Α’ κατηγορία: Βαθμολογία, αναλυτικά στοιχεία 18ης αγωνιστικής, επόμενη

0
94
ΟμάδαΒαθμοίΑγώνεςΝίκεςΙσοπαλίεςΉττεςΥπέρΚατά
1.Α.Ε. ΠΕΛΛΑΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ44171421477
2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΥΘΕΙΟΥ43161411529
3.ΜΟΛΑΪΚΟΣ40171313289
4.ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ361712054214
5.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣ29179262822
6.ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ23177282926
7.ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ19175482126
8.ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ18165381632
9.ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ16164482236
10.Α.Ο. ΑΓΓΕΛΩΝΑΣ151743102233
11.ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥ13163491734
12.ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ. Σ.131741121334
13.ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΠΑΡΤΗΣ11601151166

Απόλλων Ξηροκαμπίου 0 – 5 τελικό Ολυμπιακός Γυθείου (0 – 2 ημίχ)

Γκολ: με αυτογκόλ το 0 – 1 στο 40′, Κατσικάς το 0 – 2 στο 45′,

Τζανετάκος το 0 – 3 στο 53′, Φωτόπουλος το 0 – 4 στο 68′, Κατσικάς το 0 – 5 στο 71′.

Απόλλων Ξηροκαμπίου: Χατζηπετράκος, Γραμματικάκης, Μπαριάμι (53′ Παυλουνης), Τσάνης Γ., Τσάνι Τάσος, Στούμπος, Χριστάκος (66′ Γομάτος), Μπατιστάκης, Σταυρόπουλος, Κλογκέρι, Πατσουράκος (78′ Κρητικός).

Ολυμπιακός Γυθείου: Καβαλιωτης, Καρνιατης, Λιγνος Δημήτρης, Πραστος, Γρήγορακακης, Σουκουλη Γιονη (53′ Ρασσιάς), Δασκαλακης (56′ Φωτόπουλος), Μπουρελακος Λαζαρος, Βλάχος, Τζανετακος (73′ Λιγνός Άκης), Κατσικας.

Πανγυθεατικός 1 – 0 τελικό Κάστρο Μονεμβάσιας (0 – 0 ημίχ)

Γκολ: Ντεστάκος το 1 – 0 στο 48′.

Πανγυθεατικός: Κιοσέ, Αγγάνης, Ντεστάκος (70′ Ίλιεφ), Κουβαράκης, Παυλάκος, Μανουσόπουλος, Κοντάκος (66′ Χρυσικάκος), Κουβαράκης, Μπερδούσης, Τομόρι (92′ Πιτσίνιαγκας), Κουρτάλης.

Κάστρο Μονεμβάσιας: Παπαμάρκου, Κουλούρης, Σταμόπουλος, Τραϊφόρος Αρ., Τσαρικτί, Κολλάτος, Κυριακόπουλος, Κουφάκος (65′ Aσλανίδης), Μπούμπαλης (Λυμπερόπουλος Κώστας), Λυμπερόπουλος Κυριάκος, Λούκαρης (55′ Lleshi).

Λεωνίδας Σπάρτης 1 – 4 τελικό Άμιλλα Αγίου Ιωάννη (0 – 1 ημίχ)

Γκολ: Κλουκίνας το 0 – 1 στο 38′, Σούμπασης το 0 – 2 στο 48′, Μουταφτσίβσκι το 1 – 2 στο 76′,

Βογιατζόπουλος το 1 – 3 στο 85′, Νικόλαρος το 1 – 4 στο 89′.

Κόκκινη: Ρηγόπουλος με δεύτερη κίτρινη στο 86′.

Λεωνίδας Σπάρτης: Γιαννουλόπουλος, Ζαμπίνα, Ζαβερδίνος, Σκρέκας, Ρηγόπουλος, Καρράς, Ζαμπίνα, Συνοδινός, Ράπατας, Μουταφτσίβσκι, Παναγιωτόπουλος.

