Α.Ε. Σπάρτη: Φιλική νίκη και βραβεύσεις στη φιέστα του Ζευγολατιού (βίντεο, φωτογραφίες)

0
110

Η Α.Ε. Σπάρτη αγωνίστηκε την Πέμπτη 5 Μαϊου στο Ζευγολατιό στη φιέστα που διοργάνωση η τοπική ομάδα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος Κορινθίας για την αγωνιστική περίοδο 2015-16.

Στα πλαίσια της φιλικής αναμέτρησης έγιναν βραβεύσεις και να τιμώνται μεταξύ άλλων ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος, ο πρόεδρος της ΕΠΣ Λακωνίας Παναγιώτης Καρράς και ο Θύμιος Σταυρόπουλος.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι οι πρωταθλητές του 3ου ομίλου επικράτησαν 4 – 2 του Α.Ο. Ζευγολατιού ανατρέποντας το εις βάρος τους 1 – 0 που έγραψε με το πρώτο το εκ των δύο τερμάτων του ο Ηλίας Γκολέμης, ο επιθετικός του Ζευγολατιού που κατά την περυσινή περίοδο αγωνιζόταν στην Α.Ε. Σπάρτη. Ο Οικονομόπουλος ισόφαρισε σε 1 – 1, ο Γέσιτς με καταπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή έδωσε προβάδισμα με 2 – 1 στους Λάκωνες πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο Γκολέμης ισοφάρισε σε 2 – 2, ο Ηλιόπουλος έδωσα πάλι το προβάδισμα στη Σπάρτη με 3 – 2 και ο ίδιος διαμόρφωσε το τελικό 4 – 2 υπέρ των πρωταθλητών του 3ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Για την Α.Ε. Σπάρτης αγωνίστηκαν οι Τσέλιος, Παναγιώτου, Γκίτζιας, Σπηλιωτόπουλος, Γέσιτς, Κατσίκης, Κρεββατάς, Βιγιαφάνε. Χαλίλι, Οικονομόπουλος, Μπιταξής, Μπακιρτζίδης, Σιώπης, Ηλιόπουλος, Γκαλίτσιος, Δημολιός, Κοιλιάρας, Αναστασάκος, Ρόρος, Αναστασόπουλος, Μπουτσικάρης.