Άμιλλα Αγίου Ιωάννη: Πρώτη νίκη εντός με το Κάστρο Μονεμβάσιας

0
143
Με τον καλύτερο  τρόπο ξεκίνησε η ομάδα μας τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα Α τοπικού της Λακωνίας για την περίοδο 2015-2016.
Στο γήπεδο των Αμυκλών το οποίο θα χρησιμοποιηθεί φέτος ως έδρα της ομάδας μας, επιβλήθηκε της φιλοξενούμενης ομάδας του ΚΑΣΤΡΟΥ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ με σκόρ 1-0.
11.ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα μας να παρουσιάζεται νευρική  στα πρώτα 10 λεπτά.Με το πέρας του 10λέπτου ισορροπήσαμε το παιχνίδι και αρχίσαμε να έχουμε τις πρώτες καλές προσπάθειες.Τέλος ημιχρόνου 0-0 σε ένα δυνατό 1ο ημίχρονο με ευκαιρίες εκατέρωθεν και από τις 2 ομάδες.
Είσοδος στο 2ο ημίχρονο με περισσότερη ενέργεια και  πείσμα για την νίκη από την νεανική μας ομάδα.
Στο 64ο λεπτό και μετά από ωραίο συνδυασμό Ηλιόπουλου Ρασσιά     και καταπληκτική κάθετη πάσα του τελευταίου στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας ο Μιχαλακάκος με ιδανικό τελείωμα πρόλαβε αμυντικό και τερματοφύλακα κάνοντας το 1-0. Ξέφρενοι πανηγυρισμοί από όλους μας και τους λιγοστούς φίλους μας.
Ιδανική διαχείρηση του αποτελέσματος μέχρι το τέλος του αγώνα και οι πρώτοι 3 πόντοι για την ΑΜΙΛΛΑ είναι γεγονός.
Αγωνίστηκαν επίσης ΣΤΥΛΙΑΝΑΚΟΣ-ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΒΟΓΙΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ.
Στον πάγκο κάθησαν ΓΑΡΕΦΑΛΛΑΚΗΣ-ΜΗΝΑΚΑΚΗΣ-ΣΑΧΑΜΗΣ-ΣΟΒΟΛΟΣ.
Καλή η διαιτησία από το διαιτητικό τρίο ΑΓΡΑΝΙΩΤΗ-ΚΑΡΒΟΥΝΗ-ΖΑΧΑΡΑΚΗ.
Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας  και επικεντρωνόμαστε στο παιχνίδι της επόμενης αγωνιστικής στο γήπεδο της ΣΥΚΕΑΣ με αντίπαλο τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΣΥΚΕΑΣ.
Τέλος ιδιαίτερη εντύπωση προκάλεσε ο πολύ χαμηλός μέσος όρος ηλικίας της ομάδας μας που ήταν 19,8 χρονια.
ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε ποδοσφαιρικά νέα των τοπικών πρωταθλημάτων Λακωνίας