Α.Ε. Σπάρτη – Καλαμάτα 0 – 0 (βίντεο)

0
88

Την Κυριακή 7 Φεβρουαρίου Α.Ε. Σπάρτη και Καλαμάτα αναδείχθηκαν ισόπαλες 0 – 0 σε αγώνα φιλικού χαρακτήρα στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης.

Ένα φιλικό που περιελάμβανε λίγες φάσεις και πολλές δοκιμές για τους Αντωνίου και Καλογιαννίδη.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία αλλά δεν κατάφεραν να νικήσουν τον πολύ καλό Σταυράκη με καλές στιγμές να έχουν οι Οικονομόπουλος, Σταμογιάννος και Ηλιόπουλος.

Το ντεμπούτο τους με την φανέλα της Σπάρτης έκαναν οι Σταμογιάννος, Παναγιώτου, Βιγιαφάνε και Παρασκευαϊδης, αφήνοντας καλές εντυπώσεις και οι τέσσερεις.

Για τους φιλοξενούμενους αγωνίστηκαν οι Ραχίμ και Μπεγλετζής οι οποίοι ήταν στην Α.Ε. Σπάρτη τον πρώτο γύρο του φετινού πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής.

Πλέον οι δύο ομάδες αφήνουν πίσω τους το φιλικό και συνεχίζουν την προετοιμασία τους για τους κρίσιμους αγώνες της επόμενης αγωνιστικής για την Σπάρτη εντός με Αιολικό και για την Καλαμάτα εκτός στα Ψαχνά.

Ακολουθεί η ζωντανή εξέλιξη του φιλικού

Α.Ε. Σπάρτη 0 – 0 τελικό Καλαμάτα (0 – 0 ημίχ)

Α.Ε. Σπάρτη: Τσελιος (46′ Κραβαρίτης), Σιωπης, Παρασκευαϊδης (75′ Σπηλιωτόπουλος), Γκαλιτσιος (64′ Μπιταξής), Δημολιός (46′ Αναστασόπουλος), Παναγιωτου (78′ Μπακιρτζίδης), Σταμογιάννος, Οικονομόπουλος, Χαλίλι (77′ Γκίτζιας), Βιγιαφανε (Μπουτσικάρης), Ηλιόπουλος.

Καλαμάτα: Σταυράκης, Τσόπελας, Λιόλιος, Μπαντούνας, Κασμερίδης (83′ Κανταρτζής), Τσιμικλης (78′ Ρήγας), Θεοδώρου (Κολημήτρας), Χατζηλιώντας (Μπεγλετζής), Παναγιωτόπουλος, Τορεζάνι, Ραχίμ (Κακαλής).

Α’ ημίχρονο

15:00 Έναρξη αγώνα

8′ Ωραία μπαλιά του Οικονομόπουλου, σουτ του Ηλιόπουλου έξω από την εστία

10′ Σουτ του Οικονόμοπουλου, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

17′ Οικονομόπουλος ωραίο σουτ, αποκρούει ο Σταυράκης τερματοφύλακας της Καλαμάτας

45′ Oικονομόπουλος σουτάρει μπλοκάρει ο Σταυράκης ο κορυφαίος έως τώρα της αναμέτρησης

Β’ ημίχρονο

16:00 Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Η καλύτερη ευκαιρία του δευτέρου ημιχρόνου στις καθυστερήσεις με τον Σταμογιάννο να πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα να περνά λίγο έξω.