Κύπελλο Ερασιτεχνών: Όλοι οι όμιλοι, στον 6ο η Σπάρτη

0
87

Αναλυτικά οι όμιλοι του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, η Α.Ε. Σπάρτη αγωνίζεται στον 6ο όμιλo με γνώριμους αντιπάλους, η κλήρωση είναι στις 24 Φεβρουαρίου.

1ος όμιλος

Έβρος Σουφλίου ή Ένωση Άνθειας Αρίστεινου (Έβρος), Δόξα Προσκυνητών ή Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου (Θράκη), Αναγέννηση Θαλασσιάς (Ξάνθη), Νέστος Χρυσούπολης ή Ηρακλής Καβάλας (Καβάλα), Δόξα Δράμας (Δράμα), Οδυσσέας Αναγέννηση (Σέρρες)

2ος όμιλος

ΑΟ Σημάντρων (Χαλκιδική), Μακεδονικός (Μακεδονία), Εθνικός Αγιονερίου (Κιλκίς), ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας (Ημαθία), Απόλλων Κρύας Βρύσης (Πέλλα), Θύελλα Φιλώτα (Φλώρινα)

3ος όμιλος

ΑΕΠ Καραγιαννίων (Κοζάνη), Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας (Καστοριά), ΑΕΠ Βατόλακκου(Γρεβενά), ΑΟ Ανατολής (Ήπειρος), Σούλι Παραμυθιάς (Θεσπρωτία), ΑΠΣ Κρόνος (Κέρκυρα)

4ος όμιλος

Πύδνα Κίτρους (Πιερία), Αχιλλέας Φαρσάλων ή Απόλλων Λάρισας (Λάρισα), ΑΕ Φαρκαδόνας(Τρίκαλα), ΑΟ Σελλάνων (Καρδίτσα), Οπούντιος Μαρτίνου (Φθιώτιδα), Νίκη Βόλου (Θεσσαλία)

5ος όμιλος

Εθνικός Φιλιππιάδας (Πρέβεζα), ΑΕ Καραϊσκάκης (Άρτα), ΑΟ Χάλκειας (Αιτωλοακαρνανία),Ποταμιά (Ευρυτανία), Κρισσαίος Χρισσού (Φωκίδα), ΑΟ Επανεινώνδας (Βοιωτία)

6ος όμιλος

ΑΕ Σπάρτη (Λακωνία), Παναρκαδικός (Αρκαδία), Παναργειακός (Αργολίδα), Ένωση Πανασπροπυργιακού / Δόξα (Δυτ. Αττική), ΑΠΟ Νικολακάκης ή Τριγλία Ραφήνας (Ανατ. Αττική),ΑΟ Χαλκίς (Εύβοια)

7ος όμιλος

ΑΕ Κεφαλληνίας (Κεφαλληνία-Ιθάκη), Ζακυνθιακός ή ΑΟ Κατασταρίου (Ζάκυνθος), ΤσικλητήραςΠύλου (Μεσσηνία), Δόξα Μανωλάδας (Ηλεία), Κεραυνός Αγίου Βασιλείου (Αχαΐα), ΑΟ Ζευγολατιού (Κορινθία)

8ος όμιλος

Ηλυσιακός ή Χαλάνδρι (Αθήνα), ΑΠΟ Κερατσίνι (Πειραιάς), Αιολικός (Λέσβος), ΠυθαγόραςΚοντακαίικων (Σάμος), Ηρακλής Θυμιανών (Χίος), Διαγόρας Ρόδου ή Ιάλυσος (Δωδεκάνησα),Πανθηραϊκός ή ΑΜΣ Φιλωτίων (Κυκλάδες)

9ος όμιλος

Ηρόδοτος (Ηράκλειο), ΑΟΑΝ ή ΟΦ Ιεράπετρας (Λασίθι), Επισκοπή (Ρέθυμνο), Άρης Βουκολίων(Χανιά)

Σημείωση : Ο 1ος,  2ος, 3ος,  4ος, 5ος,  6ος και ο 7ος  όμιλος θα δώσουν 3 αγώνες. Ο 8ος όμιλος θα δώσει 3 αγώνες και μία ομάδα θα εξαιρεθεί και θα περάσει στον επόμενο γύρο χωρίς αγώνα. Ο 9ος όμιλος θα περάσει στον επόμενο γύρο χωρίς αγώνες.

Οι αγώνες του Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων, περιόδου 2015-2016, θα διεξαχθούν σε εφτά (7) αγωνιστικές, ως ακολούθως:

1η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 09-03-2016
2η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 16-03-2016
3η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 30-03-2016
4η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 06-04-2016
5η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 13-04-2016
6η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 20-04-2016
7η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 07-05-2016 Τελικός Αγώνας