9.ΣΑΚ Ο ΑΤΛΑΣ206141105120126
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ206141154132726
11.ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΤΡΙΠ.204161056131224
ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ204161072141424

Καταδικαστική ήττα με 81-78 από την αδιάφορη βαθμολογικά και με ελλείψεις ΑΕ Σπάρτης, γνώρισε η ομάδα του Γυθείου που έχει πλέον μονάχα κάποιες ελάχιστες μαθηματικές ελπίδες.

Μπορεί το συγκρότημα του Δημήτρη Πρόκου να ξεκίνησε ιδανικά το ματς(22-13) ωστόσο η συνέχεια ήταν απογοητευτική γεγονός που έφερε τους Σπαρτιάτες να προηγούνται με 70-48, στο τέλος της τρίτης περιόδου, έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Γκλέκα, πετυχαίνοντας 32 πόντους στη 2η περίοδο και 25 στη 3η.

Η ύστατη προσπάθεια έγινε από το Γύθειο που μείωσε σε 73-77 δυο λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα όμως η αστοχία και οι κακές επιλογές δεν επέτρεψαν κάτι παραπάνω, φέρνοντας ουσιαστικά και τον υποβιβασμό.

Δεκάλεπτα: 22-13,38-45,48-70,78-41

Λάκωνας ΑΓΟΝ Γυθείου: Μπουζέτος 15(1) Μπιρμπάκος 8 (2) Μπαγιώκος 25 Λιακάκος Λεων. 19(2) Κυριφίδης 10, Φραγκιάς, Μπουκουβάλας 1, Λιακάκος Ηλ. ,Αποστολάκος, Πρόκος.

Α.Ε. Σπάρτης (Μπεμπέτσος):Μπαλιώτης 15(2), Ψύλλας 8(2), Γκιουρτζόγλου 13(1), Καββούρης 3(1), Γιαναρης 10(2), Αλικάκος 6, Γκλέκας 20(2), Σκοπαράτζος 6(2).