Α.Ε. Σπάρτη: Το αγωνιστικό πρόγραμμα της περιόδου 2015-16

0
61

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα νέα της Α.Ε. Σπάρτη

1η αγωνιστική

Α.Ε. Σπάρτη – Ερμιονίδα
Ηρακλής Ψαχνών – Παναρκαδικός
Καλαμάτα – Δόξα Ν. Μανωλάδας
Α.Ο. Λεβάντε – Κανάρης Νενήτων
Λουτράκι – Βύζας Μεγάρων
Α.Ο. Χαλκίς – Αιολικός
Παναργειακός – ΠΑΟ  Βάρδας

2η αγωνιστική
Αιολικός – Α.Ε. Σπάρτη
Καλαμάτα – Ηρακλής Ψαχνών
Παναρκαδικός – Α.Ο. Λεβάντε
Δόξα Ν. Μανωλάδας – Α.Ο. Λουτράκι
Κανάρης Νενήτων – Α.Ο. Χαλκίς
Βύζας Μεγάρων – Παναργειακός
ΠΑΟ Βάρδας – Ένωση Ερμιονίδας

3η αγωνιστική
Α.Ε. Σπάρτη – Κανάρης Νενήτων
Ηρακλής Ψαχνών – Α.Ο. Λεβάντε
Α.Ο. Λουτράκι – Καλαμάτα
Α.Ο. Χαλκίς – Παναρκαδικός
Παναργειακός – Δόξα Ν. Μανωλάδας
Ένωση Ερμιονίδα – Βύζας Μεγάρων
ΠΑΟ Βάρδας – Αιολικός

4η αγωνιστική

Παναρκαδικός – Α.Ε. Σπάρτη
Α.Ο. Λουτράκι – Ηρακλής Ψαχνών
Α.Ο. Λεβάντε – Α.Ο. Χαλκίς
Καλαμάτα – Παναργειακός
Δόξα Νέας Μανωλάδας – Ένωση Ερμιονίδας
Κανάρης Νενητών – ΠΑΟ Βάρδας
Βύζας Μεγάρων – Αιολικός

5η αγωνιστική

Α.Ε. Σπάρτη – Α.Ο. Λεβάντε
Ηρακλής Ψαχνών – Α.Ο. Χαλκίς
Παναργειακός – Α.Ο. Λουτράκι
Ένωση Ερμιονίδας – Καλαμάτα
ΠΑΟ Βάρδας – Παναρκαδικός
Αιολικός – Δόξα Νέας Μανωλάδας
Βύζας Μεγάρων – Κανάρης Νενητών

6η αγωνιστική

Α.Ο. Χαλκίς – Α.Ε. Σπάρτη

Παναργειακός – Ηρακλής Ψαχνών
Α.Ο. Λουτράκι – Ένωση Ερμιονίδας
Α.Ο. Λεβάντε – ΠΑΟ Βάρδας
Καλαμάτα – Αιολικός
Παναρκαδικός – Βύζας Μεγάρων
Δόξα Νέας Μανωλάδας – Κανάρης Νενητών

7η αγωνιστική

Hρακλής Ψαχνών – A.E. Σπάρτη
Ένωση Ερμιονίδας  – Παναργειακός
ΠΑΟ Βάρδας – Α.Ο. Χαλκίς
Αιολικός – Α.Ο. Λουτράκι
Βύζας Μεγάρων – Α.Ο. Λεβάντε
Κανάρης Νενητών – Καλαμάτα
Δόξα Νέας Μανωλάδας – Παναρκαδικός

8η αγωνιστική

Α.Ε. Σπάρτη – ΠΑΟ Βάρδας

Ένωση Ερμιονίδας-Ηρακλής Ψαχνών
Παναργειακός – Αιολικός
Α.Ο. Χαλκίς – Βύζας Μεγάρων
Α.Ο. Λουτράκι – Κανάρης Νενητών
Α.Ο. Λεβάντε – Δόξα Νέας Μανωλάδας
Καλαμάτα – Παναρκαδικός

