Α1′ κατηγορία: Βαθμολογία, αποτελέσματα 19ης, επόμενη αγωνιστική, πρόγραμμα

0
78
ΟμάδαΒαθμοίΑγώνεςΝίκεςΙσοπαλίεςΉττεςΓκολ υπέρΓκολ κατά
1.Ήφαιστος Βρονταμά381910814211
2.Α.Ε. Περιστερίου Φιλισίου341910453323
3.Α.Ο. Λογγάστρας341910454532
4.Α.Ο. Δαφνίου29198563023
5.Α.Ε. Δήμου Σκάλας26197753226
6.Εθνικός Βατίκων26198472129
7.Κάστρο Γερακίου23196582223
8.ΟΛυμπιακός Μολάων231972102032
9.Ταϋγετος Παλαιοπαναγιάς211963102233
10.Βοίας Νεάπολης211963102428
11.Αμυκλιακός181953112849
12.Ταξιάρχες Νιάτων17193882232

19η αγωνιστική

Ήφαιστος Βρονταμά 2 – 2 τελικό Αμυκλιακός (1 – 1 ημίχ)

Γκολ: Μιχαηλίδης το 0 – 1 στο 1′, Μανιάτης το 1 – 1 στο 15′, Μιχαηλίδης το 1 – 2 στο 80′

Καρακίτσος το 2 – 2 στο 94′.

Ήφαιστος Βρονταμά: Φερίζης, Χαντζής, Τσιλιβίτας (Λακιώτης), Λυμπέρης, Κατσίκας, Φερίζης Γ., Λάτσης Γ. (Συριόπουλος), Αγγελέτος, Μανιάτης, Καρακίτσος, Κουτσοβασίλης.

Aμυκλιακός: Μηνακάκος, Σούφλας, Αραμπάς, Αντωνίου, Καρκαμπάσης Μπ., Φωτόπουλος, Γιαννόπουλος (Κατσούλης), Πιτσούλης (85′ Σόβολος), Μιχαηλίδης, Νικόλαρος (50′ Σακλαμάκης), Πάτσης.

Α.Ο. Λογγάστρας 4 – 1 τελικό Εθνικός Βατίκων (3 – 1 ημίχ)

Γκολ: Προκοπίου το 1 – 0 στο 7′, Ναλμπαντιάν με πέναλτι το 2 – 0 στο 10′,  Ναλμαντιάν το 3 – 0 στο 21′,

Ιβάνοφ το 3 – 1 στο 24′, Ναλμαντιάν το 4 – 1 στο 77′.

Κόκκινη: Μπακούρος για τους γηπεδούχους

Α.Ε. Περιστερίου Φιλισίου 1 – 0 τελικό Κάστρο Γερακίου (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Γουρδομιχάλης το 1 – 0 στο 10′.

Α.Ο. Δαφνίου 0 – 2 τελικό Ταϋγετος Παλαιοπαναγιάς (0 – 2 ημίχ)

Γκολ: Μπέκελης Ελ. το 0 – 1 στο 30′, Τσίκαρης το 0 – 2 στο 43′.

Βοίας Νεάπολης – Ταξιάρχες ΝιάτωνΔημ. Στάδιο ΝεάποληςΚυριακή21/02/1615:00Αλειφερόπουλος, Μανωλακάκη, Παρδαλης
Α.Ε. Δήμου Σκάλας – Ολυμπιακός ΜολάωνΔημ. Στάδιο ΣκάλαςΚυριακή21/02/1615:00  Δημακάκος, Ξανθάκος, Αποστολάκου. Παρατηρητής: Δερδελάκος
Ήφαιστος Βρονταμά – ΑμυκλιακόςΒρονταμάΚυριακή21/02/1615:00 Λιάρος, Θεμελής, Σίγγαρης
Α.Ο. Λογγάστρας – Εθνικός ΒατίκωνΛογγάστραςΚυριακή21/02/1615:00 Χανδόλιας, Κουράκος, Βαβαρούτσος

Eπόμενη 20η αγωνιστική

Κάστρο Γερακίου – Ταξιάρχες Νιάτων

Ολυμπιακός Μολάων – Βοίας Νεάπολης

Αμυκλιακός – Α.Ε. Περιστερίου Φιλισίου

Ταϋγετος Παλαιοπαναγιάς – Α.Ε. Δήμου Σκάλας

Εθνικός Βατίκων – Ήφαιστος Βρονταμά

Α.Ο. Δαφνίου – Α.Ο. Λογγάστρας

programma15_katigoria_A1

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα νέα των τοπικών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου της Λακωνίας