Α’ κατηγορία: Βαθμολογία, αποτελέσματα 19ης, επόμενη αγωνιστική, πρόγραμμα

0
67
ΟμάδαΒαθμοίΑγώνεςΝίκεςΙσοπαλίεςΉττεςΓκολ υπέρΓκολ κατά
1.Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου47181521519
2.Ολυμπιακός Γυθείου46171511639
3.Μολαϊκός43181413329
4.Αστέρας Βλαχιώτη391813054415
5.Ατρόμητος Συκέας321810263022
6.Κάστρο Μονεμβάσιας23187292930
7.Ευρώτας Έλους19175482126
8.Λεωνίδας Γλυκόβρυσης19175481733
9.Άμιλλα Αγίου Ιωάννη16174492440
10.Α.Ο. Αγγελώνας151843112335
11.Απόλλων Ξηροκαμπίου14173591835
12.Πανγυθεατικός131841131336
13.Λεωνίδας Σπάρτης11701161177

19η αγωνιστική

Ολυμπιακός Γυθείου 11 – 0 τελικό Λεωνίδας Σπάρτης (7 – 0 ημίχ)

Διαιτητής: Γιαννόπουλος Β., Βοηθοί: Ισάκοβ, Γιαννόπουλος Ι.

Γκολ: Τζανετάκος το 1 – 0 στο 10′, Κατσίκας το 2 – 0 στο 18′, Λιγνός Α. το 3 – 0 στο 19′,

 Κατσίκας το 4 – 0 στο 23′, Σουκούλι Μ. το 5 – 0 στο 36′, Τζανετάκος με πέναλτι το 6 – 0 στο 39′,

Κατσικας το 7 – 0 στο 41′, Σουκουλι το 8 – 0 στο 80′, Σουκούλι το 9 – 0 στο 88′,

Τζανετάκος στο 85′ το 10 – 0, Κουτράκος στο 89′ το 11 – 0.

Δοκάρι: 5 δοκάρια ο Ολυμπιακός με τον Ρασσιά το πρώτο στο 16′,

Ολυμπιακός Γυθείου: Καβαλιώτης, Κουτράκος, Γραμματικάκης, Ρασσιάς Λ., Λιγνός Α., Κατσικας, Τζανετάκος, Μπουρελάκος Λάζαρος, Νάκος, Καρνιάτης, Σουκούλι Μ.

Λεωνίδας Σπάρτης: Γιαννουλόπουλος, Ζαμπίνα, Κωνσταντάκος, Χατζηχαραλάμους, Καρράς, Ζαμπίνα Σ., Συνοδινός, Ράπατας, Μπακόλας,  Μαμουλαίος.

Ο Λεωνίδας Σπάρτης τελείωσε τον αγώνα με 9 παίκτες από το Καρράς 54′ λόγω τραυματισμού και μη ύπαρξης αντικαταστάτη, Μπακόλας στο 83′.

Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου 4 – 2 τελικό Άμιλλα Αγίου Ιωάννη (2 – 2 ημίχ)

Διαιτητής: Παλαμίδας, Βοηθοί: Ζαχαράκης, Μαυρακάκος

Γκολ: Αναστασάκος το 1 – 0 στο 5′, Σούμπασης με πέναλτι το 1 – 1 στο 31′,

Κολλιόπουλος με απευθείας φάουλ το 2 – 1 το 35′, Κλουκίνας το 2 – 2 στο 36′,

Μπεντεβής το 3 – 2 στο 86′, Παπάς το 4 – 2 το 90′.

Κόκκινη: Ρασσιάς Στ. με δεύτερη κίτρινη στο 55′.

Δοκάρι: Παπάς στο 29′.

Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου: Αλεξανδρόπουλος, Μπεντεβής, Χριστάκης, Κουτρουβέλης (Νικόλαρος), Σπυρόπουλος (Διαμαντάκος), Αναστασάκος, Κωστάκος, Παπάς, Κολλιόπουλος, Γεωργαντάς (Πετρόπουλος), Τσάκωνας Σπ.

Άμιλλα Αγίου Ιωάννη: Λαμπράκος, Στυλιανάκος, Σίδερης, Πάντος, Νικόλαρος, Γιαννόπουλος, Φλούδας, Ρασσιάς Στέφανος, Σούμπασης (Μποτσώνης), Ηλιόπουλος (Βασιλείου), Κλουκίνας (Αναγνωστόπουλος).

Λεωνίδας Γλυκόβρυσης 1 – 1 τελικό Απόλλων Ξηροκαμπίου (1 – 0 ημίχ)

Διαιτητής: Ανούσος Βοηθοί: Κολοκούρης, Σούλτος

Γκολ: Ζήσης το 1 – 0, Ατσαβές 1 – 1 στο 80′.

Λεωνίδας Γλυκόβρυσης: Μπεμπης, Χριστακακος, Ντεντες, Μπουτσαλης, Νταραστεανου, Ζήσης, Μαργαρίτης, Κατσαφούρος, Μίνεα, Καλογιάννης, Παπακαλος.

Απόλλων Ξηροκαμπίου: Χατζηπετράκος, Γραμματικάκης, Αρνιώτης, Στούμπος, Τσάνη Γ., Πατσουράκος, Γομάτος, Ατσαβές, Βόχαλης, Τζουλιάνο, Πρίφτης. Αλλαγές: Κρητικός, Παυλούνης.

