Παναρκαδικός – Καλαμάτα 2 – 0. Δηλώσεις (βίντεο)

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Ψυχογιός, Γογωνάς, Μπούτας, Καστριτσέας, Χατζόπουλος, Κυριακόπουλος, Aγγελόπουλος (69′ Σαρώνης), Δήμος (74′ Αρδάνης), Σαλαπάτας, Καδάς, Κώτσιρας.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Παλιούρας, Γαλανόπουλος, Κεμάλι (88′ Τσουλάκος), Τσόπελας, Κασμερίδης, Κολημήτρας (46′ Μανουσάκης), Καλαντζής, Τορεζάνι, Οττα (66′ Μπεγκλετζής), Γκίνο, Ραχίμ.

Ακολουθεί η ενημέρωση από το taklin.gr

Περίπου 60 άτομα φίλαθλοι της Καλαμάτας δίνουν το παρών στην Τρίπολη ενώ ανάμεσα τους βρίσκεται και ο επίτιμος πρόεδρος της Μαύρης Θύελλας κ. Λυκούργος Γαϊτανάρος.

1′ Έναρξη του αγώνα.

10′ Κέρδισε πέναλτι ο Παναρκαδικός. Εκτέλεσε εύστοχα ο Δήμου μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Κώτσιρας από τον Παλιούρα.

Αυτή την ώρα ο Αιολικός προηγείται 2-0 του Παναργειακού. Δύο παίκτες του Παναραδικού Σαλαπάτας και Αγγελόπουλος έχουν φορέσει την φανέλα της Μαύρης Θύελλας.

13′ ΠΑΟ Βάρδας – Σπάρτη 0-1.

17′ Παραμένει το 1-0 για την ομάδα της Τρίπολης. Προσπαθεί η Καλαμάτα για την ισοφάριση αλλά δεν έχει πραγματοποιήσει κάποια ευκαιρία μέχρι στιγμής.

20′ 1-0 προηγείται ο Βύζας Μεγάρων της Χαλκίδας.

27′ Σουτ Τορεζάνι, μπλοκάρει ο Ψυχογιός.

32′ Σουτ Αγγελόπουλου μέσα από την περιοχή η μπάλα άουτ, μετά από πολύ ωραία μπαλιά του Γογωνά.

45+ Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Παναρκαδικός – Καλαμάτα 1-0.

55′ Παραμένει το 1-0 χωρίς κάτι το αξιόλογο στο δεύτερο μέρος ανάμεσα σε Παναρκαδικό και Καλαμάτα.

62′ Ισοφάρισε το Άργος 2-2 στην Μυτιλήνη κόντρα στον Αιολικό.

68′ Σουτ Καλαντζή η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.

80′ Απίστευτο 2λεπτο για τον Αιολικό 4-2 τον Παναρκαδικό. Το 3-2 ο Βασίλης Αθανασόπουλος. Με 9 παίκτες η ομάδα του Άργους.

81′ Eυκαιρία για τον Παναρκαδικό. Κεφαλιά του Αρδάμη σε κόρνερ ο Παλιούρας.

89′ Ευκαιρία για τον Παναρκαδικό με τον Αρδάνη. Σουτ μέσα από την περιοχή η μπάλα άουτ.

Κλείδωσε την νίκη ο Παναρκαδικός. Στο 91′ ο Κώτσιρας αφού πέρασε και τον Παλιούρα με πλάσε σε κενή εστία έγραψε το 2-0.

93′ Τέλος παιχνιδιού… Ήττα για την Καλαμάτα με 2-0 από τον Παναρκαδικό και πάλι στους -4 από την ζώνη της σωτηρίας.