Καρυάτιδες: Πραγματικές νικήτριες! (βίντεο)

0
87

Μετά από 120 λεπτά και την διαδικασία των πέναλτι στο μπαράζ που έγινε σήμερα Σάββατο 7 Μαϊου στο Παναρκαδικό γήπεδο στην Τρίπολη οι Καρυάτιδες έχασαν την άνοδο στην Β’ Εθνική αλλά τα κέρδη που αποκόμισαν ήταν ανεκτίμητα από τον αγώνα και συνολικά τη φετινή χρονιά. Μια χρονιά που μόχθησαν, αγωνίστηκαν, πέτυχαν νίκες αλλά πήραν πολύτιμα στοιχεία και από την σημερινή ήττα, στοιχεία που θα αποτελέσουν τα καλύτερα εφόδια για μια λαμπρή πορεία στο ποδόσφαιρο και τη ζωή. Στον αθλητισμό υπάρχει η νίκη αλλά και υπάρχει και η ήττα τα οφέλη της οποίας είναι εξίσου σημαντικά. Τα κορίτσια της Λακωνίας απέδειξαν για άλλη μια φορά το γεγονός ότι αποτελούν χρυσή γενιά για το ποδόσφαιρο του τόπου και πρόσθεσαν άλλη μια επιτυχία στην μικρή ιστορία τους. Η φετινή χρονιά θεωρείται πάρα πολύ επιτυχημένη και θα δανειστώ τα λόγια του προπονητή τους Καρρά Νείλου ο οποίος είχε δηλώσει στο isports.gr πριν την έναρξη του αγώνα

Πάμε να ευχαριστηθούμε τον αγώνα που είναι μια γιορτή, έχουμε προετοιμαστεί κατάλληλα και θα τα δώσουμε όλα!

Στο αγωνιστικό μέρος η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε με το ισόπαλο 0 – 0 αλλά είχε όλα εκείνα τα στοιχεία του ντέρμπι με πολλές συγκινήσεις, με εκατέρωθεν ευκαιρίες και με τις Καρυάτιδες να έχουν φτάσει σε πολλές περιπτώσεις κοντά στο γκολ. Στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης η Λαμπράκη άνοιξε το σκόρ για τις Σπαρτιάτισες αλλά η ομάδα του Φείδωνα ισοφάρισε στην επανάληψη σε 1 – 1 στέλνοντας τον αγώνα στα πέναλτι. Στην διαδικασία των πέναλτι η ομάδα του Άργους ήταν πιο τυχερή και πήρε τη νίκη, μια νίκη που της δίνει την άνοδο στην Β’ Εθνική. Η ομάδα της Λακωνίας έδειξε ότι έχει όλα εκείνα τα στοιχεία για να πετύχει σπουδαία πράγματα, το μέλλον της ανήκει!