9η αγωνιστική

Βύζας Μεγάρων – Α.Ε. Σπάρτη
Ηρακλής Ψαχνών – ΠΑΟ Βάρδας
Αιολικός – Ένωση Ερμιονίδας
Κανάρης Νενητών – Παναργειακός
Δόξα Νέας Μανωλάδας – Α.Ο. Χαλκίς
Παναρκαδικός – Α.Ο. Λουτράκι
Α.Ο. Λεβάντε – Καλαμάτα

10η αγωνιστική

Α.Ε. Σπάρτη – Δόξα Νέας Μανωλάδας
Αιολικός – Ηρακλής Ψαχνών
ΠΑΟ Βάρδας – Βύζας Μεγάρων
Ένωση Ερμιονίδας  – Κανάρης Νενητών
Παναργειακός – Παναρκαδικός
Α.Ο. Χαλκίς – Καλαμάτα
Α.Ο. Λουτράκι – Α.Ο. Λεβάντε

11η αγωνιστική

Καλαμάτα – Α.Ε. Σπάρτη
Ηρακλής Ψαχνών – Βύζας Μεγάρων
Κανάρης Νενητών – Αιολικός
Δόξα Νέας Μανωλάδας – ΠΑΟ Βάρδας
Παναρκαδικός – Ένωση Ερμιονίδας
Α.Ο. Λεβάντε – Παναργειακός
Α.Ο. Χαλκίς – Α.Ο. Λουτράκι

12η αγωνιστική

Α.Ε. Σπάρτη – Α.Ο. Λουτράκι
Κανάρης Νενητών – Ηρακλής Ψαχνών
Βύζας Μεγάρων – Δόξα Νέας Μανωλάδας
Αιολικός – Παναρκαδικός
ΠΑΟ Βάρδας – Καλαμάτα
Ένωση Ερμιονίδας – Α.Ο. Λεβάντε
Παναργειακός – Α.Ο. Χαλκίς

13η αγωνιστική

Α.Ε. Σπάρτη – Παναργειακός
Ηρακλής Ψαχνών – Δόξα Νέας Μανωλάδας
Παναρκαδικός – Κανάρης Νενητών
Καλαμάτα – Βύζας Μεγάρων
Α.Ο. Λεβάντε – Αιολικός
Α.Ο. Λουτράκι – ΠΑΟ Βάρδας
Α.Ο. Χαλκίς – Ένωση Ερμιονίδας

Από τη Γ΄ Εθνική κατηγορία θα προβιβαστούν στη Β΄ Εθνική κατηγορία, μετά την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος και την  τελική επικύρωση των βαθμολογικών πινάκων οι πρωταθλήτριες ομάδες των τεσσάρων ομίλων (μία από κάθε όμιλο). Σύνολο: τέσσερις (4) ομάδες.

Στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας για την περίοδο 2016/2017 θα παραμείνουν, σε κάθε όμιλο, οι ομάδες που θα καταλάβουν τις θέσεις από την 2η έως και την 9η. Οι υπόλοιπες ομάδες κάθε ομίλου θα υποβιβαστούν στα πρωταθλήματα ευθύνης των Ε.Π.Σ. που ανήκουν.

Από τα πρωταθλήματα ευθύνης των Ε.Π.Σ. θα προβιβαστούν στη Γ΄ Εθνική (για την περίοδο 2016/2017) είκοσι οχτώ (28) ομάδες, δηλαδή οι δύο (2) πρώτες ομάδες από κάθε ένα από τους δεκατέσσερις (14) ομίλους που συγκροτούνται για τα μπαράζ πρωταθλητών των Ενώσεων.

* Το πρωτάθλημα της περιόδου 2015/2016 θα ξεκινήσει στις 27 Σεπτεμβρίου και θα λήξει (και για τους τέσσερις ομίλους) στις 30 Απριλίου 2016. Το πρωτάθλημα θα διεξάγεται Σάββατο και Κυριακή ενώ ο 3ος Όμιλος αν δεν μεσολαβήσει κάποιοι απρόοπτο δεν έχει καμιά εμβόλιμη αγωνιστική για ημέρα Τετάρτη.