Τοπικά Λακωνίας: Ζωντανή ενημέρωση αγώνων 17/1, Ολυμπιακός Γυθείου – Αστέρας Βλαχιώτη

13.ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΠΑΡΤΗΣ1130112954

A.O. Φείδων Άργους 1 – 1 τελικό Καρυάτιδες Άργους (0 – 1 ημίχ)

Γκολ: Βλαχάκη το 0 – 1 στο 8′, Μαρίνη Γεωργία το 1 – 1 στο 80′.

Στο ντέρμπι πρωτοπόρων οι Καρυάτιδες απέσπασαν ισοπαλία 1 – 1 εκτός έδρας στο Άργος. Ένα πολύ καλό αποτέλεσμα

Καρυάτιδες: Καββουρη Δεσποινα, Κουντουρογιαννη Σταρουλα, Νικολακακου ΕΒελινα, Γκουντι Κλαρα, Ταγκαλακη Κων/να, Χριστιανα Κιαμου, Γοματου Ελενη, Χατζιδακη Αλεξια (Αναγνωσταρά Γιώτα), Παπαγιαννη Γεωργια, Βλαχακη Αργυρω, Λαμπρακη Ιωαννα.

Αναπληρωματικοί: Αντωνιου Πεννυ Κουτσοβασιλη Αλεξία Γριβα Χαρα Παναγακου Ζωη Παρασκευοπουλπυ Εφη Τσεεμπουλα Συλβια

Ολυμπιακός Γυθείου 2 – 1 τελικό Αστέρας Βλαχιώτη (2 – 1 ημίχ)

Γκολ: Λιγνός Μ. το 1 – 0 στο 5′, Γρηγορακάκης με αυτογκόλ το 1 – 1 στο 19′,

Δασκαλάκης το 2 – 1 στο 40′

Α΄ημίχρονο

Πολύ ωραία ατμόσφαιρα σε ένα μεγάλο ντέρμπι για την Α΄ κατηγορία Λακωνίας σε ένα κατάμεστο Δημοτικό Στάδιο Γυθείου

5′ Λιγνός Μ. ανοίγει το σκορ νωρίς στο ντέρμπι με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή

19′ Γρηγορακάκης με αυτογκόλ κάνει το 1 – 1 μετά από εκτέλεση του Καραλή

Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για το φάουλ που δόθηκε υπέρ του Βλαχιώτη από το οποίο προήλθε η ισοφάριση

28′ Ουαταρα καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους

30′ Βάσος απειλεί πάλι, παραμένει το 1 – 1

37′ Κουτσοβασίλης αντικαθιστά τον Δ. Νίκια

Ανέβηκε ο Ολυμπιακός Γυθείου

40′ Καρνιάτης πλασάρει, κόρνερ εκτελεί ο Τζανετάκος και ο Δασκαλάκης με κεφαλιά κάνει το 2 – 1

Β’ ημίχρονο

46′ Πατσουράκος αντικαθιστά τον Λιλάϊ

53′ Λιγνός Ακ. μπήκε στον αγωνιστικό χώρο

70′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Μπουρελάκο Λ.

76′ Βλαχοκυριάκος και Φωτόπουλος αντικαθιστά τον Γ. Σουκούλι

78′ Κάραλης αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη

86′ Τζανετάκος αποθεώνεται από τους γηπεδούχους, πέρασε στο γήπεδο ο

Κόκκινη: Μπουρελάκος Λ. με δεύτερη κίτρινη, Κάραλης με δεύτερη κίτρινη αποβάλλεται στο 78′

Ολυμπιακός Γυθείου: Καβαλιώτης, Καρνιάτης, Πράστος, Γρηγορακάκης, Βλάχος, Δασκαλάκης, Μπουρελάκος Λ., Tζανετάκος, Κατσικας, Σουκούλι Γ.

Αστέρας Βλαχιώτη: Γαλανάκης, Σκαρλάτος, Λϊλάι, Κονρέζος, Νικιας Δ. (Κουτσοβασίλης), Ουατάρα, Βάσος, Σαραντόπουλος, Χριστάκος, Καραλής Κ, Γκρεφτσίδης.

Ατρόμητος Συκέας 5 – 0 τελικό Λεωνίδας Σπάρτης (2 – 0 ημίχ)

Γκολ: Κουτρουλάκης Αλ. το 1 – 0 στο 27′, Χριστάκης το 2 – 0, Χριστάκης το 3 – 0,

Κουτρουλάκης Γ. με σουτ σχεδόν από το κέντρο το 4 – 0, Κουτρουλάκης Αλ. το 5 – 0,

Ατρόμητος Συκέας: Ρουσιαμάνης, Αναστασάκης, Αλεξάκης, Κλαούντιο, Σαργκάνης, Πορφυρης, Λιακακος, Κοντραφούρης, Κουτρουλάκης Αλ. Κουτ Γ., Χριστακης.

Λεωνίδας Σπάρτης: Ν

Κάστρο Μονεμβάσιας 4 – 2 τελικό  Άμιλλα Αγίου Ιωάννη (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Λυμπερόπουλος Κυρ. το 1 – 0 στο 1′, Κλουκίνας το 1 – 1, Κυριακόπουλος το 2 – 1,

Κλουκίνας το 2 – 2 στο 76′, Ασλανίδης το 3 – 2 στο 81′, Κολλάτος το 4 – 2.

Κάστρο Μονεμβάσιας: Κυριακόπουλος, Ασλανίδης, Λυμπερόπουλος Κυριάκος,

Άμιλλα Αγίου Ιωάννη: Γ

Γκολ: Χαραμής το 0 – 1 στο 85′. Α.Ο. Δαφνίου 0 – 1 τελικό  Εθνικός Βατίκων (0 – 0 ημίχ)

12.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΟΛΑΩΝ14144281226

Ήφαιστος Βρονταμά 6 – 0 τελικό Ταϋγετος Παλαιοπαναγιάς (2 – 0 ημίχ)

Γκολ: Λάτσης το 1 – 0 στο 15′, Κουτσοβασίλης το 2 – 0 στο 40′, Μανιάτης το 3 – 0 στο 60′

Kαρακίτσος με απευθείας εκτέλεση φάουλ το 4 – 0, Μανιάτης το 5 – 0, Μανιάτης, Μανιάτης το 6 – 0.

Ήφαιστος Βρονταμά: Φεριζης Νίκος,Χαντζης Κωνσταντίνος,Τσιλιβιτας Ιωάννης,κατσίκας Παναγιώτης,Λυμπερης Γιώργος,Φεριζης Ιωάννης,Αγγελέτος Νίκος,λατσης Γιώργος Μανιατης Σάκης,Καρακιτσος Αργύρης,κουτσοβασιλης Στέλιος

Ταξιάρχες Νιάτων 1 – 2 τελικό Α.Ο. Λογγάστρας (0 – 1 ημίχ)

Γκολ: Δεναξάς το 0 – 1 στο 35′, Μαρινοβ το 1 – 1 στο 50′,

Δοκάρι: Μπακούρος

Κόκκινη: Δεναξάς

Υάκινθος Βαφειού  2 – 2 τελικό Α.Ο. Χρυσάφων (1 – 0 ημίχ)

Γκολ:  το 1 – 0,

Α.Ε. Λογκανίκου  5 – 0 τελικό Παλαιολόγος Μυστρά ( –  ημίχ)

Γκολ: Ιατρόπουλος το 2 – 0, Τσαρπαλής το 4 – 0.