Κανάρης Νενήτων – Παναρκαδικός 0 – 1

0
55

Με νίκη ολοκλήρωσε την σεζόν ο Παναρκαδικός, που επικράτησε με 1-0 του Κανάρη Νενήτων, σε αγώνα για την 26η αγωνιστική τελευταία του 3ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Την έκτη του εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα, ολοκληρώνοντας την σεζόν στην 3η θέση της βαθμολογίας, πέτυχε ο Παναρκαδικός. Στα του παιχνιδιού η ομάδα του Γιώργου Αντωνόπουλου ήταν αυτή η οποία μπήκε καλύτερα στο ματς από τους «κιτρινόμαυρους», και μόλις στο 8΄ έφτασε κοντά στο να προηγηθεί στο σκορ, η προσπάθεια όμως του Κώτσιρα αντί για τα δίχτυα του Κουσουλίδη σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του.

Από το σημείο εκείνο και μετά δεν υπήρξε κάτι το αξιόλογο στο παιχνίδι, με συνέπεια το υπάρχον αποτέλεσμα να μείνει ως έχει μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι Αρκάδες μπήκαν το ίδιο δυνατά στο ματς όπως και στο πρώτο μέρος και στο 50΄ άγγιξαν το γκολ, η προσπάθεια όμως του Αρδάμη είχε την ίδι ακριβώς κατάληξη με εκείνη του Κώτσιρα στο 8΄.

Ότι δεν κατάφεραν σε εκείνο το χρονικό σημείο οι «πράσινοι», το κατάφεραν στο 77΄ με το τέρμα του Κώτσιρα. Έπειτα από την εξέλιξη αυτή η ομάδα του Μανώλη Παπαδόπουλου, προσπάθησε να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης, κάτι το οποίο θα μπορούσε να είχε συμβεί στην φάση του 85΄ η προσπάθεια όμως του Αγριμάκη σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Μανέλη, με το σκορ να μένει ως έχει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

ΚΑΝΑΡΗΣ ΧΙΟΥ (Μανώλης Παπαδόπουλος):Κρουσουλούδης (63′ Πουλάκης), Αγριμάκης, Γρίγος, Χρουσάκης, Σκούφαλος, Χριστούλης, Βαϊτερλής, Λέσι, Χριστοφή, Σεζένιας, Φαρατζής (65′ Σοβατζής)

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Γιώργος Αντωνόπουλος): Μανέλης, Άσεν (47΄Καδάς), Πετρόπουλος, Καστριτσέας, Μπίσσιας, Αρώνης, Μέλλος (80΄Χρήστου), Αρδάμης, Γαρυφαλλόπουλος (50΄ Σταθουλόπουλος), Σαλαπάτας, Κώτσιρας.

ΠΗΓΗ: sdna.gr