Βύζας Μεγάρων  0 – 0 τελικό  Α.Ε. Σπάρτη (0 – 0 ημίχ)

Αιολικός 4 – 1 τελικό Ένωση Ερμιονίδας (3 – 0 ημίχ)

Δόξα Νέας Μανωλάδας 1 – 0 τελικό Α.Ο. Χαλκίς (1 – 0 ημίχ)

Παναρκαδικός 1 – 0 τελικό  Α.Ο. Λουτράκι (0 – 0 ημίχ)

Κανάρης Νενήτων 0 – 2 τελικό Παναργειακός (0 – 1 ημίχ)

Λεβάντε 1 – 0 τελικό Καλαμάτα (1 – 0 ημίχ)

H A.E Σπάρτη αναδείχτηκε για τρίτη φορά ισόπαλη κατά την φετινή περίοδο κόντρα στο Βύζαντα στα Μέγαρα.

Παρά την ισοπαλία η ομάδα παρέμεινε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Αυτός ήταν και ο δεύτερος αγώνας στον οποίο δεν σκόραρε.

Η Α.Ε. Σπάρτη είχε πολλές ευκαιρίες κατά την διάρκεια του ενεννηνταλέπτου αλλά οι παίκτες της δεν κατάφεραν να πετύχουν γκολ και να παραμείνουν στο -2 από τον πρωτοπόρο Παναργειακό.

Ο Βύζας Μεγάρων είχε δύο καλές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος. Στο 13′ και σε σουτ του Μαζιώτη το οποίο δεν ανησύχησε ιδιαίτερα τον πορτιέρο των Λακώνων και τη δεύτερη στο 37′ όταν απέκρουσε χωρίς πρόβλημα το πλασέ του Λένου μετά από αντεπίθεση των «κιτρινόμαυρων».

Για τους φιλοξενούμενους ο Ραχήμ στο 14′ δοκίμασε το σουτ που κατέληξε άουτ, στο 23′ η κεφαλιά του Γκαλίτσιου δεν ανησύχησε τον Λαμπρόπουλο, ενώ στο 25′ ο ίδιος παίκτης μετά από εκτέλεση κόρνερ του Οικονομόπουλου έκανε την κεφαλιά χωρίς αποτέλεσμα.
Η Α.Ε. Σπάρτη μπήκε πιο δυνατά στην επανάληψη και έγινε πιο επιθετική, ειδικά μετά την είσοδο των Τάντιτς και Χαλίλι στον αγωνιστικό χώρο. Ο Ραχήμ στο 50′ έχασε μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 1-0 ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Χαλίλι βγήκε τετ-α-τετ αλλά δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Τα λεπτά κυλούσαν, οι γηπεδούχοι προσπαθούσαν κυρίως με αντεπιθέσεις να κάνουν τη ζημιά αλλά η Α.Ε. Σπάρτη συνέχιζε να έχει την υπεροχή. Στο 86′ ο Αναστασάκος έκανε την κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή αλλά ο Λαμπρόπουλος κατάφερε να κρατήσει το μηδέν. Φάση… καρμπόν και στο 88′ με διαφορετική κατάληξη όμως αφού η προσπάθεια του αρχηγού της ΑΕ Σπάρτη κατέληξε απελπιστικά άουτ και το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος.

Με τη λήξη του αγώνα ο άσος της Σπάρτης, Μπεκλετζής λιποθύμησε με αποτέλεσμα να του τοποθετηθεί κολάρο και να μεταφερθεί στο Θριάσιο, με την κατάσταση του να μην εμπνέει ανησυχία.

Βύζας Μεγάρων (Δ. Μαντολόβας): Λαμπρόπουλος, Λένος, Δημακάκος, Μαντούνας, Βαρδακώστας, Τσονγκόφ, Παιδάκης, Μαζιώτης Α. (90′ Αλεβίζος)., Ρόγκας (87′ Κλωνάρης), Μαζιώτης Ι. (90′ Μιχαλόπουλος), Βλάχος

Α.Ε. Σπάρτη (Σ. Αντωνίου): Κραβαρίτης, Σιώπης, Δημολιός (67′ Τάντιτς), Τέλλος, Γκαλίτσιος, Μπιταξής (46′ Μπεκλετζής), Οικονομόπουλος, Κατσίκης, Αναστασάκος, Ραχήμ, Ηλιόπουλος (46′ Χαλίλι)