Κάστρο Μονεμβάσιας 0 – 4 τελικό Μολαϊκός (0 – 2 ημίχ)

Διαιτητής: Αγρανιώτης Βοηθοί: Ατσαβές, Παναγάκος

Γκολ: Διαμαντάκης το 0 – 1, Λεϊμονίτης με πέναλτι το 0 – 2 στο 38′,

Βελιανίτης με πέναλτι το 0 – 3 στο 67′, Λεϊμονίτης το 0 – 4 στο 85′.

Κάστρο Μονεμβάσιας: Παπαμάρκου, Σταμόπουλος, Κακούσιος, Τραϊφόρος, Ασλανίδης, Κουφάκος, Κολλάτος, Μπούμπαλης, Κυριακόπουλος (Λούκαρης), Λυμπερόπουλος Κυρ., Λέσι.

Μολαϊκός: Γραμματικάκης, Μαρσης, Ζώταλης, Βλάχος, Αβδούλος, Τραϊφόρος, Γραμματικάκης, Διαμαντάκης, Λειμονίτης, Βελιανιτης, Ελμαζαϊ. Aλλαγές Γεωργόπουλος, Χατζησιμιώτης, Ρουμάνης

 

Ατρόμητος Συκέας 2 – 0 τελικό Πανγυθεατικός (1 – 0 ημίχ)

Διαιτητής: Χανδόλιας, Βοηθοί: Κολοκούρης, Παναγάκος

Γκολ: Κλαούντιο το 1 – 0 στο 14′ με κεφαλιά, Κουτρουλάκης Αλ. το 2 – 0 στο 81′

Ατρόμητος Συκέας: Ρουσιαμάνης, Αναστασάκης, Κουτρουλάκης Γ., Ιόργκου, Σαργκάνης, Πορφύρης, Κουτρουλάκης Α., Κοντραφούρης, Χριστάκος, Χριστάκης, Λιακάκος.

Πανγυθεατικός: Κιοσέ, Αγγάνης, Μπερδούσης, Κουβαράκης Ν., Παυλάκος, Μανουσόπουλος, Κοντάκος, Κούρταλης, Πολυμενάκος, Ντεστάκος, Χρυσικάκος.

Αστέρας Βλαχιώτη 2 – 1 τελικό  Α.Ο. Αγγελώνας (0 – 1 ημίχ)

Διαιτητής: Αγρανιώτης, Βοηθοί: Κορωνιός, Ισάκοβ

Γκολ: Βλάχος το 0 – 1 στο 28′, Γκρεφτσίδης το 1 – 1 στο 82′, Λιλάϊ το 2 – 1 στο 90′.

Αστέρας Βλαχιώτη: Γελάρδος, Γκρεφτσίδης, Καραλης, Λιλαϊ, Σκαρλάτος, Νίκιας Δ. (Εμμανουηλίδης), Σαραντόπουλος, Ουατάρα (45′ Βάσος), Βιτάλι (45′ Κορνέζος), Κουτσοβασίλης, Νίκιας Γ.

Α.Ο. Αγγελώνας: Ντούσης, Λεκάκης, Κοκκαλιάρης Κωστάκης Σόλων, Διαμαντάκης, Μουτσάτσος, Βλάχος (Ντανάκας), Λεκάκης Γ., Κανελλάκης (Λεκάκης Σταμάτης), Κελεμένι, Τσαγκάρης.

Κυριακή 21 Φεβρουαρίου

Λεωνίδας Γλυκόβρυσης – Απόλλων ΞηροκαμπίουΓλυκόβρυσηςΚυριακή21/02/1615:00 Ανούσος, Κολοκούρης, Σούλτος
Κάστρο Μονεμβάσιας – ΜολαϊκόςΜονεμβάσιαςΚυριακή21/02/1615:00 Αγρανιώτης, Ατσαβές, Παναγάκος
Ολυμπιακός Γυθείου – Λεωνίδας ΣπάρτηςΔημ. Στάδιο Γυθείου-Χ. ΒασιλάκοςΚυριακή21/02/1615:00 Γιαννόπουλος Β, Ισάκοβ, Γιαννόπουλος Ι.
 Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου – Άμιλλα Αγίου ΙωάννηΚαστορείουΚυριακή21/02/1615:00 Παλαμίδας, Ζαχαράκης, Μαυρακάκος

Επόμενη 20η αγωνιστική

Σάββατο 27 Φεβρουαρίου

Μολαϊκός 0 – 0 Ατρόμητος Συκέας

Λεωνίδας Σπάρτης 0 – 0 Λεωνίδας Γλυκόβρυσης

Άμιλλα Αγίου Ιωάννη 0 – 0 Ολυμπιακός Γυθείου

Κυριακή 28 Φεβρουαρίου

Απόλλων Ξηροκαμπίου 0 – 0 Ευρώτας Έλους

Α.Ο. Αγγελώνας 0 – 0 Κάστρο Μονεμβάσιας

Αστέρας Βλαχιώτη 0 – 0 Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου

programma15_katigoria_a

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα νέα των τοπικών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου της Λακωνίας