Τριγλία Ραφήνας – Παναρκαδικός 3 – 1. Στιγμιότυπα και φάσεις για ανάλυση (βίντεο)

DSC00013-600x400Η Τριγλία Ραφήνας επικράτησε 3-1 του Παναρκαδικού και προκρίθηκε στην επόμενη φάση.

Ο Παναρκαδικός αιφνιδίασε την Τριγλία και μόλις στο 4′ βρέθηκε μπροστά στο σκορ με γκολ του Αρδάμη. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα και ανάγκασαν τους γηπεδούχους να βγουν μαζικά στην επίθεση για να φτάσουν στην ισοφάριση πράγμα που κατάφεραν με τον Σαγανά στο 21′.

Ο ίδιος παίκτης έβαλε την Τριγλία μπροστά στο σκορ στο 41′ και οδήγησε την ομάδα του στην ανατροπή πριν από το ημίχρονο με 2-1.

Η ομάδα του Γιώργου Αντωνόπουλου πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο για την ισοφάριση καθώς ρεβάνς σε αυτήν την φάση δεν υπάρχει και έπρεπε να φτάσει στο 2-2 για να διεκδικήσει την πρόκριση.

Ο Παπαδόπουλος των γηπεδούχων, όμως, είχε άλλη άποψη και με γκολ στο 84′ έκανε το 3-1 βάζοντας τέλος στις ελπίδες των φιλοξενούμενων που είχαν καλές στιγμές σε σουτ των Κώτσιραω και Καδά.

ΠΗΓΗ: arcadiasports.gr