Κύπελλο Λακωνίας: Α.Ε. Δήμου Σκάλας – Ήφαιστος Βρονταμά 3 – 3 (4 – 4 παρ. 3-4 πέναλτι)

0
2

Ματσάρα στο Κύπελλο Λακωνίας μεταξύ της Α.Ε. Δήμου Σκάλας και του Ήφαιστου Βρονταμά με 8 γκολ σε 120 λεπτά και τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την πρόκριση.

Η Σκάλα προηγήθηκε 2 – 0 στο 10′ με γκολ των Ζαρκαδουλας Κ., Θ, Αντωνόπουλου, ο Βρονταμάς έκανε την ανατροπή 2 – 3 με γκολ των Μανιάτη, Κουτσοβασίλη, Καρακίτσου (απευθείας φάουλ) και η Σκάλα στο 92′ ισοφάρισε 3 – 3.

Στην παράταση προηγήθηκε ο Βρονταμάς με γκολ του Κουτσοβασίλη και ισοφάρισε η Σκάλα με τον Γ. Αλειφέρη στο 120′ της παράτασης.

Στην διαδικασία των πέναλτι ο Ήφαιστος πήρε την πρόκριση και θα αντιμετωπίσει στην Γ’ φάση την Α.Ε. Σπάρτη.

Κόκκινη ο Καλογιάννης στο τέλος της παράτασης.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε ποδοσφαιρικά νέα των τοπικών πρωταθλημάτων Λακωνίας