Κύπελλο Μεσσηνίας: Αποτελέσματα, σημερινό πρόγραμμα. Στιγμιότυπα Ασπρόχωμα – Καλαμάτα 0 – 3

0
90

Α.Ο. ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ – Π.Σ. Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ 0-3: (στο 11ο λεπτό ο Καμμένος με κεφαλιά έγραψε το 0-1, στο 44΄νέα φάση καρμπόν και εκτελεστή τον Αθανασόπουλο το 0-2  και στο 85ο λεπτό και πάλι ο Βασίλης Αθανασόπουλος με κοντινό πλασέ το τελικό 0-3. Εύκολο έργο είχε ο διιατητής γιώργος Μπλάνα ςκαι οι βοηθοί του Γεωργαντάς και Τσίρμπας.

Α,Ο, ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ (Παναγιώτης Βούτσας): Καντερές, Αναστασόπουλος, Ζαφειρόπουλος, Κωστέας, Φουρναράκος, Κωνσταντακόπουλος (61΄Θεοδωρόπουλος), Γυφτέας, Πετσόπουλος, Αγγλούπας (56΄Φίλιος) Λυμπιώτης και Χριστόποιυλος.

ΠΣ Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Κώστας Κλάδης):  Γκαρμίρης, Κακαλής, Καραλής, Δούμουρας, Πιτσιλής, Κουντάνης, Καμμένος, Μπινιχάκης, Αθανασόπουλος, Κερμενίδης (70΄Χαλκιδάκης), και Γιακουμής (6ο΄Βασιλόπουλος)

Τα σημερινά αποτελέσματα για την β” φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας αλλά και οι ομάδες που προκρίθηκαν στην επόμενη φάση έχουν ως εξής:

ΑΝΔΡΟΥΣΑ – Θύελλα Χαρακοπιού 4-0

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ – Ακρίτας Κορώνης 3-0

ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – ΝΕΟΣ ΑΡΙΣ 5-0 (τα τέρματα για τους πράσινους  οι Γιάννη Μωράκης στο 19΄το 1-0, στο 33΄ο Άγγελος Γεωργιόπουλος το 2-0, στο 40΄ο Γιάννης Χελάς ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, και στο 55΄και 66΄οι Γεωργιόπουλος ξανά το 4-0 και στο 88′ ο Χρήστος Τρίψα ςτο τελικό 5-0.

Αποτελέσματα Σαββάτου

Ασπρόχωμα – Καλαμάτα 0-3

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – Χανδριναϊκός 2-0

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ – Μεθώνη 2-0

Μιλτιάδης – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ 0-1

ΑΟ ΦΑΡΑΙ – Ομόνοια 2-1

OI ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ 30/08 

1.Α.Ο. ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣΚυριακή30/08/1517:00ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΤΣΟΥΚΑΛΗ Α., ΓΑΛΑΚΟΥΤΗΣ Γ.

2.Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣΔΩΡΙΟΥΚυριακή30/08/1517:00ΤΟΥΡΛΟΜΟΥΣΗΣ Ν., ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ Δ., ΜΑΓΟΥΛΙΑΝΙΤΗΣ Θ.

3.ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝΚυριακή30/08/1517:00ΚΟΥΤΣΑΝΑΣΤΑΣΗΣ Ι., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΚΑΥΚΑΣ Α.

4.Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΠΣΜΚυριακή30/08/1517:00ΛΑΜΙΑΣ Σ., ΤΣΑΟΥΣΗ Σ., ΜΠΑΣΙΛΑΡΗΣ Ε.

5.ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ – Α.Ε. ΑΒΙΑΣΜΕΘΩΝΗΣΚυριακή30/08/1517:00ΤΣΟΥΛΑΚΟΣ Η., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ., ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Γ.

6.ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ – ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝΜΕΛΙΓΑΛΑΚυριακή30/08/1517:00ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΒΡΥΩΝΗΣ Β., ΜΑΝΙΑΤΕΑΣ Μ.

7.Α.Ο. ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΜΙΣΟΣ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ «ΠΕΤΡΟΣ ΓΕΩΡΓΑΝΑΣ»Κυριακή30/08/1517:00ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΤΑΓΑΡΗΣ Δ.

8.ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ ΔΗΜ. ΚΤΕΛ «Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ» Κυριακή 30/08/15 17:00 ΜΠΛΑΝΑΣ Γ., ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν.

ΠΗΓΗ: taklin.gr