Σπαρτιατικός: Ελπιδοφόρες εμφανίσεις για άνδρες και γυναίκες

0
99

Το σαββατο η ομάδα των ανδρών ταξίδεψε στο ξυλόκαστρο στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του τοπικού πρωταθλήματος. Με απουσίες στάθηκε με αξιώσεις απέναντι σε μια αρκετά έμπειρη ομάδα γνωρίζοντας όμως στο τελος την ήττα με 3-1 σκορ.

Μάτς για γερά νευρα την κυριακή στις γυναίκες απέναντι στο φαβορί φέτος για την άνοδο ατη Β εθνική ΓΕ Ναυπλίου.
Οι μικρές του ΣΓΣ όχι μόνο έπαιξαν στα ίσια μια ομάδα με συμμετοχή σε τελικές φάσεις πανελληνιων πρωταθλημάτων αλλά κατάφεραν να είναι μπροστά στο σκόρ 2-0 με σχετική άνεση πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση. Η ολιγάλεπτη διακοπή λόγω τραυματισμού του λιμπερο της ΓΕΝ είχε αντίκτυπο στο ρυθμό του αγώνα με αποτέλεσμα να χαθεί η συγκέντρωση δίνοντας το δικαίωμα στην αντίπαλη ομάδα να μπει στο παιχνίδι. Παρά την απώλεια του 3ου σέτ η ομάδα του ΣΓΣ ανέκαμψε και παρά την πίεση της ΓΕΝ στα τελευταια σετ κατάφερε να διεκδικήσει ακόμα και το τέταρτο σετ το οποίο και έχασε 26-24 αλλά και το tie break στο οποίο και προηγήθηκε με 10-7 και είχε και ευκαιρία να το τελειώσει στο 16-15. Ολική ανατροπή και νίκη για την ΓΕΝ 2-3.
Συγχαρητήρια στις αθλήτριες του ΣΓΣ και ευχόμαστε να συνεχίσουν τις εξαιρετικές εμφανίσεις.