Α’ κατηγορία: Τελική βαθμολογία, αποτελέσματα τελευταίας αγων. Αγώνας κατάταξης, play out

0
131

githeio_proti17aug

17arwrwnr19325336hu5

Ο Ολυμπιακός Γυθείου κατέκτησε το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας 2015-16 έχοντας την καλύτερη επίθεση με 85 γκολ και την δεύτερη καλύτερη άμυνα με 13 γκολ.

Τελική Βαθμολογία

ΟμάδαΒαθμοίΑγώνεςΝίκεςΙσοπαλίεςΉττεςΓκολ υπέρΓκολ κατά
1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΥΘΕΙΟΥ652421218513
2.ΜΟΛΑΪΚΟΣ59241923429
3.Α.Ε. ΠΕΛΛΑΝΑΣ ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ572418336318
4.ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ552418156421
5.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣ382411583730
6.ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ282484123944
7.ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ282484122447
8.ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ272476113038
9.ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥ242466122844
10.ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ232465133052
11.ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ. Σ.202462162344
12.Α.Ο. ΑΓΓΕΛΩΝΑΣ202455142745
13.ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΠΑΡΤΗΣ-52401231198

Αγώνας κατάταξης και κλήρωση play out

Από την Επιτροπή Πρωταθλήματος, σχετικά με τους αγώνες κατάταξης και play out της Α΄ κατηγορίας, ανακοινώνονται τα παρακάτω:

α) μετά την ολοκλήρωση των αγώνων της κανονικής περιόδου της Α΄ κατηγορίας προέκυψε απόλυτη ισοβαθμία ανάμεσα στις ομάδες του Α.Ο. Αγγελώνας και του Πανγυθεατικού Γ.Σ. Έτσι σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 20 του Κ.Α.Π. Ερασ. Ομάδων, θα διεξαχθεί αγώνας κατάταξης μεταξύ των δύο αυτών ομάδων την Κυριακή 24/4 και ώρα 17:00 σε ουδέτερο γήπεδο, με το νικητή να καταλαμβάνει την 11η και τον ηττημένο την 12η θέση στον βαθμολογικό πίνακα.

β) η κλήρωση για τους αγώνες play out θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 21/4 και ώρα 19:30 στα γραφεία της Ε.Π.Σ. (Διοσκούρων 30, Σπάρτη). Στους αγώνες αυτούς θα συμμετάσχουν οι ομάδες ,Απόλλων Ξηροκαμπίου, Άμιλλα Αγ. Ιωάννη, Α.Ο. Αγγελώνας και Πανγυθεατικός Γ.Σ. σύμφωνα με την προκύρυξη πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας.

Αποτελέσματα τελευταίας αγωνιστικής

Α΄ Κατηγορία
(26η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ – ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΠΑΡΤΗΣΣάββατο16/04/1600:003-0 α.α.
ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ – ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ. Σ.ΕΛΟΥΣ “Β. ΜΙΧΕΛΑΚΟΣ”Σάββατο16/04/1616:00ΑΝΟΥΣΟΣ Ν., ΠΑΝΑΓΑΚΟΣ Π., ΣΙΓΓΑΡΗΣ Α.1-1
ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ – ΜΟΛΑΪΚΟΣΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣΣάββατο16/04/1616:00ΑΛΕΙΦΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΙΣΑΚΟΒ Ρ., ΡΟΖΑΚΗΣ Λ.0-2
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΥΘΕΙΟΥ – Α.Ο. ΑΓΓΕΛΩΝΑΣΔΗΜ. ΣΤ. ΓΥΘΕΙΟΥ-Χ. ΒΑΣΙΛΑΚΟΣΣάββατο16/04/1616:00ΑΓΡΑΝΙΩΤΗΣ Α., ΚΟΡΩΝΙΟΣ Κ., ΜΑΝΩΛΑΚΑΚΗ Ε.4-0
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥΣΥΚΕΑΣΚυριακή17/04/1616:00ΧΑΝΔΟΛΙΑΣ Σ., ΣΤΑΜΑΤΑΚΟΣ Γ., ΔΗΜΑΚΑΚΟΣ Κ.1-1
ΑΜΙΛΛΑ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗΑΜΥΚΛΩΝΚυριακή17/04/1616:00ΛΙΑΡΟΣ Σ., ΚΩΤΣΟΝΟΥΡΗ Μ., ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Ι.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΔΟΓΑΝΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
1-6

περισσότερα σε νεότερη ενημέρωση

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ για να διαβάσετε τα νέα των τοπικών πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου της Λακωνίας