Γ΄Εθνική και Τοπικά Λακωνίας: Ζωντανή ενημέρωση 28 Φεβρουαρίου.

0
9

 

 

 

 

 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΝΙΚΕΣ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΗΤΤΕΣ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 Σπάρτη 16 10 4 2 22 13 34
2 Παναργειακός 17 9 4 4 27 18 31
3 Δόξα Ν. Μανωλάδας 17 9 3 5 22 16 30
4 Παναρκαδικός 17 8 5 4 24 11 29
5 Αιολικός 16 8 4 4 28 15 28
6 Παμβουπρασιακός 16 8 3 5 24 18 27
7 ΑΟ Χαλκίς 17 7 5 5 19 10 26
8 Λουτράκι ΠΑΟ 16 6 7 3 22 14 25
9 Ερμιονίδας ΑΕ 17 6 6 5 23 20 24
10 Καλαμάτα 17 6 3 8 18 15 21
11 Βύζας Μεγάρων 17 5 2 10 15 33 17
12 Κανάρης Χίου 16 3 3 10 12 30 12
13 Ηρακλής Ψαχνών 15 3 1 11 7 23 10
14 Λεβάντε ΑΟ 16 1 2 13 11 38 5

Α.Ε. Σπάρτη 2 – 1 Παναρκαδικός  (1 – 1 ημίχ)

Γκολ: Σαλαπάτας με κεφαλιά το 0 – 1 στο 6′, Γέσιτς με απευθείας φάουλ το 1 – 1 στο 9′,

Αναστασάκος το 2 – 1 στο 55′ μετά από σέντρα του Γέσιτς

Α.Ε. Σπάρτη:  Κραβαρίτης, Σιώπης, Παναγιώτου, Σταμογιάννος, Παρασκευαιδης, Γέσιτς, Μπιταξής, Οικονομόπουλος, Αναστασάκος, Βιγιαφάνε, Κοιλιάρας.

Παναρκαδικός: Γεωργακόπουλος, Ασσεν, Μπουτας, Καστριτσέας, Κυριακόπουλος, Σταθουλόπουλος, Αγγελόπουλος, Δήμος, Σαλαπάτας, Καδάς, Κώτσιρας.

Α’ ημίχρονο

15:09 Καθυστερημένη έναρξη του αγώνα

6′ κερδισμένο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, εκτελεί ο Καδάς και το 0 – 1 με σκόρερ τον Σαλαπάτα με κεφαλιά

9′ ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛ, Γέσιτς το 1 – 1 με τρομερή εκτέλεση φάουλ!

14′ Μπιταξης η πρώτη κίτρινη για τους γηπεδούχους

29′ αναγκαστική αλλαγή Κατσίκης αντικαθιστά τον Σταμογιάννο,

34′ δεύτερη κίτρινη για τους γηπεδούχους στον Παρασκευαϊδη

36′ αναγκαστική αλλαγή, ο Ηλιόπουλος στη θέση του Βιγιαφάνε

40′ δύο κίτρινες για τους Αρκάδες Σαλαπάτας και Μπούτας

Β’ ημίχρονο

16:00 Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

54′ Αναστασάκος με κεφαλιά το 2 – 1 από σέντρα του πολύ καλού Γέσιτς, αν όχι κορυφαίου της αναμέτρησης

58′ πρώτο κόρνερ για την Σπάρτη στο 58′

Παναργειακός 0 – 4 τελικό Καλαμάτα (0 – 0 ημίχ)

Γκολ: Καλαντζής το 0 – 1 στο 66, Ραχίμ το 0 – 2 στο 69′, Ραχίμ το 0 – 3 στο 71′, το 0 – 4 στο 85′,

Παναργειακός:  Ρίζος, Ρότα, Μηλιώτης, Κοντέων, Γκάβριτς, Πούτσης, Μπούνας, Χορβατ (46′ Λιόσης), Τσόφλιος, Γκατιάγκα, Ηρακλής (46′ Ευθυμιάδης)
Αναπληρωματικοί: Παντελής, Φασούλης, Χαρίτος, Κοκκαλης, Παπαϊωαννου, Ευθυμιάδης, Λιόσης.

