Α’ κατηγορία: Βαθμολογία, αποτελέσματα 17ης αγωνιστικής, πρόγραμμα

0
80

 

ΟμάδαΒαθμοίΑγώνεςΝίκεςΙσοπαλίεςΉττεςΥπέρΚατά
1.Α.Ε. ΠΕΛΛΑΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ43161411477
2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΥΘΕΙΟΥ40151311479
3.ΜΟΛΑΪΚΟΣ37161213268
4.ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ361612044112
5.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣ26168262722
6.ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ23167272925
7.ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ19165472125
8.ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ18165381632
9.Α.Ο. ΑΓΓΕΛΩΝΑΣ141642102233
10.ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥ13153481729
11.ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ13153481835
12.ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ. Σ.101631121234
13.ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΠΑΡΤΗΣ11501141062

Πρώτος Σκόρερ

Τζανετάκος Βασίλης (Ολυμπιακός Γυθείου) – 16 γκολ

Α΄ Κατηγορία
(17η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ – ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣΣάββατο06/02/1615:00ΠΑΛΑΜΙΔΑΣ Γ., ΚΟΡΩΝΙΟΣ Κ., ΜΠΟΥΤΣΑΛΗΣ Δ.2-2
ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥΑΜΥΚΛΩΝΣάββατο06/02/1615:00ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΑΤΣΑΒΕΣ Α., ΚΩΤΣΟΝΟΥΡΗ Μ.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΔΕΡΔΕΛΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ)
2-4
ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣΚυριακή07/02/1615:00ΣΕΛΙΜΟΣ Σ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Δ., ΜΑΝΩΛΑΚΑΚΗ Ε.2-2
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ. Σ.ΓΡΑΜΜΟΥΣΑΣΚυριακή07/02/1615:00ΔΗΜΑΚΑΚΟΣ Κ., ΑΤΣΑΒΕΣ Α., ΞΑΝΘΑΚΟΣ Β.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΔΟΓΑΝΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
2-0
Α.Ο. ΑΓΓΕΛΩΝΑΣ – ΜΟΛΑΪΚΟΣΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣΚυριακή07/02/1615:00ΑΓΡΑΝΙΩΤΗΣ Α., ΚΩΤΣΟΝΟΥΡΗ Μ., ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Ι.2-3
Α.Ε. ΠΕΛΛΑΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ – ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΠΑΡΤΗΣΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥΚυριακή07/02/1615:15ΧΑΝΔΟΛΙΑΣ Σ., ΙΣΑΚΟΒ Ρ., ΣΟΒΟΛΟΣ Π.2-1

Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου 2 – 1 τελικό Λεωνίδας Σπάρτης (1 – 1 ημίχ)

ώρα έναρξης: 15:15

Γκολ: Συνοδινός το 0 – 1 στο 2′, Koλλιόπουλος το 1 – 1 στο 39′, Κολλιόπουλος το 2 – 1 στο 63′.

A.E. Πελλάνας Καστορείου:  Μπραιμλαρι (31′ Αλεξανδρόπουλος), Σπυρόπουλος, Κατσιαφούρος, Βερυκοκίδης, Πετράκος, Πολίτης, Γεωργαντάς, Μπεντεβης (15′ Διαμαντάκος), Κωστάκος, Κολλιόπουλος, Νικόλαρος (72′ Παπάς).

Λεωνίδας Σπάρτης: Γιαννουλόπουλος, Κουβούσης, Ζαμπίνα Φ., Παπαντωνίου, Κωνσταντάκος, Καρράς, Ζαμπίνα, Ράπατας, Συνοδινός, Μουταφτσίβκσι, Παναγιωτόπουλος.

Αστέρας Βλαχιώτη 2 – 0 τελικό  Πανγυθεατικός (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Καραλής το 1 – 0 με απευθείας κόρνερ στο 8′, Σαραντόπουλος το 2 – 0 στο 75′.

Κόκκινη: Βλαχοκυριάκος με απευθείας κόκκινη στο 55′, Τζουλιάνο με απευθείας κόκκινη στο 55.

Αστέρας Βλαχιώτη: Γεράρδος, Γκρεβτσίδης, Καραλής (76′ Κώνστας), Κορνέζος, Νίκιας Γ, Βλαχοκυριάκος, Σαραντόπουλος, Quattara, Okonkwo, Βάσος, Νίκιας Δ.

Πανγυθεατικός: Κιοσσέ, Αγγάνης, Ντεστάκος, Κουβαράκης Ν, Κουβαράκης Δ, Μανουσόπουλος, Κοντάκος, Dini, Πολυμενάκος (70′ Παυλάκος), Tomorri (46′ Μπερδούσης), Κούρταλης (61′ Iliev).

Α.Ο. Αγγελώνας 2 – 3 τελικό Μολαϊκός (0 – 2 ημίχ)

Γκολ: Γραμματικάκης το 0 – 1 στο 14′, Τραϊφόρος το 0 – 2 στο 29′,

Γεωργόπουλος το 0 – 3 στο 63′, Τσαγκάρης το 1 – 3 στο 71′, Κωστάκης Σόλων το 2 – 3 στο 79′.

Κόκκινη: Γεωργόπουλος με δεύτερη κίτρινη στο 83′.