Άμιλλα Αγίου Ιωάννη: Λαμπράκος, Βασιλείου, Σίδερης (60′ Μιχαλακάκος), Κουσουλας, Νικόλαρος, Γιαννόπουλος, Στυλιανάκος, Φλούδας, Κλουκίνας, Ρασσιάς (46′ Αναγνωστόπουλος), Σούμπασης.

Mολαϊκός 2 – 1 τελικό  Αστέρας Βλαχιώτη (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Βελιανίτης το 1 – 0 στο 32′, Χινέντου το 1 – 1 στο 65′, Αβδούλλος το 2 – 1 στο 69′.

Aποβλήθηκε ο Μπένος από τον Παλαμίδα

Μολαϊκός: Γραμματικάκης Γ., Ζώταλης, Μαρσης, Αβδούλος, Βλάχος, Διαμαντακης, Γραμματικακης Ο., Τραϊφορος (65′ Χατζησιμιώτης), Βελιανιτης, Λειμονιτης (75′ Ρουμάνης), Ελμαζάϊ (91′ Τζαμουρής).

Αστέρας Βλαχιώτη: Γελάρδος, Καραλης, Λιλάϊ, Σκαρλάτος, Νίκιας Δ. (89′ Κορνέζος), Σαραντόπουλος, Ουαταρά, Χινέντου, Βάσος (81′ Εμμανουηλίδης), Νίκιας Γ. (57′ Κουτσοβασίλης), Γκρεβτσίδης.

Α.O. Αγγελώνας 0 – 0 τελικό Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου (0 – 0 ημίχ)

Α.Ο. Αγγελώνας: Ντούσης, Λεκάκης (87′ Ντούσο), Κοκκαλιάρης, Κωστάκης Σόλων, Διαμαντάκης, Μουτσάτσος, Βλάχος (70′ Ντανάκας), Νάνος (11′ Σταμαδιάνος), Κανελλάκης, Υμέρι, Κελεμένι.

Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου: Αλεξανδρόπουλος, Κουτρουβέλης (60′ Πετρόπουλος), Διαμαντάκος, Σπυρόπουλος, Αναστασάκος, Γεωργαντάς (78′ Κατσιαφούρος), Κωστάκος, Νικόλαρος, Παπάς (66′ Μήτσης), Κολλιόπουλος, Τσάκωνας Σπ.

Ευρώτας Έλους 0 – 1 τελικό Ατρόμητος Συκέας (0 – 1 ημίχ)

Γκολ: Κουτρουλάκης Αλ το 0 – 1 στο 45′ από ασσιστ του Λιακάκου.

Ευρώτας Έλους: Μπασουράκος, Κορδούλης, Μπόγρης (Τζανετάκος), Ταμπάκης, Παντόπουλος, Μπέκελης, Κλάχης, Καλλής, Ρουμπής, Ροντσέα (58′ Γκλιάτης), Αλίμπαλης (60′ Στρατήγης).

Ατρόμητος Συκέας: Ρουσιαμάνης, Αναστασάκης, Κουτρουλάκης, Κλαούντιο, Σαργκάνης, Πορφύρης, Κουτρουλάκης Αλ. (90′ Σαπουντζάκης), Κοντραφούρης, Χριστάκης, Χριστάκος (93′ Γεωργόπουλος), Λιακάκος.

ΟμάδεςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣ – ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ. Σ.ΣΥΚΕΑΣΣάββατο20/02/1615:00
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – Α.Ο. ΑΓΓΕΛΩΝΑΣΔΗΜ. ΣΤΑΔΙΟ ΒΛΑΧΙΩΤΗΣάββατο20/02/1615:00
ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣΚυριακή21/02/1615:00
ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ – ΜΟΛΑΪΚΟΣΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣΚυριακή21/02/1615:00
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΥΘΕΙΟΥ – ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΠΑΡΤΗΣΔΗΜ. ΣΤ. ΓΥΘΕΙΟΥ-Χ. ΒΑΣΙΛΑΚΟΣΚυριακή21/02/1615:00
Α.Ε. ΠΕΛΛΑΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ – ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥΚυριακή21/02/1615:00

programma15_katigoria_a

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα νέα των τοπικών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου της Λακωνίας