Καλαμάτα: Σταυράκης, Γαλανόπουλος, Λιόλιος, Τσόπελας, Κασμερίδης, Κολομήτρας, Οτα, Γκίνο, Μπεκλετζής, Τορεζάνι, Ραχήμ
Aναπληρωματικοί: Κανταρτζής, Κεμάλι, Χατζηλιόντας, Γκαρμίρης, Ρήγας, Κακαλής, Καλαντζής.

Αιολικός 2 – 0 τελικό Βύζας Μεγάρων  (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Σιμώσης το 1 – 0 στο 26′, Κέρι στο 73′ το 2 – 0
Κόκκινες: Κρητικός στο 45′ για γηπεδούχους, στο 63΄ για φιλοξενύμενους,

Αιολικός:

Βύζας Μεγάρων:

Ένωση Ερμιονίδας 1 – 0 τελικό Δόξα Νέας Μανωλάδας  (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Μιχαλάκης το 1 – 0 στο 10′,

Γούρμος χαμένο πέναλτι στο 6′,

Ένωση Ερμιονίδας:

Δόξα Νέας Μανωλάδας:

A.O. Χαλκίς 4 – 0 τελικό Α.Ο. Λεβάντε  (2 – 0 ημίχ)

Γκολ: το 1 – 0 στο 21′, το 2 – 0 στο 24′, το 3 – 0 στο 65′, το 4 – 0 στο 68′.

Κόκκινη: στο 69′ οι φιλοξενούμενοι

Τοπικά Λακωνίας

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Γκολ υπέρ Γκολ κατά
1. Ολυμπιακός Γυθείου 49 18 16 1 1 65 10
2. Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου 48 19 15 3 1 52 10
3. Μολαϊκός 46 19 15 1 3 33 9
4. Αστέρας Βλαχιώτη 40 19 13 1 5 45 16
5. Ατρόμητος Συκέας 32 19 10 2 7 30 23
6. Κάστρο Μονεμβάσιας 24 19 7 3 9 29 30
7. Ευρώτας Έλους 22 18 6 4 8 24 27
8. Λεωνίδας Γλυκόβρυσης 22 18 6 4 8 20 33
9. Α.Ο. Αγγελώνας 16 19 4 4 11 23 35
10. Άμιλλα Αγίου Ιωάννη 16 18 4 4 10 25 42
11. Απόλλων Ξηροκαμπίου 14 18 3 5 10 19 38
12. Πανγυθεατικός 13 18 4 1 13 13 36
13. Λεωνίδας Σπάρτης 1 18 0 1 17 11 80

Αστέρας Βλαχιώτη 1 – 1 τελικό  Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου (1 – 0 ημίχ)

Διαιτητής: Σελίμος Βοηθοί: Ατσαβές, Μπούτσαλης, Παρατηρητής: Δερδελάκος

Γκολ: Λιλάϊ το 1 – 0 στο 40′ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Καραλή, Κολλιόπουλος το 1 – 1 στο ,

Αστέρας Βλαχιώτη: Γελάρδος, Λιλάϊ, Καραλής,

Διαμαρτύρονται οι φιλοξενούμενοι για χέρι αμυντικού του Βλαχιώτη και μη υπόδειξη πέναλτι από τον Σελίμο.

Ουαταρα ακυρωθέν γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, με 10 η φιλοξενούμενη, αποβολή Νικόλαρου

Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου: Αλεξανδρόπουλος, Χριστάκης, Μπεντεβής, Κουτρουβέλης, Κατσιαφούρος, Αναστασάκος, Κωστάκος, Νικόλαρος, Κολλιόπουλος, Γεωργαντας, Μήτσης.

