Φιλικό ΠΑΣ Κόρινθος-Καλαμάτα 1 – 0. Tο γκολ ο Αράπογλου

0
123

Σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας που έδωσε η Καλαμάτα, γνώρισε την ήττα το απόγευμα του Σαββάτου 12/09  στη Κόρινθο απο την ομώνυμη ομάδα του ΠΑΣ με σκορ 1-0.

Το μοναδικό, τέρμα της συνάντησης πέτυχε ο Αράπογλου στο 14ο λεπτό του α΄ ημιχρόνου, ενώ στο 9ο λεπτό σε καλοκτυπημένο κόρνερ του Άρη Γαλανόπουλου ο Λέγκα που είχε προωθηθεί στα καρέ του Μούζου σημάδεψε με κεφαλιά το οριζόντιο δοκάρι.

ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Μούζος, Γ. Παπάς, Π. Παπάς, Φίλης, Ντερτιλής, Μητρόπουλος, Μπαρέλα, Ι. Αμπαδιωτάκης, Κοσμάς, Δημητριάδης και Αράπογλου και, στην επανάληψη έπαιξαν και οι Μπουλούμπασης, Κόκκας, ΙΙ. Αμπαδιωτάκης, Παπαγεωργίου και Γεωργίου.

ΠΣ Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Διαμαντής, Νινιός, Καραλής, Δούμουρας, Λέγκα, Γαλανόπουλος, Καμένος, Λίμπι, Κραστότσεφ, Παναγιωτόπουλος και Βασιλόπουλος. Στο β΄μέρος ο τεχνικός της Μαύρης Θύελλας Κώστας Κλάδης χρησιμοποίησε και τους Πιτσιλή, Μπινιχάκη, Γιακουμή, Αθανασόπουλο και Νικολόπουλο.

ΠΗΓΗ: taklin.gr