Παναργειακός – Λουτράκι 1 – 1

0
86

Πολύ καλή εικόνα, παρά την αγωνιστική απραξία δύο εβδομάδων, έδειξαν οι οράνιε στο δυνατό φιλικό τεστ στο Άργος όπου αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1 με τον τοπικό Παναργειακό.

Απέναντι στον πρωτοπόρο του 3ου ομίλου και από την περασμένη εβδομάδα Κυπελλούχο Αργολίδας για τη φετινή χρονιά, η ομάδα του Νίκου Μεσολόγγη έπαιξε καλό ποδόσφαιρο στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Ο προπονητής των οράνιε έδωσε χρόνο συμμετοχής στον νεοαποκτηθέντα Νίκο Παπουτσή και δοκίμασε σχήματα χρησιμοποιώντας όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεση του. Εκτός αποστολής έμειναν οι Παναγόπουλος και Μπεκάι, με τον πρώτο να αντιμετωπίζει κάποιες ενοχλήσεις στη μέση του και να ακολουθεί ατομικό πρόγραμμα.

Ο προπονητής των «Λύκων», Ρομπέρτο Μπολάνο έδωσε, αντίστοιχα, χρόνο συμμετοχής στα νέα αποκτήματα της ομάδας ξεκινώντας στο αρχικό σχήμα τους Γκάβριτς, Κοντέων, Γεωργίου, Ηρακλή, Ευθυμιάδη ενώ ως αλλαγή αγωνίστηκε και ο Μηλιώτης. Παίκτες, που δεν έχουν ακόμη επίσημη συμμετοχή με τους πράσινους.

Οι οράνιε είχαν τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο για να προηγηθούν, αλλά δύο φορές ο Νίκος Παπουτσής και άλλη μια ο Γιώργος Παπαναστασίου δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που τους δόθηκαν. Στο δεύτερο μέρος, οι πολλές αλλαγές από τους δύο πάγκους μείωσαν το ρυθμό του αγώνα, αλλά οι οράνιε με όπλο τη συνοχή τους έλεγξαν σε γενικές γραμμές καλύτερα το παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ με το γκολ του Παντελή στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου (48ο), όμως οι οράνιε με τον Κωβαίο στο 71ο λεπτό ισοφάρισαν.

Παναργειακός: Κόλλιας, Ρότα, Γκάβριτς, Κοντέων, Γεωργίου, Ηρακλής, Νικλητσιώτης, Ευθυμιάδης, Γιατάνγκ, Παντελής. Αγωνίστηκαν ακόμη οι Κόκκαλης, Μηλιώτης, Κωλλαράς, Χαρίτος, Χόρβατ, Τσώνης, Πούτσι.

Λουτράκι: Διαμαντής, Νικολάου, Παπαναστασίου, Σιώκος, Μαυρέλης, Τσώκος, Β. Παπούτσης, Μάγγος, Ν. Παπουτσής, Τζερεμές, Αποστολάκης. Αγωνίστηκαν ακόμη οι Σελμανάι, Νώτης, Ζερβός, Παναγιωτόπουλος, Λέκκας, Χατζηστάμου, Κωβαίος.