Φιλικό Δόξα Νέας Μανωλάδας – Α.Ο. Κυπαρισσίας 2 – 0 (βίντεο)

0
62

Η Δόξα Νέας Μανωλάδας επικράτησε σε φιλικό εντός έδρας του Α.Ο. Κυπαρισσίας με τελικό σκορ 2 – 0.

Ο Νικολόπουλος έκανε το 1 – 0 στο 83′ με πέναλτυ και ο Παρασκευόπουλος διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων στο 93′ με κοντινό πλασέ.

Στο 1ο ημίχρονο ο Α.Ο. Κυπαρισσίας είχε δοκάρι στο 14′ με τον Αργυρόπουλο. Δύο δοκάρια είχε όμως και η Δόξα και μάλιστα σε διαδοχικές φάσεις που έκανε στο 35′ και το 36′ όμως το σκορ του ημιχρόνου έμεινε στο 0-0.

Δόξα Νέας Μανωλάδας: Καλιακμάνης, Νυφορόπουλος, Αναγνωστόπουλος, Σούλης, Βραχνής, Τσουκαλάς, Σωτηρόπουλος, Αργυρόπουλος, Μελετίδης, Γούρμος, Νικολόπουλος. Στο β” μέρος επαιξαν Σούλης, Παναγιωτόπουλος, Σωτηρακόπουλος, Ανδρικόπουλος, Νικολακόπουλος, Βαττής, Κυριαζόπουλος, Καλογερόπουλος, Λαθύρης, Παρασκευόπουλος, Μπαρμπαρούσης.

Α.Ο. Κυπαρισσίας: Αντωνόπουλο, Ανδρουτσή, Ζαφείρη, Γαργαρώνη, Αργυρόπουλο, Δημητρουλόπουλο, Μιλοσέσκι, Γεωργιόπουλο, Κομποσιώρης, Μενίκου, Παναγόπουλο

Νίκη της ΔΟΞΑΣ στο δεύτερο φιλικό τεστ απέναντι στην ομάδα της Κυπαρισσίας με σκορ 2-0.Τα γκολ για την ομάδα μας πέτυχαν οι Νικολόπουλος με πέναλτι και Παρασκευόπουλος με κοντινό πλασέ.