Μολαϊκός: Ανατροπή και πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου!

0
92

Ένας αγώνας με πολλές συγκινήσεις έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Μολάων αποζημιώνοντας τους φιλάθλους που βρέθηκαν στις κερκίδες για να δουν τον δεύτερο ημιτελικό μεταξύ του Μολαϊκού και του Αστέρα Βλαχιώτη. Με το πρώτο ματς στο Βλαχιώτη να είχε λήξει 0 – 0 ο Μολαϊκός προηγήθηκε 1 – 0 με τον Μάρση με το σκορ αυτό να διατηρείταιμέχρι το ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο Αστέρας έκανε την ολική ανατροπή με τα ωραία γκολ των Σαραντόπουλου και Βάσου αλλά οι παίκτες του Μολαϊκού πετυχαίνοντας δυο γκολ με τους Γραμματικάκη, Μάρση εκ των οποίων το νικητήριο ήταν στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Μια πολύ μεγάλη νίκη – πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Λακωνίας όπου εκεί όπως και πέρυσι θα βρουν απέναντί τους την Α.Ε. Σπάρτη.

Ένα ενδιαφέρον στατιστικό στοιχείο του τελικού είναι ότι αυτή είναι η τρίτη συνεχόμενη συμμετοχή του Μολαϊκού στο τελικό του Κυπέλλου Λακωνίας όπου μάλιστα αντιμετωπίζει όπως και τις άλλες τρεις φορές την Α.Ε. Σπάρτη!

Μολαϊκός 3 – 2 τελικό Αστέρας Βλαχιώτη (1 – 0 ημίχ)

Δημοτικό Στάδιο Μολάων, δεύτερος αγώνας, σκορ πρώτου αγώνα 0 – 0

Μεγάλος αγώνας με δύο ανατροπές στο σκορ και τον Μολαϊκό να περνά στο τελικό με το γκολ του Γραμματικάκη στις καθυστερήσεις.

Γκολ: Μάρσης το 1 – 0 στο 18′ μετά από κόρνερ,

Σαραντόπουλος το 1 – 1 στο 60′ με ωραίο πλασέ έξω από την περιοχή,

Βάσος το 1 – 2 στο 65′ με απευθείας φάουλ, Γραμματικάκης Οδ. με πέναλτι το 2 – 2 στο 70′,

το πέναλτι κέρδισε ο Διαμαντάκης, Γραμματικάκης το 3 – 2 στις καθυστερήσεις,

Μολαϊκός: Γραμματικάκης Γ., Ζώταλης, Μαρσης, Αβδούλος, Βλάχος, Διαμαντακης, Γραμματικακης Ο., Γεωργοπουλος (67′ Τραϊφορος), Βελιανιτης, Λειμονιτης, Χούτρης (44′ Ελμαζάϊ).