Γ’ Εθνική 2ος όμιλος: Αιγινιακός – Ρήγας Φεραίος 4 – 1. Στο +3 από Καραϊσκάκη.

0
77

11parifdgruyio

Τώρα που ανέβηκε εκεί, δεν είναι διατεθειμένος να πέσει! Ο Αιγινιακός επικράτησε με 4-1 του Ρήγα Φεραίου εντός έδρας την Κυριακή (10/4) για την 30ή αγωνιστική του 2ου ομίλου και σε συνδυασμό με την ισοπαλία της Α.Ε. Καραϊσκάκης αύξησε τη διαφορά του από τους διώκτες του στους 3 βαθμούς, ενώ την επόμενη αγωνιστική ακολουθεί το ματς… τελικός με τους Αρτινούς.

Οι γηπεδούχοι ήταν για άλλο ένα ματς καταιγιστικοί, έχοντας δοκάρι μόλις στο 2ο λεπτό με τον Πέντα και ενώ νωρίτερα ο Κεφαλάς είχε αποκρούσει το σουτ του Γκούρτσα.

Τελικά, η πίεση απέδωσε καρπούς στο 12ο λεπτό, με τον Γκούρτσα να σκοράρει με κεφαλιά, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Πέντα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο, ο Γκούρτσας «χτύπησε» ξανά, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 3-0 με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής.

Ο Αιγινιακός συνέχισε με το πόδι στο γκάζι και στην επανάληψη, έχοντας νέο δοκάρι σε σουτ του Ζούρκου, ενώ ανάλογη κατάληξη είχε και η προσπάθεια του Γκούρτσα στο 55’.

Ο Ρήγας μπήκε ξανά στο ματς στο 62’ με καταπληκτικό σουτ του Σπαθή, αλλά στο 66’ διαμορφώθηκε το τελικό 4-1, με τον Αραμπατζή να κάνει το σουτ από πλάγια θέση, την μπάλα να βρίσκει και στην πλάτη του Γκάγκα και να καταλήγει στα δίχτυα.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Περικλής Αμανατίδης): Τόλιος, Αραμπατζής, Γιαζιτζόγλου, Ράτκο, Λιόλιος, Σαββίδης, Τάντιτς, Οικονόμου, Γκούρτσας (57′ Κουτσοσπύρος), Ντίντακ (46′ Αντωνιάδης), Πέντα (46′ Ζούρκος).

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ (Λάκης Μπακάλης): Κεφαλάς, Χατζηαθανασίου (46′ Γκίκα), Γκάγκας, Σπαθής, Γούτσιος, Αλεξίου, Τσίπη (59′ Λάμπρου), Γεωργατζής (86′ Αποστολίδης), Κορέτας, Ζενούνι, Σέττος.

ΠΗΓΗ: a-sports.gr