Φιλικό στήριξης στη Νεάπολη. Λεωνίδας Γλυκόβρυσης – Μολαϊκός 3 – 3

0
97

molaikos2sep15

Πλούσιο θέαμα και πολύ σημαντική η παρουσία του κόσμου στο φιλικό μεταξύ του Λεωνίδα Γλυκόβρυσης και τον Μολαϊκού. Σε ένα αγώνα όπου νικητής βγήκε η ανθρωπιά και η στήριξη προς την Νεάπολη οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες 3 – 3. Το ποδόσφαιρο για άλλη μια φορά βοηθά σε δύσκολες καταστάσεις.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 3 – 0 με γκολ των Μινεα, Καλογιάννη και Παπακαλού ενώ για τον Μολαϊκό ο οποίος πέτυχε 3 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο με τους Πάνο Κοντάκο, Γιάννη Τραϊφόρο και Δήμο Γεωργόπουλο.

Αξιοσημείωτο ότι και Κολλιάκος και Οικονόμου χρησιμοποίησαν νεαρούς παίκτες με τον Μολαϊκό αγωνίστηκε ο Πανουτσόπουλος Θοδωρής γεννημένος το 2002, τερματοφύλακας της ομάδας παίδων και άφησε καλές εντυπώσεις. O Κολλιάκος χρησιμοποίησε 6 παίκτες από την ακαδημία. Τραυματίες που δεν έπαιξαν οι Μάρσης Κυριάκος, Ρουμάνης Δημήτρης οι δυο τερματοφύλακες Φιφλής Κώστας και Γραμματικάκης Γιάννης και απών ήταν και ο Τριαντάφυλος Αβδούλος λογω υποχρεώσεων.

Ο Οικονόμου στο 2ο ημίχρονο έδωσε χρόνο συμμετοχής σε πέντε 15χρόνους και συνολικά χρησιμοποίησε 20 παίκτες.