Α’ κατηγορία: Bαθμολογία, αποτελέσματα 23ης αγωνιστικής, πρόγραμμα, σκόρερ πρωταθλήματος

0
82
ΟμάδαΒαθμοίΑγώνεςΝίκεςΙσοπαλίεςΉττεςΓκολ υπέρΓκολ κατά
1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΥΘΕΙΟΥ582119117711
2.Α.Ε. ΠΕΛΛΑΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ542217325916
3.ΜΟΛΑΪΚΟΣ52211713389
4.ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ462115155319
5.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣ342210483428
6.ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ26217592933
7.ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ252274113542
8.ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ252174102341
9.ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥ202155112440
10.ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ202155112844
11.Α.Ο. ΑΓΓΕΛΩΝΑΣ172145122440
12.ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ. Σ.162151151639
13.ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΠΑΡΤΗΣ-52101201189

Πρώτοι σκόρερ μετά από 23 αγωνιστικές

Τζανετάκος Βασίλης (Ολυμπιακός Γυθείου) – 22 γκολ

Κατσικάς Χρήστος (Ολυμπιακός Γυθείου) – 22 γκολ

Κολλιόπουλος Κώστας (Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου) – 21 γκολ

23η αγωνιστική

Ευρώτας Έλους 1 – 5 τελικό  Ολυμπιακός Γυθείου (0 – 3 ημίχ)

Γκολ: Κατσικας το 0 – 1 στο 11′, Τζανετακος το 0 – 2 στο 26′, Κατσικας το 0 – 3 στο 33′,

Σουκούλι Γ. το 0 – 4 στο 48′, Ταμπάκης Στ. το 1 – 4 στο 60′, Κουτράκος το 1 – 5 στο 90′

Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου 3 – 2 τελικό  Λεωνίδας Γλυκόβρυσης (1 – 1 ημίχ)

Γκολ: Διαμαντάκος το 1 – 0 στο 38′, Ζήσης το 1 – 1 στο 40′, Κολλιόπουλος το 2 – 1 στο 55′,

Μπούτσαλης με πέναλτι το 2 – 2 στο 90′, Κολλιόπουλος με πέναλτι το 3 – 2 στο 95′.

Μολαϊκός 3 – 0 άνευ αγώνα Λεωνίδας Σπάρτης

Απόλλων Ξηροκαμπίου 4 – 0 τελικό  Α.Ο. Αγγελώνας (1 – 0 ημίχ)

Γκολ: Κλογκέρι το 1 – 0 στο 38′, Πρίφτι το 2 – 0 στο 68′, Πρίφτι το 3 – 0 στο 74′,

Σταυρόπουλος το 4 – 0 στο 89′.

Πανγυθεατικός 0 – 2 τελικό  Άμιλλα Αγίου Ιωάννη (0 – 0 ημίχ)

Γκολ: Ηλιόπουλος το 0 – 1 στο 60′ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Στυλιανάκου,

Σούμπασης το 0 – 2 στο 80′ μετά από υπέροχη ενέργεια του Στέφανου Ρασσιά.

Ατρόμητος Συκέας 2 – 2 τελικό Κάστρο Μονεμβάσιας (1 – 1 ημίχ)

Γκολ: Μπούμπαλης το 0 – 1 στο 8′, Κοντραφούρης το 1 – 1 στο 44′,

Xριστάκης το 2 – 1 στο 76′, Κολλάτος το 2 – 2 στο 84′.

24η αγωνιστική

ΟμάδεςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏρα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΠΑΡΤΗΣ – Α.Ο. ΑΓΓΕΛΩΝΑΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΠΑΡΤΗΣΣάββατο02/04/1600:00
ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ – ΜΟΛΑΪΚΟΣΑΜΥΚΛΩΝΚυριακή03/04/1616:00
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥΔΗΜ. ΣΤΑΔΙΟ ΒΛΑΧΙΩΤΗΚυριακή03/04/1616:00
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΥΘΕΙΟΥ – ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ. Σ.ΔΗΜ. ΣΤ. ΓΥΘΕΙΟΥ-Χ. ΒΑΣΙΛΑΚΟΣΚυριακή03/04/1616:00
ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ – ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣΚυριακή03/04/1616:00
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣ – Α.Ε. ΠΕΛΛΑΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥΣΥΚΕΑΣΚυριακή03/04/1616:00

Ρεπό: ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ
programma15_katigoria_a

programma15_katigoriab

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα νέα των τοπικών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου της Λακωνίας