Αιολικός – ΠΑΟ Βάρδας: Ζωντανή ενημέρωση αγώνα και στατιστικά

Αιολικός 1 – 1 τελικό  ΠΑΟ Βάρδας (0 – 0 ημίχ)

Γκολ: Αθανασόπουλος το 1 – 0 στο 51′, το 1 – 1 στο 68′,

Β’ ημίχρονο

1 – 1 τελικό μετά από 5 λεπτά καθυστέρησης

94′ κόρνερ για τους γηπεδούχους, τρίτη κίτρινη κάρτα για την Βάρδα

80′ Δεύτερη κίτρινη στο 80′ για τους φιλοξενούμενους, οι γηπεδούχοι δεν έχουν κάρτα.

68′ πρώτη κίτρινη για την Βάρδα και στον αγώνα γενικότερα

66′  ΓΚΟΛ, 1 – 1 ισοφαρίζει η Βάρδα

62′ δεύτερο κόρνερ για Βάρδα

56′ Πρώτο κόρνερ για Βάρδα

51′ ΓΚΟΛ, 1 – 0 για τον Αιολικό με σκόρερ τον Αθανασόπουλο.

16:34  Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Α’ ημίχρονο

Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0 – 0 με 3 λεπτά καθυστέρησης με δύο δοκάρια για τους γηπεδούχους.

Kερδισμένα κόρνερ για τους γηπεδούχους στο 23′, 31′, 32′, και δύο συνεχόμενα στο 39′.

Ο Αιολικός ήταν καλύτερος έχοντας 6 τελικές προσπάθειες εντός εστίας και 5 κερδισμένα κόρνερ αλλά δεν μπόρεσε να ανοίξει το σκορ. Οι γηπεδούχοι είχαν 58% κατοχή ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν 1 προσπάθεια εντός εστίας.

Ο αγώνας ξεκίνησε στις 15:35 διεξάγεται για την 16ης αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄Εθνικής και ξεκίνησε με αέρα και βροχή.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Πουρής, Καδής, Καλαγκάνης, Μπακάλης, Σαλταμάρας, Κριπιντίρης, Τσιλιγγίρης, Μίχος, Σίμωσης, Κέρη, Αθανασόπουλος
ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ: Σούλης, Παπαδόπουλος, Αγουρίδης, Νικολόπουλος, Λουμπαρδέας, Αποστολόπουλος, Πολίτης, Γκάτσης, Ντόνας, Κωνσταντινίδης, Πολυχρόνης.