Α.Ε. Σπάρτη – Παναργειακός: Ζωντανή ηχητική ενημέρωση και άλλων αγώνων Κυπέλλου Ερασιτεχνών

0
136

Ο αγώνας είναι για την 1η αγωνιστική της Β’ φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, είναι νοκ άουτ, σε περίπτωση ισοπαλίας στο τέλος της κανονικής του διάρκειας ακολουθεί ημίωρη παράταση και πέναλτι

από το report24.gr

Α.Ε. Σπάρτη 0 – 1 τελικό Παναργειακός (0 – 0 ημίχ)

Α’ ημίχρονο

11′ Ηλιόπουλος καλή εκτέλεση φάουλ μπλοκάρει ο Ρίζος.

22′ Δύο φάσεις τα πρώτα 20λεπτά του αγώνα, ένα σουτ του Γκατιάγκα που απέκρουσε ο Τσέλιος και μια καλή εκτέλεση φάουλ του Ηλιόπουλου με τον Ρίζο να αποκρούει.

45′ Αναστασόπουλος καλό σουτ, μπλοκάρει ο Ρίζος

Β’ ημίχρονο

49′ Γκατιάγκα την πρώτη κίτρινη για φάουλ στον Χαλίλι

56′ Μπούνας κίτρινη για μαρκάρισμα στον Χαλίλι

61′ Ευθυμιάδης σκοράρει με σουτ μέσα από την περιοχή, κάνει το 0 – 1 για τον Παναργειακό

65′ Αναγκαστική αλλαγή ο Κοιλιάρας στη θέση του Κρεββατά

74′ Ο Αναστασάκος αντικαθιστά τον Ηλιόπουλο

78′ Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή με τον Μπουτσικάρη να αντικαθιστά τον Γκίτζια

85′ Kατσίκης παίρνει κίτρινη, η πρώτη για τους γηπεδούχους

90+ Κίτρινη Φασουλής.

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ο Παναργειακός, αντιμετωπίζει την Τριγλία Ραφήνας

Α.Ε. Σπάρτη: Τσέλιος, Κατσίκης, Γκαλίτσιος, Γκίτζιας (78′ Μπουτσικάρης), Δημολιός, Μπιταξής, Αναστασόπουλος, Σπηλιωτόπουλος, Χαλίλι, Ηλιόπουλος (74′ Αναστασάκος), Κρεββατάς (65′ Koιλιάρας).

Αναπληρωματικοί: Κοιλιάρας, Ρώρος, Μπουτσικάρης, Κραβαρίτης, Αναστασόπουλος, Βιγιαφάνε, Παρασκευαϊδης.

Παναργειακός: Ρίζος, Λιόσης, Κολλαράς, Γεωργίου, Γκάβριτς, Πούτση, Μπούνας (73′ Φασουλής), Ευθυμιάδης (86′ Κοντέων), Ετόφ, Γκατιάγκα, Ηρακλής (46′ Νικλητσιώτης).

Αναπληρωματικοί: Κοντέων, Μηλιώτης, Χαρίτος, Κόλλιας, Φασούλης, Νικλητσιώτης, Παντελής.

Α.Ο. Χαλκίς 8 – 0 τελικό Ασπρόπυργος (6 – 0 ημίχ)

Γκολ: Κόσουτιτς το 1 – 0  στο 3′, Σεχολάρι το 2 – 0 στο 20′, Κόσουτιτς το 3 – 0 στο 24′,

Σεχολάρι το 4 – 0 στο 35′, Σταματάκος το 5 – 0 στο 41′, Κόσουτιτς το 6 – 0 στο 45′,

Σεχολάρι το 7 – 0 στο 58′, Σταματάκος το 8 – 0 στο 62′,

Τρίγλια Ραφήνας 3 – 1 τελικό Παναρκαδικός  (2 – 1 ημίχ)

Γκολ: Αρδάμης το 0 – 1 στο 4′, Σαγανας το 1 – 1 στο 21′, Σαγανάς το 2 – 1 στο 41′,

Δόξα Νέας Μανωλάδας 0 – 0 τελικό Κεραυνός Αγ. Βασιλείου  (0 – 0 ημίχ)

Προκρίθηκε η Δόξα Νέας Μανωλάδας 4 – 5 πέναλτι