Α.Ο. Αγγελώνας 0 – 0 τελικό Κάστρο Μονεμβάσιας (0 – 0 ημίχ)

Διαιτητής: Λιάρος Βοηθοί: Κολοκούρης, Μανωλακάκη

Α.Ο. Αγγελώνας:

Κάστρο Μονεμβάσιας:

Απόλλων Ξηροκαμπίου 1 – 3 τελικό Ευρώτας Έλους (1 – 1 ημίχ)

Διαιτητής: Αλειφερόπουλος Βοηθοί: Παναγάκος, Σίγγαρης

Γκολ: Πατσουράκος το 1 – 0 στο 12′, Ροντσέα το 1 – 1 στο 17′, Παντόπουλος με κεφαλιά το 1 – 2 στο 68′,

Ροντσέα το 1 – 3 με πέναλτι στο 82′. Δοκάρι ο Ροντσέα, αποβολή Κλάψης

Απόλλων Ξηροκαμπίου:

Ευρώτας Έλους: Μάντζιος, Κορδούλης, Μπόγρης, Ταμπάκης, Παντόπουλος, Μπέκελης, Κλάψης, Καλλής, Ρουμπής, Ροντσέα, Στρατήγης

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Γκολ υπέρ Γκολ κατά
1. Ήφαιστος Βρονταμά 39 20 10 9 1 42 11
2. Α.Ο. Λογγάστρας 37 20 11 4 5 48 34
3. Α.Ε. Περιστερίου Φιλισίου 34 20 10 4 6 34 25
4. Α.Ο. Δαφνίου 29 20 8 5 7 32 26
5. Εθνικός Βατίκων 27 20 8 5 7 21 29
6. Ολυμπιακός Μολάων 26 20 8 2 10 21 32
7. Α.Ε. Δήμου Σκάλας 26 20 7 7 6 32 27
8. Ταϋγετος Παλαιοπαναγιάς 24 20 7 3 10 23 33
9. Κάστρο Γερακίου 23 20 6 5 9 22 24
10. Βοίας Νεάπολης 21 20 6 3 11 24 29
11. Αμυκλιακός 21 20 6 3 11 30 50
12. Ταξιάρχες Νιάτων 20 20 4 8 8 23 32

Κάστρο Γερακίου 0 – 1 τελικό Ταξιάρχες Νιάτων (0 – 0 ημίχ)

Γκολ: Τζαμουρής το 0 – 1.

Ολυμπιακός Μολάων 1 – 0 τελικό Βοίας Νεάπολης (0 – 0 ημίχ)

Γκολ: Τοπάλι Γ. με πέναλτι το 1 – 0,

Αμυκλιακός 2 – 1 τελικό Α.Ε. Περιστερίου Φιλισίου (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Αραμπάς το 1 – 0 στο 35′, Γιαννόπουλος το 2 – 0 στο 60′, Γεωργούλης το 2 – 1 στο 85′.

Ταϋγετος Παλαιοπαναγιάς 1 – 0 τελικό Α.Ε. Δήμου Σκάλας (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Κεραμεύς το 1 – 0.

Εθνικός Βατίκων 0 – 0 τελικό Ήφαιστος Βρονταμά (0 – 0 ημίχ)

δύο δοκάρια και ακυρώθηκε γκολ του Βρονταμά ως οφσάιντ

Α.Ο. Δαφνίου 2 – 3 τελικό  Α.Ο. Λογγάστρας (1 – 1 ημίχ)

Γκολ: Παναγιωτακάκος το 1 – 0, Προκοπίου το 1 – 1, Στρατάκος το 2 – 1, Ναλμπαντιάν το 2 – 2 στο 72′.

Αλεξανδράκης το 2 – 3 στο 77′.

Κόκκινες: Χριστοφυλλάκης με δεύτερη κίτρινη στο 50′, απευθείας κόκκινη στο 55′.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα νέα των τοπικών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου της Λακωνίας