Σελλασιακός – Δόξα Ανωγείων 1 – 2 (φωτογραφίες)

0
108
Πολύ καλό παιχνίδι διεξήχθει το απόγευμα του Σαββάτου 16/1 στο Σαϊνοπούλειο Στάδιο παρά τις κακές καιρικές συνθήκες. Η ομάδα των Ανωγείων έκανε την ανατροπή και πήρε το παιχνίδι με τελικό σκορ 1-2 και εξακολουθεί να βρίσκεται στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας του α’ ομίλου της β’ κατηγορίας Λακωνίιας. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο στις δύο ομάδες, η ομάδα του Σελλασιακού ξεκίνησε πιο δυναμικά και αξιοποίησε την πρώτη καλή ευκαιρία που της δόθηκε ανοίγοντας το σκορ στο 28′ με τον Μ.Μπαϊμά ενώ η Δόξα είχε δοκάρι στο 15΄ με τον Κ.Γρίτη. Στη συνέχεια η Δοξα ισορρόπησε το παιχνίδι και ισοφάρισε το σκορ σε 1-1 με ωραίο γκολ του Π.Γκλέκα στο 34′,σκορ με το οποίο έληξε το α΄ ημίχρονο.Στο δεύτερο ημίχρονο,και οι δύο ομάδες διεκδίκησαν τη νίκη, με πιο παθιασμένη την ομαδα της Δόξας, που ευτύχησε να πάρει τους 3 πολύτιμους βαθμούς στο 93΄ με υπέροχο σουτ έξω από την περιοχή του Δ.Σκιαδόπουλου.
Από την αξιόμαχη ομάδα του Σελλασιακού διακρίθηκαν ο σκόρερ Μπαϊμάς και ο Δερζιώτης ενώ από την ομάδα της Δόξας οι Γκλέκας, Κώτσης, Σκιαδόπουλος χωρίς να υστερήσει κανείς άλλος.
Καλή η διαιτησία των Παλαμίδα, Σίγγαρη-Μαυρακάκου.
16jansksghs 16jangfgfhshewy
ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα νέα των τοπικών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου της Λακωνίας