*
* Ολα σε περιγραφή Διονύση Στρούμπου και Γιάννη Φάκαρου
ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ
Formula 1, Grand Prix Βελγίου
Παρασκευή 21/8
14:50 ελεύθερες δοκιμές, OTE Sport 5*
Σάββατο 22/8
11:50 ελεύθερες δοκιμές, OTE Sport 5*
14:50 κατατακτήριες δοκιμές, OTE Sport 5*
Κυριακή
14:00 αγώνας, OTE Sport 5 και ALPHA
* Ολα σε περιγραφή Γιάννη Μάριου Παπαδόπουλου και Κώστα Ψάρρα στον ΟΤΕ. Στον Alpha περιγράφει ο Πάνος Σεϊτανίδης.
ΤΕΝΙΣ
ΑΤΡ Masters 1000 Σινσινάτι
Παρασκευή 21/8
18:00 προημιτελικά, OTE Sport 6 σε περιγραφή Μαρίζας Γεωργίτση
19:30 προημιτελικά, OTE Sport 6 σε περιγραφή Πάνου Λούτα
21:30 προημιτελικά, OTE Sport 6 σε περιγραφή Δημήτρη Ξαρλή
02:00 προημιτελικά, OTE Sport 6 σε περιγραφή Παύλου Παλαιστή
Σάββατο 22/8
20:00 ημιτελικός, OTE Sport 6 σε περιγραφή Μαρίζας Γεωργίτση
22:00 ημιτελικός, OTE Sport 6 σε περιγραφή Πάνου Λούτα
Κυριακή 23/8
20:00 τελικός, OTE Sport 6 σε περιγραφή Μαρίζας Γεωργίτση
ΧΑΝΤΜΠΟΛ
Γερμανία
Κυριακή 23/8
18:15 Λειψία – Αμβούργο, OTE Sport 7 σε περιγραφή Πάνου Λούτα
ΠΗΓΗ: gazzetta.gr