Α.Ε. Σπάρτη – Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου 2 – 1: Ζωντανή ενημέρωση 1oυ ημιτελικού

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα νέα των τοπικών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου της Λακωνίας

Μετά την λήξη του αγώνα θα μπορείτε να παρακολουθήσετε στιγμιότυπα από την κάμερα του isports.gr

rp_aesparti2-150x150.jpgA.E. Σπάρτη 2 – 1 τελικό pellana_kommeno2Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου (o – 1 ημίχ)

Γκολ: Κολλιόπουλος το 0 – 1 στο 14′, Ρασσιάς το 1 – 1 στο 83′, Ηλιόπουλος το 2 – 1 στο 89′.

A’ ημίχρονο

15:01 Έναρξη πρώτου ημιχρόνου

2′ Σουτ του Κρεββατά, μπλοκάρει ο Αλεξανδρόπουλος

11′ Κατσίκης μπαίνει στην περιοχή, Αλεξανδρόπουλος σε κόρνερ, Αναστασόπουλος τη σέντρα, κεφαλιά του Κρεββατά πάνω από την εστία του Αλεξανδρόπουλου

12′ Ευκαιρία για την Ένωση, προλαβαίνει ο Τσέλιος.

12′ Χαλιλι σουτ έξω από την περιοχή, αποσοβεί ο Αλεξανδρόπουλος

14′ Κολλιόπουλος το 0 – 1 μετά από βολέ του Αλεξανδρόπουλου

21′ Αναστασόπουλος το σουτ, Αλεξανδρόπουλος διώχνει σε κόρνερ

24′ Χαλίλι κεφαλιά, μπλοκάρει ο Αλεξανδρόπουλος

30′ Χαλίλι μεγάλη ευκαιρία πλασάρει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Αλεξανδρόπουλου

45′ Tάντιτς μεγάλη ευκαιρία, αποκρούσει ο Αλεξανδρόπουλος

Β’ ημίχρονο

16:03 Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Μπακιρτζίδης στη θέση του Τάντιτς, ανεβαίνει ο Δημολιός στα χαφ

46′ Kάρτα για τον Σπυρόπουλο

57′ Ηλιόπουλος στη θέση του Κρεββατά

63′  Διαμαντάκος  στη θέση του Νικόλαρου

65′ Κολλιόπουλος σουτ πάνω από την εστία του Τσέλιου

68′ Ρασσιάς στη θέση του Κατσίκη

71′ Hλιόπουλος κεφαλιά λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι, η καλύτερη φάση των γηπεδούχων στο δεύτερο ημίχρονο

73′ Γεωργαντάς στη θέση του Σπυρόπουλου

83′ Ρασσιάς ισοφαρίζει 1 – 1 για τους γηπεδούχους

89′ Ηλιόπουλος το 2 – 1 μετά από λάθος του Αλεξανδρόπουλου

93′ Απόκρουση Αλεξανδρόπουλου στο 93′.

Α.Ε. Σπάρτη: Τσέλιος, Λαϊος, Δημολιός, Μπιταξής, Σπηλιωτόπουλος, Κατσίκης (68′ Ρασσιάς), Χαλίλι, Αναστασόπουλος,  Τάντιτς (46′ Μπακιρτζίδης), Μπεκλετζής, Κρεββατάς (57′ Ηλιόπουλος).

Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου: Αλεξανδρόπουλος, Σπυρόπουλος (73′ Γεωργαντάς), Χριστάκης, Ζώης, Πετρόπουλος, Κωστάκος, Αναστασάκος, Νικόλαρος (63′ Διαμαντάκος), Κολλιόπουλος, Μήτσης, Σπύρος Τσάκωνας.

Διαιτητής: Ν. Ανούσος, Βοηθοί: Γ. Παλαμίδας, Α. Ατσαβές