Αστέρας Βλαχιώτη – Δόξα Μεγαλόπολης 3 – 1

Ο Αστέρας Βλαχιώτη υποδέχτηκε την Δόξα Μεγαλόπολης σε ένα σημαντικό φιλικό μεταξύ δύο ομάδων που έχουν υψηλούς στόχους κατά τη φετινή αγωνιστική περίοδο έχοντας ενισχυθεί. To φιλικό έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Βλαχιώτη σήμερα Κυριακή 6 Σεπτεμβρίου και ήταν το τρίτο για τους γηπεδούχους μετά από αυτό με την Α.Ε. Σπάρτη.  Για τον Αστέρα άνοιξε το σκορ ο Κρισάφι με προσωπική ενέργεια με το πρώτο ημίχρονο να λήγει 1 – 1 με το γκολ του Νίκου Λυμπερόπουλου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο 16χρονος Γιώργος Νίκιας έκανε το 2 – 1 από κάθετη μπαλιά του Βάσσου και το τελικό 3 – 1 διαμόρφωσε ο Σαραντόπουλος με απευθείας  εκτέλεση φάουλ. Ο Μαντζούνης χρησιμοποίησε 25 παίκτες.

Καλή εμφάνιση για τον Αστέρα Βλαχιώτη που παρά την κούραση της προετοιμασίας έδειξε καλά στοιχεία σε αυτό το δυνατό φιλικό.

Επόμενο φιλικό το Σάββατο 13 Σεπτεμβρίου με τον Λεωνίδα Γλυκόβρυσης.