Α.Ο. Αγγελώνας: Ντούσης, Κοκκαλάκης, Κανελλάκης, Υμέρι, Διαμαντάκης (70′ Τσαγκάρης), Κελεμένι, Βλάχος (64′ Ντανάκας), Σταμαδιάνος, Κωστάκης Σόλων, Βλαχάκης (49′ Μουτσάτσος), Νανος.

Μολαϊκός: Γραμματικάκης, Βλάχος, Αβδούλλος, Μάρσης,  Ζώταλης, Γεωργόπουλος, Γραμματικάκης (90′ Λεϊμονίτης), Τραϊφόρος Γ. (52′ Χατζησημιώτης), Ελμαζάϊ (63′ Ρουμάνης), Βελιανίτης, Δαιμαντάκης.

Λεωνίδας Γλυκόβρυσης 2 – 2 τελικό Ατρόμητος Συκέας (0 – 0 ημίχ)

Γκολ: Χριστακάκος το 1 – 0 στο 71′, Ζήσης το 2 – 0 στο 76′,

Πορφύρης με πέναλτι στο 89′, Λιακάκος το 2 – 2 στο 91′.

Κόκκινη: Μινέα με δεύτερη κίτρινη στο 33′.

Λεωνίδας Γλυκόβρυσης: Μπεμπης, Χριστακάκος, Ντέντες, Σίμος, Μπούτσαλης, Σαρρής, Μαργαρίτης, Μινέα, Καλογιάννης, Νταραστεάνου (57′ Κατσαφούρος).

Ατρόμητος Συκέας: Ρουσιαμάνης, Αναστασάκης, Κουτρουλάκης Αλ., Κλαούντιο, Σαργκάνης, Πορφύρης, Κοντραφούρης (67′ Αλεξάκης), Χριστάκος, Λιακάκος, Κουτρουλάκης Γ., Χριστάκης.

Κάστρο Μονεμβάσιας 2 – 2 τελικό Ευρώτας Έλους (1 – 2 ημίχ)

Γκολ: Ταμπάκης το 0 – 1 στο 5′ με κεφαλιά, Ροντσέα το 0 – 2 με κεφαλιά,

Κυριακόπουλος το 1 – 2 στο 44′, Λυμπερόπουλος Κυρ. με πέναλτι το 2 – 2.

Δοκάρι: Κλάψης δοκάρι στο 90′.

Κάστρο Μονεμβάσιας: Παπαμάρκου, Μπαρμπαγιαννάκος, Σταμόπουλος, Ασλανίδης, Τραϊφόρος, Κυριακόπουλος, Κολλάτος, Λυμπερόπουλος, Κουφάκος, Κακούσιος, Μπούμπαλης.

Ευρώτας Έλους: Ευρώτας Έλους: Μπασουρακος, Κορδουλης, Μπογρης, Ταμπακης, Παντοπουλος, Μπεκελης, Καλλης, Ρουμπης, Χουτος, Κλαψης, Μανταλιν.

Άμιλλα Αγίου Ιωάννη 2 – 4 τελικό Απόλλων Ξηροκαμπίου (1 – 1 ημίχ)

Γκολ: Ηλιόπουλος το 1 – 0 στο 28′, Τσάνη Αν. το 1 – 1 στο 35′, Πατσουράκος το 1 – 2,

Κλουκίνας το 2 – 2, Κρητικός Π. το 2 – 3, Κρητικός Π. το 2 -4.

Κόκκινη: Ατσαβές με δεύτερη κίτρινη από το 35′.

Άμιλλα Αγίου Ιωάννη: Γαλατας, Βασιλείου (60′ Τσακωνάκος), Σίδερης (57′ Κλουκίνας), Πάντος, Νικόλαρος, Αναγνωστόπουλος, Φλούδας (78′ Γιαννόπουλος), Στυλιανάκος, Σούμπασης, Ρασσιάς, Ηλιόπουλος.

Απόλλων Ξηροκαμπίου: Χατζηπετράκος, Γραμματικάκης, Βόχαλης, Στούμπος, Tσανης Γ., Τσάνης Αν., Ατσαβές, Πατσουράκος, Σταυρόπουλος (70′ Κρητικός), Κλογκέρι (81′ Γομάτος), Πρίφτι (22′ Παυλούνης).

ΟμάδεςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ. Σ. – ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣΔΗΜ. ΣΤ. ΓΥΘΕΙΟΥ-Χ. ΒΑΣΙΛΑΚΟΣΣάββατο13/02/1615:00
ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΥΘΕΙΟΥΔΗΜ. ΣΤ. ΦΑΡΙΔΟΣ -Ν. ΠΑΠΑΔΑΚΟΣΣάββατο13/02/1615:00
ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΠΑΡΤΗΣ – ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗΣΑΪΝΟΠΟΥΛΕΙΟΣάββατο13/02/1615:00
ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣΕΛΟΥΣ “Β. ΜΙΧΕΛΑΚΟΣ”Κυριακή14/02/1615:00
ΜΟΛΑΪΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΜΟΛΑΩΝΚυριακή14/02/1615:00
Α.Ο. ΑΓΓΕΛΩΝΑΣ – Α.Ε. ΠΕΛΛΑΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣΚυριακή14/02/1615:00

Αγωνιστικό Πρόγραμμα

programma15_katigoria_a

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα νέα των τοπικών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου της Λακωνίας